Dominik Rozumek: V 17 letech hrát Superligu je pro mě velká zkušenost

Hráče Hu-Fa Panthers Otrokovice dnes od 18:00 čeká na sportovní hale Štěrkoviště zápas proti FBC Liberec. Panteři se po 10 odehraných zápasech nacházejí na 5. místě tabulky se ziskem 14 bodů, Liberec 11. s 8 body. Před tímto zápasem, ve kterém je pro Pantery nezbytné bodovat, nám poskytl rozhovor sedmnáctiletý centr druhé formace Dominik Rozumek.

Před sezonou jsi s “áčkem” Panterů objel většinu přípravných zápasů i turnajů, na začátku sezony ses však v sestavě neobjevoval. Co bylo za tím, že ses na startu soutěže přestal objevovat v prvním týmu?

Začal jsem trénovat naplno s cílem vybojovat si místo v sestavě, ale potkali mě dvě zranění a pak osobní problémy… Teď jsem vděčný trenérovi za další šanci kterou mi dal.
Nastupuješ na centru ve druhé formaci s Markem Zapletalem a Martinem Krchňáčkem. Jak zvládáš tento důležitý post na hřišti?
To je otázka spíš na trenéra, ale snažím se jak nejlépe to umím. Hlavně děkuji mým spoluhráčům v lajně, kteří mi v tom pomáhají.
Takže ti spolupráce s Martinem a Markem klape?
Ano, hodně mi pomáhají a díky jejich zkušenostem se mužů stále zlepšovat.
Proti Bohemians si zaznamenal svůj první gól v Superlize. Máš schovaný míček?
Ano, míček mám daný na čestném místě mezi svými dalšími trofejemi.
V minulém zápase na Kladně jste začali ve třetí třetině úžasnou stíhací jízdu. Pěti brankami za sebou v posledních 8 minutách jste otočili skóre zápasu a zvítězili 8:5. Co bylo tím impulsem, který vás nakopl?
Pravděpodobně pomohlo stáhnutí na dvě lajny a agresivnější hra na soupeře, který si s naším napadáním nevěděl rady.
Dnes Pantery čeká FBC Liberec, který v minulém kole zvítězil s Bohemians po prodloužení. Jak těžký to bude zápas?
Zápas to bude velice těžký, ale určitě pro výhru uděláme maximum a snad nás diváci poženou za vítězstvím.