Dorostenci přivezli z Brna 6 bodů

Dorostenci v sobotu odehráli v brněnské sportovní hale SportPoint dvě utkání prot týmům z moravskoslezského kraje. V dopoledním utkání se postavili proti havířovskému Torpédu a po obědě je čekal ostravský MVIL. V obou utkání předvedli velmi dobrou hru a zaslouženě si odvezli z Brna 6 bodů za dvě výhry 5:2 a 6:1

Panthers Otrokovice – Florbal Torpedu Havířov 5:2

Na začátku zápasu musel tým z Otrokovic čelit přesilové hře, kterou hráči zvládli skvěle. Zbytek třetiny byl celkem vyrovnaný se šancemi na obou stranách. Skóre se měnilo pouze jednou, když se minutu před koncem trefil otrokovický Pšenčík.

Druhá část začínala podobně jako ta první, tedy vyloučením Panterů. Hráči Havířova ovšem tentokrát přesilovou hru dokázali využít a snížili na 1:1. Po obdržené brance otrokovičtí borci zlepšili svou hru a vytvářeli si spoustu šancí. To se taky projevilo na skóre, protože se trefili hned třikrát. Po dvou třetinách byl tedy stav 4:1.

Když v úvodu posledního dějství zvyšoval Popovský už na 5:1, tak bylo o vítězi rozhodnuto. Hosté sice v závěru ještě dokázali snížit na 5:2, ale Panteři si své vítězství pohlídali.

Panthers Otrokovice – 1. MVIL Ostrava 6:1

Ve druhém utkání dne, které se hrálo od 14:30, nastoupili Otrokovice proti týmu 1. MVIL Ostrava. Jako první se prosadili hráči Otrokovic, kteří už v 5. minutě vedli 1:0. Zbytek třetiny byl celkem vyrovnaný a žádnou další branku nepřinesl.

Ve druhé třetině se pokračovala v obdobném duchu jako v té první, tedy neproměňováním šancí na obou stranách. V čase 25:18 se hnal na brankáře Filipa Doležala samotný ostravský hráč, který byl v poslední zastaven pomocí faulu jednoho z obránců. Následovalo tedy trestné střílení, které Petr Šarközy nedokázal proměnit. V přesilové hře si tým z Ostravy vytvořil několik příležitostí, ale ani jednu nevyužil k vyrovnání. Druhá část tak skončila bez branek.

V třetí třetině už branky padaly. Kahoun v úvodu zvyšoval na 2:0, ale MVIL dokázal odpovědět a snížit. Chvíli poté měl dokonce možnost dvou přesilových her, ale ani jednu nedokázal využít. Naopak po skončení druhého oslabení Panteři zaútočili a zvýšili na 3:1. Ostravský tým na to reagoval timeoutem, ale místo snížení přišli další branky do sítě týmu z třetího největšího města v republice. Během posledních dvou minut se postupně trefili Kopčil, Popovský a Malý, kteří tak rozhodli o konečném vítězství Panterů 6:1.