Junioři potvrdili roli favorita

O uplynulém víkendu junioři přivítali na domácí palubovce dva moravské týmy. Do obou utkání nastupovali jako favorité a tuto roli také předváděli na hřišti.

Panthers Otrokovice – FBŠ Hummel Hattrick Brno 7:0

V sobotu od 15:30 na palubovce otrokovické sportovní haly na Štěrkovišti začali utkání proti brněnskému Hattricku. Od začátku utkání měli míček více na svých hokejkách, což také vedlo k první brance, kterou vstřelil ve 13. minutě Haša. Ve zbytku třetiny excelovali brankáři, takže do kabin se šlo za stavu 1:0.

Obraz hry ve druhé třetině byl totožný s tou první, ale byl tu jeden rozdíl a to ten, že domácí začali proměňovat své šance. Na ukazateli skóre tak svítil stav 4:0 po dvou třetinách.

V závěrečné třetině rozhodčí hojně vylučovali. Domácí tým pykal za své prohřešky celkem třikrát, hosté dvakrát. Branky ovšem stříleli jen domácí. Dvakrát se trefil Kundrata a jednou Stratil. Zápas tak skončil jednoznačnou výhrou Panterů.

Komentář trenéra Michala Kvapila: “Dobrou obrannou činností jsme dovedli zápas k vítězství. Od druhé třetiny jsme proměnili šance, které vyplynuly ze hry. Děkuji soupeři za pěkný zápas a přeji šťastnou cestu domů.”

Panthers Otrokovice – TJ Znojmo LAUFEN CZ 10:5

Posilnění první výhrou v sezóně ze sobotního utkání proti Olomouci, přijeli do Otrokovic hráči Znojma. Tam je ovšem čekal těžší soupeř než v sobotu. Což se taky projevovalo na hřišti, když v čase 8:45 zvyšoval Lovecký už na 4:0 pro domácí. Ve zbytku třetiny se hosté vzchopili a dokázali vstřelit dvě branky.

Ve druhé třetině se čekalo dlouho na branku. Až ve 32. minutě snížil na 4:3 Neubauer. Ovšem pak následovala doslova smršť branek v podání Panterů, kdy během dvou minut a deseti sekund se dokázali trefit celkem čtyřikrát. Do kabin si tak odnášeli náskok pěti branek na svého soupeře.

Na začátku třetí třetiny zvyšoval Zajíc už na 9:3. Hosté pak v polovině třetí třetiny díky dvěma slepeným brankám aspoň snížili na 9:5. V závěru uzavřel skóre utkání otrokovický Kundrata.

Komentář trenéra Michala Kvapila: "Z naší strany strašně těžké utkání na soustředění. Po rychlých brankách v první třetině jsme přestali hrát naši hru a tím se soupeř dostal do zápasu. Když jsme se vrátili ve druhé třetině k tomu, k čemu směřujeme, podařilo se nám náskok udržet. Děkuji soupeři za výborné utkání a přeji šťastnou cestu domů."