Junioři venku dvakrát zvítězili

O uplynulém víkendu junioři cestovali v sobotu do Havířova a v neděli do Brna.

Florbal Torpedo Havířov – Panthers Otrokovice 4:7

V sobotu od 18 hodin ve městské sportovní hale v Havířově začalo utkání mezi juniory Havířova a Otrokovic. Jako první se radovali ze vstřelené branky hráči domácího týmu, když po necelých třech minutách od úvodního buly se trefil Matloch. Za Otrokovice odpověděl Haša. Do konce první části se každý tým prosadil ještě jednou, takže do kabin jsme šli za stavu 2:2.

Ve druhé třetině jsme čekali na branku osm minut a čtyřicet tři vteřin. Přesilovou hru využil otrokovický Lovecký. Ovšem za necelé dvě minuty bylo vyrovnáno. V čase 34:29 byl vyloučen Štěpánek za hrubost. Domácí tak měli možnost přesilové hry, během které byl vyloučen Lovecký za držení. Toto rozhodnutí sudích se mu nelíbilo, takže za protesty dostal další dvě minuty a k tomu osobní trest deset minut. Havířov odvolal brankáře a na hřišti jsme tak měli možnost sledovat přesilovou hru 6:3, kterou ale domácí nedokázali využít.

Ve třetí třetině tak přišel trest z hokejek otrokovických borců, kteří se trefili dvakrát během patnácti vteřin. Do konce třetiny ještě přidali další dvě branky. Vteřinu před závěrečnou sirénou ještě kosmeticky upravil výsledek domácí Juščík.

Komentář trenéra Michala Kvapila: "1. třetina se nám nevydařila podle našich představ. Od 2. třetiny jsme hráli to, co jsme chtěli a také nam k tomu dopomohly přesilovky. Děkuji soupeři za zápas."

FBŠ Hummel Hattricko Brno – Panthers Otrokovice 5:6

Po sobotním vítězném utkání cestovali Panteři do Brna, kde se od 11 hodin střetli s domácím Hattrickem. Vstup do zápasu vyšel mnohem lépe brněnskému týmu, který po polovině první třetiny vedl už 3:0. V čase 15:39 dokázali hosté snížit, když přesilovou hru využil Kvapil. Oba týmy v závěru třetiny vstřelili po jedné brance. Po první třetině tedy vedl domácí celek 4:2.

Druhá třetina přinesla vyrovnanou hru, ovšem více šancí měli hosté. Přesto druhá část skončila 1:1.

Ve třetí třetině hosté zvýšili aktivitu a odměnou jim byla vstřelená branka. V čase 43:38 se trefil Kundrata. Na další změnu skóre se čekalo až do závěru utkání. Necelé tři minuty před koncem se trefil opět Kundrata. Minutu a půl před koncem Brno nastřelilo pouze tyč. Zápas nakonec rozhodl střelou od mantinelu pouhých 13 vteřin před koncem Kvapil a dokonal tak obrat Panterů.

Komentář trenéra Michala Kvapila: "Opět nás zklamala první třetina, na které musíme zapracovat. Po zlepšené hře v druhé a třetí třetině jsme se štěstím v závěru otočily zápas."