Juniorům skončila sezona. Vypadli ve čtvrtfinále B.

Junioři o víkendu odehráli čtvrtfinálovou sérii play-off B KB ligy juniorů proti Sokolu Pardubice, která se hrála na dvě vítězné utkání. Sérii nakonec ovládli Pardubice, které po dvou vítězstvích pokračují v play-off dál.

Sokol Pardubice – Panthers Otrokovice 7:6p

První utkání této série hostili Pardubice, kde se hrálo od už od 11:30. Vstup do utkání vyšel hostům, kteří už od třetí minuty, zásluhou Zdražila, vedli 0:1. Pardubice se snažili kombinovat, ale Panteři získávali míčky a hrozili z brejkových situací. V sedmé minutě přišla na polovině hřiště roztržka mezi Slabým a Hašou, kteří poté zamířili na trestnou lavici. Pokračovalo se tedy ve čtyřech na obou stranách, což více vyhovovalo domácím, kteří tuto herní situaci využili vstřelením vyrovnávací branky. Po této brance byli lepší na balónku domácí, kteří dostávali hosty pod tlak. Ovšem týmem, který vstřelil další branku byli Panteři. Haša nejdřív zvýšil na 1:2 a šestnáct vteřin poté si domácí vstřelili vlastní branku. Stav byl tedy 1:3. Už to vypadalo, že tímto výsledkem skončí první třetina, ale domácí dokázal v závěru vstřelit branku a snížit na 2:3.

Začátek do druhé třetiny byl stejný jako v té první, a to tedy brankou v síti domácích. Na 2:4 zvyšoval Chalabala. A o necelé čtyři minuty to bylo už 2:5, když chybu v rozehrávce domácích potrestal Kundrata. Na hřišti jsme mohli vidět stejný obrázek, domácí sice hrají s míčkem, ale nebezpečnější jsou hosté. V polovině druhého dokázal domácí tým vstřelit branku, ale hosté na ni za dvacet dva vteřin dokázali odpovědět. Další branka nepadla už nepadla.

Do třetí třetiny tak Panteři vstupovali s tříbrankovým náskokem. V úvodu měli domácí možnost první přesilové hry, kterou ovšem hosté skvěle ubránili. Přesilovka Pardubice nakopla tak, že byli lepším týmem v této třetině. Odměnou jim bylo necelých deset minut před koncem snížení na 4:6. Tři minuty před koncem si vzali domácí oddechový čas, po kterém zkusili hru v 6. Ta jim vyšla, protože na 5:6 snížil Prix. Pardubice dál mačkali svého soupeře a hnali se za vyrovnáním. Už to vypadalo, že jim to nevyjde, protože Černý přestřelil a balónek rozehrávali hosté, když na časomíře zbývalo posledních 7 vteřin. Otrokovice si vzali timeout, aby neudělali chybu. Přesto přišel obrovský zkrat, když rozehrávka šla přímo na hole domácích, kteří šanci využili a tři vteřiny před koncem srovnali na 6:6.

Prodloužení bylo opatrnější, ani jeden z týmů nechtěl udělat chybu. V první minutě měli šance rozhodnout oba týmy, ale ani jeden nebyl úspěšný. Ovšem v čase 62:27 už bylo rozhodnuto. Domácí Kučera získal balónek na polovině hřiště a po samostatné akci rozhodl o výhře domácího týmu.

Komentář trenéra: "Vyrovnané utkání, kde nám soupeř ukázal, že se hraje 60 minut. Poslední 4 minuty už jsme byli ve vlaku a mysleli si že je konec. Do zítřka se musíme znova připravit, zápas začne znova od začátku. Gratuluji soupeři"

Panthers Otrokovice – Sokol Pardubice 3:6

Nový den, nový zápas. Panteři museli vyhnat z hlavy nešťastnou porážku ze sobotního dne a v neděli nastoupit do druhého utkání s čistou myslí. Od první minuty byli nebezpečnějším týmem a zaslouženě se dostali do vedení 1:0. V polovině první části už to bylo o dvě branky, když se trefil Haša. Pardubice nebyly schopné si vytvořit nějakou větší šanci, ale když už přišla, tak ji proměnili. Necelých pět minut před koncem se prosadil Kučera.

Do druhé třetiny vstupovali domácí s minimálním náskokem, který chtěli navýšit. Což se jim nepovedlo, spíš naopak. V prvních deseti minutách inkasovali dvakrát a prohrávali 2:3. Pardubice byly od vyrovnávací branky lepším týmem, který měl více ze hry. Po krásné akci navíc hosté zvyšovali už na 2:4. Domácí se v závěru vzchopili a tlačili se do zakončení, ovšem ani jedna šance neskončila brankou.

Panteři v úvodu závěrečného dějství měli několik šancí, které nedokázali proměnit. A tak udeřili na druhé straně hosté. Po spolupráci Petržela – Žáček se trefil první jmenovaný, který zvýšil na 2:5. Haša měl po Kundratově krosové nahrávce velkou příležitost, ale neproměnil. A jak se říká nedáš – dostaneš. Na druhé straně se o chvíli později prosadil Žáček a bylo to už 2:6. Na tuto branku domácí odpověděli o třicet vteřin později. Hostujícího brankáře překonal Chalabala. V poslední deseti minutovce se domácí snažili s nepříznivým stavem něco udělat, ale bohužel další branku nevstřelili. Utkání tak skončilo výhrou hostů, kteří postoupili od další částí play-off B KB ligy juniorů. Domácím sezóna skončila

Komentář trenéra domácích: "Dnes jsme ukončili sezonu, bohužel se nám nepodařilo před domácím publikem zvítězit, ale i tak tenhle tým udělal obrovský kus práce. Utkání rozhodují maličkosti, ze kterých je třeba se poučit. Doufám, že tenhle tým ještě někdy ukáže jakou má sílu. Blahopřeji soupeři k vítězstvím a Panterům jací jsou."