Superliga 2017/2018, 3. kolo, so 16.9.2017, SH Štěrkoviště Otrokovice
Vítkovice
4:7
1:2, 2:4, 1:1

branky: 6. Tomáš Sovják, 31. Lukáš Pešat, 39. Marek Zapletal, 55. Tomáš Sovják - 1. Jan Šebesta, 11. Josef Rýpar, 21. Josef Rýpar, 25. Jakub Vilím, 27. Ondřej Firda, 40. Lukáš Hájek, 53. Lukáš Hájek; rozhodčí: Radim Sýkora - Miroslav Tkáč; vyloučení:2:4; využití: 1:1; diváků: 312; zásahy brankářů: Radovan Michajlovič 14 - Petr Gurkovský 11

PANTHERS OTROKOVICE B: Michajlovič (Malina) - Ťopek, Nagy Mi., Kostka, Koníček, Švajný, Szweda, Čevela, Štěpánek - Zapletal, Pešat, Sovják, Jurčík, Petřík, Kittel, Nagy Ma., Vykopal, Rozumek, Kvapil
Vítkovice: Gurkovský (Souček) - Nehera, Jastřembský, Hubálek, Němec, Jurdzin, Šebesta - Rýpar, Firda, Hájek, Bräuer, Vilím, Delong, Děček, Besta, Gál

Vstup do utkání vyšel lépe celku hostí, když dokázali už v 59 vteřině utkání vstřelit branku. Domácím se podařilo vyrovnat v 6. minutě z hole Sovjáka. V 11. minutě rozhodčí poprvé vylučovali, čehož využili hosté, když nabídnutou přesilovku dokázal využít Rýpar.

Vstup do druhé třetiny měli hosté opět výborný, když 34 vteřin po jejím začátku vstřelil svoji druhou branku Rýpar. Poté se ještě prosadil Vilím s Firdou a na ukazateli skóre svítilo skóre 1:5 z pohledu domácích. Ti ovšem nesložili zbraně a dokázali dvěma brankami snížit stav na 3:5, ovšem na konci třetiny se prosadil Hájek a do kabin se šlo za stavu 3:6.

Ve třetí třetině, kdy se bojovalo o každý balón, padly pouze dvě branky. Nejdříve svou druhou branku v utkání vstřelil Hájek, poté korigoval skóre Zapletal. Domácím nepomohlo ani odvolání brankáře v závěrečné přesilové hře a utkání tak skončilo vítězstvím ostravského celku.

Komentář trenéra domácích pana Karla Ševčíka: Zápas rozhodl začátek druhé třetiny, kdy jsme nedokázali zachytit tempo soupeře, a který odskočil nám od čtyři branky. Nevzdali jsme se a postupně jsme snížili na rozdíl dvou gólů a ještě pár vyložených šancí neproměnili. Pak už byla hra velmi vyrovnaná. Přes velkou snahu s výsledkem něco udělat, se nám už nepodařilo dohnat ztrátu ze druhé třetiny. Soupeři děkujeme za zápas.

Komentář trenéra hostů pana Pavla Bruse: Dát v Otrokovicích 7 gólů, které do obrany hrají hodně urputně je pozitivní. Plus jsme měli několik hodně zajímavých šancí, tak jako Otrokovice. Myslím, že po většinu času jsme měli zápas pod kontrolou. Musíme však lépe ustát zápas v hlavě. Florbalově nám to dnes po většinu času šlo. Získali jsme 3 důležité body, do Otrokovic se pro body nebude jezdit. Děkujeme soupeři za utkání