Otrokovice se do finále Poháru neprobojovaly

Otrokovičtí florbalisté se k semifinálovému utkání Poháru České pojišťovny vydali do Ostravy na halu Dubina, kde jim byl soupeřem tým 1. SC Vítkovice. Na ostravskou halu nemají Panteři zrovna nejlepší vzpomínky, ještě nikdy se jim zde nepodařilo vyhrát, to však chtěli v pohárovém zápase prolomit.

Pohar České pojišťovny 2016/2017, Pohár SF, čt 5.1.2017, SC Dubina Ostrava
Vítkovice
8:7
1:3, 4:1, 3:3

Branky a nahrávky: 4. Besta (Jankulár), 24. Besta (Rýpar), 37. Hájek (Švajný), 38. Bräuer (Ivan), 39. Pešat (Blakala), 46. Pešat (Rýpar), 48. Hájek (Nehera), 60. Komačka (Matejčík) - 13. Uhrinovský (Krchňáček), 15. Koníček (Sovják), 20. Zapletal (Kostka), 34. Nagy Martin (Kostka), 41. Jurčík (Sovják), 51. Zapletal (Sovják), 57. Nagy Martin (Kostka). Rozhodčí: Kačer Pavel, Vašíček Ondřej. Vyloučení: 3:1. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 129. Střely na branku: 31:21.

Vítkovice: Blakala (Gurkovský) - Jankulár, Bräuer, Matúš, Komačka - Firda, Mertha, Šebesta, Nehera, Rýpar, Jakubec, Gál, Švajný, Hájek, Pešat, Matejčík, Němec, Jurdzin, Ivan, Besta, Jastřembský
PANTHERS OTROKOVICE B: Michajlovič (Majrich) - Miroslav Koníček, Ondřej Čevela, Matěj Kostka, Martin Szweda, Michal Nagy - Tomáš Sovják, Lukáš Uhrinovský, Tomáš Olbert, Pavel Jurčík, Marek Zapletal, Dominik Vyoral, Martin Nagy, Lukáš Volek, Martin Krchňáček, Lukáš Petřík, Sebastián Bobáčik

První branku v utkání se však podařilo vstřelit vítkovickým rytířům, už ve 4. minutě se prosadil domácí Besta. Odpověď na tuto branku ze strany Otrokovic přišla ve 13. minutě, když se přesně trefil Lukáš Uhrinovský. Dvě minuty poté vstřelil svou první branku v dresu Panterů Miroslav Koníček. Do konce první třetiny svůj náskok Otrokovice navýšily na dvě branky, Marek Zapletal využil přesilovou hru.

V druhé části brzy dokázal snížit na 2:3 opět vítkovický Besta. Následně měli Panteři opět výhodu přesilové hry. Tu nedokázali využít, avšak chvíli po skončení přesilovky se prosadil Martin Nagy a vrátil dvoubrankové vedení Otrokovicím. Závěr druhé části ale patřil vítkovickým hráčům. Za 90 vteřin se postupně dokázali prosadit domácí Hájek, Bräuer a Pešat, kteří otočili skóre zápasu na 5:4.

Smolný závěr druhé třetiny Panteři hodili za hlavu a už po 39 sekundách poslední třetiny srovnával Pavel Jurčík. V polovině poslední části však vítkovický tým vstřelil dvě slepené branky zásluhou Pešata a Hájka a odskočil svému semifinálovému soupeři opět na rozdíl dvou branek. Panteři však zbraně do žita rozhodně nehodili. Nejprve využil přesilovou hru Marek Zapletal, následně vyrovnával na 7:7 Martin Nagy. Závěr zápasu rozhodně nebyl v duchu čekání na prodloužení, oba týmy chtěli rozhodnout v 60 minutách. Půl minuty před koncem se řítil na vítkovického brankáře Tomáš Sovják, kterému však v momentu střely míček sjel z čepele hokejky, následný protiútok však dokázal využít domácí Václav Komačka a v časce 59:40 vstřelil branku na 8:7. Panteři se snažili o vyrovnání v 6 hráčích v poli, ale vítkovičtí hráči v čele s brankářem Blakalou se dokázali ubránit.

Finalisté letošního poháru jsou tedy 1. SC Vítkovice a Technology Florbal MB, Panterům zlínské finále uniklo o ten nejslabší vláseček. Nicméně hráči Hu-Fa Panthers Otrokovice se soustředí na nedělní superligový zápas, který odehrají od 18 hodin na půdě pražské Sparty.

Vyjádření trenéra hostí, pana Karla Ševčíka: Dnes jsme si zasloužili vyhrát. Soupeři děkuji za zápas.

Vyjádření trenéra domácích, pana Pavla Bruse: Začíná fungovat víc a víc věcí, ale také jsou viditelné velké mezery. Skvěle se dnes uvedl Besta. Dneska ubojovaný závěr, přesně to jsme potřebovali! Těšíme se na finále.