Panteři porazili Lions a postupují do pohárové skupiny

Páté kolo Poháru České pojišťovny nabídlo divákům nevšední derby. Proti sobě se poprvé v historii v oficiálním zápase postavily týmy Hu-Fa Panthers Otrokovice a Zlín Lions. Utkání, ve kterém se proti sobě postavili hráči se společnou minulostí v otrokovickém florbalovém klubu, se odehrálo ve Zlíně na hale SPŠ, která byla také v minulosti domácí halou Panterů. Mimo jiné hráče se v sestavě domácího týmu představili bratři Krkoškové, Jan Valčík, Jaroslav Vaněk, Václav Večeřa nebo Matěj Koňařík.

Pohar České pojišťovny 2016/2017, 5. kolo, so 8.10.2016, SH SPŠ Zlín
Zlín
2:11
2:3,0:2,0:6

Branky a nahrávky: 5. Vaněk (Večeřa), 18. Vaněk (Večeřa) - 3. Vyoral, 11. Kostka (Petřík), 15. Olbert (Jurčík), 26. Krchňáček (Sovják), 29. Petřík (Zapletal), 43. Pančocha (Nagy Michal), 49. Nagy Michal (Petřík), 51. Olbert (Petřík), 53. Olbert (Petřík), 56. Olbert, 59. Kostka . Rozhodčí: Vráblík Matěj, Šprinc Jan . Vyloučení: 3:2 . Využití: 0:1 . V oslabení: 1:1 . Diváci: 510 . Střely na branku: 16:35

Zlín: Krkoška Jan (Bajza) - Baran, Stračinský, Večeřa, Vondřejc, Ženožička, Studený - Obdržálek, Vaněk, Roth, Valčík, Balusek, Koňařík, Červenka, Baroň, Horník, Krkoška M., Tichý
PANTHERS OTROKOVICE B: Michajlovič (Majrich) - Jakub Zatloukal, Karel Ťopek, Miroslav Koníček, Ondřej Čevela, Matěj Kostka, Martin Szweda, Michal Nagy - Tomáš Sovják, Lukáš Uhrinovský, Tomáš Olbert, Pavel Jurčík, Marek Zapletal, Dominik Vyoral, Martin Nagy, Adam Pančocha, Lukáš Volek, Martin Krchňáček, Lukáš Petřík, David Hrdina

Do brány domácího týmu Lions se postavila legenda Panterů Jan Krkoška. Ten poprvé kapituloval po nenápadné střele Dominika Vyorala ve třetí minutě. Vzápětí dokázali domácí vyrovnat, když se prosadil bývalý Panter Jaroslav Vaněk a srovnal na 1:1. V desáté minutě byl vyloučen Martin Krkoška a početní výhodu Otrokovic využil Matěj Kostka. Další branku přidal o pár minut později Olbert a Panteři vedli už o dva góly. Do konce první třetiny však zaúřadoval opět zlínský Vaněk, který při dalším vyloučení Martina Krkošky a vlastním oslabení snižoval na 2:3. Za tohoto stavu také první třetina skončila.

Zápas byl bohatý na šance na obou stranách, ve druhé části se také na hřišti patřičně přiostřilo. Emocemi hýřily oba týmy a rozhodčí museli řešit vyhrocené situace na hřišti. Góly však padali pouze do jedné branky, a to té domácí. V 26. minutě se prosadil Tomáš Sovják, tři minuty poté i Lukáš Petřík. Do konce druhé části další branka nepadla a týmy odcházely do šaten za stavu 2:5 pro Pantery.

Ve třetí třetině vyplynula na povrch fyzická připravenost obou týmu. Srdnatě bojujícím Lvům už docházely síly a z toho pramenily chyby, které dokázali Panteři trestat. Hned zkraje třetí části se prosadil sedmnáctiletý Adam Pančocha, nedlouho poté vstřelili branky Michal Nagy a Lukáš Petřík. To už na tabuli svítilo skóre 2:8 z pohledu domácích. V 51. a 53. minutě dvakrát skóroval Tomáš Olbert, který tak zkompletoval hattrick. Ten samý hráč tři minuty poté vstřelil i svou čtvrtou branku v zápase a dvě minuty poté se prosadil ještě Matěj Kostka, který byl vzápětí poslán na trestnou lavici. Lions přesilovku, která trvala pouhých 18 vteřin, nevyužili a zápas tak skončil výhrou Panterů 2:11.

Hu-Fa Panthers Otrokovice postupují do další fáze Poháru, kde se potkají s FBC Ostrava, Bulldogs Brno a vítězem zápasu S. K. P.E.M.A. Opava a Florbal Havířov.

Zlín Lions - Panthers Otrokovice 2:11
branky:
5. Jaroslav Vaněk, 18. Jaroslav Vaněk - 3. Dominik Vyoral, 11. Matěj Kostka, 15. Tomáš Olbert, 26. Martin Krchňáček, 29. Lukáš Petřík, 43. Adam Pančocha, 49. Michal Nagy, 51. Tomáš Olbert, 53. Tomáš Olbert, 56. Tomáš Olbert, 59. Matěj Kostka; rozhodčí: Matěj Vráblík - Jan Šprinc; vyloučení: 3:2; využití: 0:1; diváků: 510; zásahy brankářů: Jan Krkoška ? - Kevin Majrich ?, Radovan Michajlovič ?; po třetinách: 2:3, 0:2, 0:6;

Prohlášení trenéra hostů Karla Ševčíka: Blahopřeji soupeřům k výbornému výkonu, hráli zcela jistě na hranici svých možností, i přes prohru určitě potěšili svoje fanoušky. Z naší strany jsme museli zvládnout počáteční emoce některých hráčů, poté jsme odvedli náš standardní výkon a poté jsme dovedli utkání do vítězného konce.

Prohlášení trenéra domácích Zbyňka Macury: Utkání jsem se lehce obával, zejména z hlediska přemotivovanosti obou stran a v druhé třetině to místy víc než jiskřilo. Přes rozdíl pěti soutěží jsme podali dobrý výkon, který mírně zkresluje závěrečná třetina, kdy se nejvíc projevil fyzický fond obou stran. I s ohledem na mé dřívější působení v Otrokovicích Panterům přeju cestu až na trůn.