Panteři první zápas proti Chodovu nezvládli

V sobotu se rozjely napříč republikou zápasy prvního čtvrtfinále Tipsport Superligy. Hu-Fa Panthers Otrokovice nastoupily k prvnímu zápasu série proti Fat Pipe Florbal Chodov v Praze na Jižním Městě. První komplikace nastala ještě před startem utkání, když Lukáš Petřík kvůli zdravotním potížím nemohl nastoupil a trenér Ševčík byl nucen upravit sestavu.

Superliga 2016/2017, ČF1, so 11.3.2017, SH Jižní Město
FAT PIPE Florbal Chodov
13:2
2:0, 5:0, 6:2

Branky a nahrávky: 2. Pražák (Koutný), 5. Dóža (Tyl), 25. Strachota (Pražák), 27. Dóža (Pražan), 29. Tyl (Dóža), 31. Koutný (Kašovský), 37. Kotlas (Kašovský), 41. Dóža (SN), 42. Chmelíček (Vošta), 48. Tyl (Dóža), 49. Pražák, 57. Koutný (Kašovský), 59. Vošta (Chmelíček) - 57. Sovják (Kostka), 58. Ťopek (Kostka). Rozhodčí: Gavlas Libor, Mikula Lukáš. Vyloučení: 1:1. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: . Střely na branku: 36:20.

FAT PIPE Florbal Chodov: Mück (Barák) - Pražan, Procházka, Jirásek, Sýkora, Kotlas, Bouša - Kašovský, Tyl, Vávra T., Vávra M., Pražák, Koutný, Chmelíček, Vošta, Dóža, Strachota, Plíhal
PANTHERS OTROKOVICE B: Michajlovič (Malina) - Karel Ťopek, Miroslav Koníček, Ondřej Čevela, Matěj Kostka, Michal Nagy, Martin Szweda - Tomáš Olbert, Pavel Jurčík, Marek Zapletal, Martin Nagy Martin Krchňáček, Dominik Rozumek, Sebastian Bobáčik, Tomáš Sovják

Začátek zápasu Panterům vůbec nevyšel. Už ve druhé minutě se prosadil po nahrávce vzduchem před bránu chodovský Pražák, kterého o čtyři minuty později napodobil Dóža, který dal naprosto identický gól. V 11. minutě byl navíc Pavel Jurčík poslán na trestnou lavici za sekání, toto oslabení ale Panteři ubránili. I když si Panteři dokázali do konce třetiny vytvořit příležitosti, žádná nebyla gólová a do šaten se šlo za stavu 2:0 pro domácí.

Ve druhé třetině se spustila gólová kanonáda domácích, kterou začal Michal Strachota v 25. minutě. V krátkém časovém sledu poté skórovali Dóža, Tyl a Koutný. Chodov odskočil na rozdíl 6 branek a ještě před koncem druhé části přidal sedmou branku Kotlas.

Do třetí třetiny se vstupovalo za stavu 7:0 pro domácí. S tímto výsledkem šlo už těžko něco dělat a Panteři tak chtěli utkání alespoň důstojně dohrát. Během úvodních dvou minut se však chodovstí hráči dokázali dvakrát prosadit a Radovan Michajlovič byl střídán Jaromírem Malinou, který si v letošní sezoně po zranění připsal první minuty v bráně. Brankové hody Chodova však pokračovaly. Ve 48. minutě vstřelil gól Miloš Tyl, kterého následoval o minutu později Pražák. Panteři v závěru zápasu dostali výhodu přesilové hry, kterou zužitkoval Tomáš Sovják a vstřelil alespoň čestný gól Panterů. Odpověď Chodova na sebe nenechala dlouho čekat, v 57. minutě se prosadil Koutný. O minutu později přidal druhou branku Panterů Karel Ťopek, poslední gólový „zářez“ ale dal Ondřej Vošta.

V prvním nepovedeném utkání prohráli Panteři 13:2 a v sérii po sobotě prohrávají 1:0. Dnes mají šanci svůj včerejší výkon napravit, od 17 hodin se představí opět proti Fat Pipe Florbal Chodov v Praze.

Komentář k utkání domácího trenéra Davida Podhráského: "V první řadě bych chtěl poděkovat divákům, kteří mě překvapili počtem i hlasitostí. Doufám, že dorazí i zítra. Ve druhé ředě musím pochválit kluky. Od brankáře až po posledního hráče jsme dnes hráli play off. Jak řekl kolega, je to 1:0 a nic víc, takže zítra musíme přistoupit k zápasu stejně, abychom udělali další krok."

Komentář k utkání hostujícího trenéra Karla Ševčíka: "Zápas se nám dnes vůbec nepovedl. Těsně před zápasem jsme přišli o Lukáše Petříka a museli jsme zcela přeskládat sestavu. Také jsme nastoupili nekoncentrovaní a v takovém zápase se pak těžko zachytává tempo soupeře. Jedna prohra v play-off nic neznamená. Jestli 1:0 nebo 13:2 nic neřeší zítra jdeme bojovat o vítězství a pokusit se srovnat sérii. Soupeři děkujeme za zápas."