Otrokovice porazily Ostravu a jsou páté

17.12.2016 • Jaromír Malina

Po reprezentační přestávce se v pátek představili v otrokovické sportovní hale Štěrkoviště sedmý tým tabulky Tipsport Superligy Hu-Fa Panthers Otrokovice a pátá FBC ČPP Bystroň Group Ostrava. Před utkáním tyto dva týmy v tabulce dělil pouhý jeden bod.

Do posledního domácího utkání v tomto roce vstoupily lépe domácí Otorkovice. V osmé minutě zafungovala spolupráce bratří Nagyů, kdy starší Michal nahrával a mladší Martin perfektně trefil – 1:0. Hned třicet vteřin poté zvyšoval na dvoubrankový rozdíl Matěj Kostka. Domácí se v polovině první třetiny ubránili ostravské přesilovce a po první části mizeli do šatny za dvoubrankového vedení.

V druhé části domácí navázali na výkon v první třetině, ale nedokázali své šance přetavit v gól. Povedlo se to až Markovi Zapletalovi v 29. minutě. Po 14 sekundách hry zvyšoval už na 4:0 Lukáš Uhrinovský. Domácí hráči zřejmě díky vysokému brankovému náskoku zpohodlnili a ostravští hráči toho dokázali využít. Ve 35. minutě vstřelil první branku Ostravy Klimscha, poté se o tři minuty prosadil i hostující Eichner a snížil na 4:2. Následně byl vyloučen domácí hráč Karel Ťopek, ale první se v při přesilovce prosadil otrokovický Marek Zapletal. Nedůslednou obranou však domácí dovolili ostravskému Eichnerovi skórovat. Na konci druhé třetiny snižoval na 5:3 opět Eichner a Ostrava se díky této brance dostala zpátky do zápasu.

Poslední část zápasu nezačala pro Pantery vůbec dobře – na rozdíl jediné branky snížil přesnou střelou ostravský Smeták. Postrach vyrovnání alespoň dočasně odvrátil domácí Sovják, který rychlou brankou na 6:4 uklidnil všechny otrokovické hráče i diváky. Minutu poté se prosadil další hráč Panterů – první superligovou branku vstřelil Tomáš Olbert. Ostravští hráči ale nezůstali pozadu, ve 49. minutě snižoval na 7:5 Filip Hrabal. Následně byl vyloučen ostravský kapitán Hecko. Tuto přesilovou hru nedokázali Panteři využít, na konečných 8:5 však vstřelil branku Tomáš Sovják tři minuty před koncem zápasu.

V závěru zápasu rozhodcovská dvojice Sojkovi rozdělovali ještě spoustu trestných minut. Nevinně vypadající souboj mezi Čevelou a Eichnerem skončil zraněním Dominika Eichnera, který se po souboji skácel u mantinelu. Emoce rozvířili otec a syn Smetákové, kteří zběsile pobíhali po hřišti a atakovali domácí hráče. Rozhodčí vykázali Smetáka staršího ze hřiště, svého otce následoval i Matěj, který „vyfasoval“ červenou kartu. Zápas se poté dohrál bez žádného incidentu. O ty se však starali oba Smetákové spolu s realizačním týmem FBC ČPP Bystroň Group Ostrava i po skončení zápasu v prostorách haly.

Florbalový klub Panthers Otrokovice přeje Dominiku Eichnerovi brzké uzdravení a doufá, že jeho zranění nebude mít dlouhého trvání a brzy bude schopen zase nastoupit do superligového utkání.

Hu-Fa Panthers Otrokovice vystřídali FBC Ostrava na páté příčce superligové tabulky se ziskem 20 bodů. V neděli se od 17 hodin představí Panteři v Mladé Boleslavi proti prvnímu týmu tabulky.

Otrokovice Domácí
8:5(2:0, 3:3, 3:2)
Ostrava Hosté
Otrokovice
Michajlovič (Majrich) - Karel Ťopek, Miroslav Koníček, Ondřej Čevela, Matěj Kostka, Martin Szweda, Michal Nagy - Tomáš Sovják, Lukáš Uhrinovský, Tomáš Olbert, Pavel Jurčík, Marek Zapletal, Dominik Vyoral, Martin Nagy, Lukáš Volek, Martin Krchňáček, Lukáš Petřík, Dominik Rozumek, Sebastián Bobáčik
Ostrava
Laja (Klobučník) - Kuczera, Šebesta, Lipový, Heczko, Zbořil - Smeták, Kezua, Trulík, Šimčík, Hrabal, Svačinka, Šimíček, Graclík, Malajka, Chvastek, Sládek, Klimscha, Eichner

Branky a nahrávky: 8. Nagy Marin (Nagy Michal), 8. Kostka (Rozumek), 29. Zapletal (Rozumek), 30. Uhrinovský, 40. Zapletal (Nagy Michal), 47. Sovják (Ťopek), 48. Olbert (Petřík), 57. Sovják (Petřík) - 35. Klimscha (Smeták), 38. Eichenr (Malajka), 40. Eichner (Zbořil), 47. Smeták (Šimíček), 49. Hrabal (Lipový). Rozhodčí: Kamil a Tomáš Sojkové. Vyloučení: 4:4. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 290. Střely na branku: 37:32.

Komentář trenéra hostů Jana Holovky: Dnes nám utekla první třetina a od toho se odvíjel i zbytek zápasu, když jsme museli dotahovat vzniklé manko. Závěr zápasu ovlivnil za rozhodnutého stavu likvidační zákrok na našeho hráče. Chci věřit tomu, že přítomná kompetentní osoba vyvodí patřičné důsledky z nezvládnutého závěru utkání.

Komentář trenéra domácích Karla Ševčíka: Na zápas jsme byli velmi dobře připraveni, byli jsme si vědomi důležitosti chytit začátek zápasu a vypracovali jsme si komfortní náskok 4:0, poté jsme trochu polevili a soupeř nás okamžitě potrestal. Zápas jsme měli celou dobu pod kontrolou, potěšil mě zejména náš herní projev, opět zachytal fantasticky Radovan Michajlovič.

Je mi líto situace ze závěru zápasu, kdy došlo po souboji ke zranění hostujícího Eichnera. Situaci jsem neviděl, ale v žádném případě nebyl důvod ani záměr našeho hráče soupeře zranit. Věřím, že Eichnera uvidíme co nejdříve na palubovce a přeji mu brzké uzdravení. Soupeři děkujeme za zápas.