Panteři podlehli Sokolům

V 6. kole na Hu-Fa Panthers Otrokovice čekal tým Sokolů z Pardubic. Že se jedná o velmi důležitý zápas, naznačoval i fakt, že hosté dorazili do Otrokovic již v pátek. Oba celky před tímto zápasem dělily v tabulce tři body, Panteři v 5. kole podlehli Mladé Boleslavi, zatímco Pardubice vyhrály utkání proti FBC Ostrava.

Superliga 2016/2017, 6. kolo, so 15.10.2016, SH Štěrkoviště
Pardubice
3:5
1:1, 0:1, 2:3

Branky a nahrávky: 29. Kostka, 43. Petřík, 47. Jurčík - 20. Němeček, 29. Krigovský, 44. Němeček, 48. Dlesk, 50. Pakosta . Rozhodčí: Kačer Pavel, Vašíček Ondřej . Vyloučení: 2:0 . Využití: 0:0 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 313 . Střely na branku: 27:18 .

PANTHERS OTROKOVICE B: Michajlovič (Majrich) - Jakub Zatloukal, Karel Ťopek, Miroslav Koníček, Ondřej Čevela, Matěj Kostka, Martin Szweda, Michal Nagy - Tomáš Sovják, Lukáš Uhrinovský, Tomáš Olbert, Pavel Jurčík, Marek Zapletal, Dominik Vyoral, Martin Nagy, Adam Pančocha, Lukáš Volek, Martin Krchňáček, Lukáš Petřík, David Hrdina
Pardubice: Jakub Levínský (Musil) - Václav Oubrecht, Ondřej Kunt, Karel Brychta, Jonáš Mědílek, Daniel Škeřík, Dominik Bartoš, Marek Ďopan, Filip Krigovský - Patrik Petr, Michal Janeček, Martin Zozulák, Martin Junek, Jan Kourek, Ivo Teichman, Tomáš Dlesk, Lukáš Gregor, Přemek Pakosta, Jakub Burian, Dominik Chmelař, Petr Němeček

Utkání bylo od samého začátku velmi opatrné, fanoušci defenzivního florbalu plesali radostí. Ani jeden z týmů příliš neriskoval, a když už se propracoval do útoku, většinou akce končily na zformované obraně. První gólová akce byla k vidění až na konci první třetiny, Tomáš Sovják narazil Matějovi Kostkovi a ten přesně zakončil. Panteři se ale z vedení radovali pouze minutu, 17 vteřin před první sirénou srovnal na 1:1 hostující Němeček.

Hned na začátku druhé třetiny Zozulák promrhal obrovskou příležitost, kdy mohl poslat svůj tým do vedení. Druhá třetina byla na šance bohatší, ale v této části zápasu vynikali oba brankáři. Pardubicím při druhé brance pomohla notná dávka štěstí, když se po střele Krigovského míček došoural za záda nešťastného Michajloviče. Domácí do konce druhé třetiny nedokázali na tuto branku odpovědět, a tak oba týmy odcházely do šaten za stavu 1:2 pro Sokoly.

Na začátku třetí části se domácím rychle podařilo vyrovnat zásluhou Lukáše Petříka, ale ještě rychleji si dokázaly Pardubice vzít vedení zpátky po přesné střele Junka. Domácí srovnali stav zápasu o tři minuty později po přesné střele Pavla Jurčíka, ale opět ne na dlouho. Už po 19 vteřinách se misky vah opět překlonily na pardubickou stranu, branku na 3:4 vstřelil hostující Dlesk, který hrál na Štěrkovišti velmi povedený zápas. Následoval ho Přemek Pakosta svou přesnou střelou, a to už náskok Pardubic činil dvě branky. I přes následné ubráněné oslabení se domácím nedařilo se prosadit, tři minuty před koncem tedy zkoušeli zápas vyrovnat odvoláním brankáře a se šesti hráči v poli. Tuto snahu zmařilo vyloučení Marka Zapletala za vysokou hůl necelé dvě minuty před koncem. Výsledek se již do konce zápasu neměnil, a tak si Pardubice odvezly po výhře 3:5 z Otrokovic tři body.

Hu-Fa Panthers Otrokovice čeká v neděli zápas v Praze od 18 hodin proti Bohemians. Těm patří po zisku osmi bodů 6. místo, zatím co Panteři po minulém víkendu zůstávají se šesti body na osmém místě. Panteři budou chtít napravit nezdar s Pardubicemi a určitě se můžeme těšit na vypjaté utkání!

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/ex9KybfijBo" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Komentář trenéra domácích pana Karla Ševčíka: Jsou prostě dny, kdy nevychází vůbec nic, dali jsme do toho maximum, bohužel jsme snahu gólově nezúročili.

Komentář trenéra hostů pana Milana Koubka: Myslím si, že dnešní florbal se musel divákům líbit a z naší strany se jednalo o dobrý týmový výkon, kluci do puntíku plnili taktické pokyny. Škoda, že nás dneska trošku trápila koncovka, protože kdybychom proměnili všechny svoje šance, mohlo být rozhodnuto dříve. Děkuji soupeři za utkání.