Panteři si z Opavy přivezli 3 body

21.10.2016 • Jaromír Malina

Panteři se ve čtvrtek vydali k zápasu 6. kola Poháru České pojišťovny do Opavy, kde je čekal vyzyvatel, místní SK P.E.M.A. Utkání se hrálo ve večerních hodinách, začátek zápasu stanovili pořadatelé až na 20:30.

Domácí tým vedený zkušeným trenérem Robertem Segeťou byl na Pantery pořádně nažhavený a hned po úvodním vhazování vyslal domácí útočník nebezpečnou střelu na bránu Otrokovic, se kterou si ale juniorský brankář Kevin Majrich poradil. Vedení se ale ujali Panteři, nejprve se prosadil těsně po skončení přesilové hry Marin Krchňáček a v krátkém časovém sledu vstřelil ten samý hráč druhý gól zápasu. Nedlouho poté se prosadil i Jurčík. Domácí ale zanedlouho využili přesilovou hru, při vyloučení juniora Bobáčika se prosadil nejlepší střelec domácích Dzierža. Do konce první části se ještě prosadil Pavel Jurčík a za stavu 1:4 oba týmy po dvaceti minutách hry opustili hrací plochu.

Druhá třetina uspala i diváky popíjející čtvrteční osmý šálek turecké kávy. Hra byla plná nepřesností, odskakujících míčků a žádných vyložených příležitostí. Diváky občas zvedl ze sedadel řecko-římský zápas v podání aktérů s florbalovými holemi. Skóre se po druhé třetině neměnilo.

Naopak v té třetí branky padat začaly. Prosazovali se opět Panteři, dvě branky vstřelil Lukáš Petřík a na tabuli svítil stav utkání 1:6. Pantery vidina snadného vítězství ukolébala, naopak domácí nic nevzdali a braky góly začaly padat také do Majrichovi brány. Po brankách Dzierži, Kostolányho a Repečka v krátkém časovém sledu se dokázali na Pantery dotáhnout a skóre 4:6 je opět dostalo do zápasu. Panteři si však vedení pohlídali a po brankách Uhrinovského, Szwedy a Petříka, který obligátně docílil hattricku zcela identickými ranami nesměle se plížící po palubovce, Panteři zápas dovedli do vítězného konce a za výhru 4:9 si připisují cenné tři body do osmifinálové tabulky.

Další pohárový zápas čeká Pantery 10. 11. proti FBC Ostrava. Toto utkání se odehraje na sportovní hale Štěrkoviště od 20:00.

S.K. P.E.M.A. Opava - Panthers Otrokovice 4:9
branky:
14. Marek Dzierža, 44. Marek Dzierža, 46. Štěpán Kostolány, 49. Vojtěch Repček - 8. Martin Krchňáček, 10. Martin Krchňáček, 11. Pavel Jurčík, 19. Pavel Jurčík, 41. Lukáš Petřík, 43. Lukáš Petřík, 56. Lukáš Uhrinovský, 59. Martin Szweda, 60. Lukáš Petřík; rozhodčí:Jakub Krátký - Pavel Vojkůvka; vyloučení: 2:2; využití: 2:0; diváků: 107; zásahy brankářů:Kryštof Bezděk 8, Matěj Martínek 17 - Kevin Majrich 20; po třetinách: 1:4, 0:0, 3:5;

Komentář domácího trenéra Roberta Segeti: Škoda. Vzhledem k tomu, že za stavu 4:6 jsme nedokázali z velkého tlaku skórovat a soupeř to i se štěstím ustál, je výsledek zápasu pro nás až moc krutý. V některých pasážích utkání jsme si sami sobě dokázali, že jsme schopni předvádět velice kvalitní florbal i s tak dobrým soupeřem.

Komentář hostujícího trenéra Karla Ševčíka: V zápase jsme si potřebovali vyzkoušet nováčky v týmu a bylo poznat, že jim zatím chybí zkušenosti. Velmi dobře zahrála první lajna, která byla v zápase rozdílová a díky ní jsme zápas dovedli do vítězného konce. Všechny hráče musím pochválit za bojovnost a přístup. Soupeři děkujeme za zápas.

Opava Domácí
4:9(1:4,0:0,3:5)
Otrokovice Hosté
Opava
Otrokovice

Branky a nahrávky: 14. Dzierža, 44. Dzierža (Mazur), 46. Kostolány (Dzierža), 49. Repeček (Kocur) - 8. Krchňáček (Nagy Michal), 10. Krchňáček (Petřík), 11. Jurčík, 19. Jurčík (Szweda), 41. Petřík (Zatloukal), 43. Petřík, 56. Uhrinovský (Szweda), 59. Szweda (Petřík), 60. Petřík (Uhrinovský) . Rozhodčí: . Vyloučení: . Využití: . V oslabení: . Diváci: . Střely na branku: . Průběh utkání: .