Panthers na Spartě zaváhali

Panteři v neděli vyrazili na zápas do Prahy, kde jim byla soupeřem Sparta. Utkání dvou týmů bojujících o play-off znamenalo boj o důležité body, čehož si byli hráči obou týmů vědomi.

Superliga 2016/2017, 15. kolo, ne 8.1.2017, SH Podvinný mlýn
Sparta
5:2
2:0, 2:1, 1:1

Branky a nahrávky: 12. Svatoš (Košir), 16. Hartman (Zeman), 24. Bína (Svatoš), 36. Svatoš (Bína), 41 Prunner - 30. Sovják (Koníček), 54. Sovják (Petřík). Rozhodčí: Fässler Josef, Schläpfer Benjamin. Vyloučení: 5:1. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 212. Střely na branku: 28:20.

Sparta: Beneš (Kotouček) - Ježek, Kadoch, Vrána, Marvánek, Rebro, Rodina - Ujhelyi, Zouzal, Košir, Bína, Zeman, Jaroš, Svatoš, Kareš, Krejča, Časar, Kalaš, Pruner
PANTHERS OTROKOVICE B: Michajlovič (Majrich) - Miroslav Koníček, Ondřej Čevela, Matěj Kostka, Martin Szweda, Michal Nagy - Tomáš Sovják, Tomáš Olbert, Pavel Jurčík, Marek Zapletal, Dominik Vyoral, Martin Nagy, Lukáš Volek, Martin Krchňáček, Lukáš Petřík, Dominik Rozumek

Oba tábory si byli vědomi důležitosti utkání, takže se ani jeden z týmů ze začátku utkání nějak výrazně netlačil do bezhlavého útočení, ale soustředily se na precizní obranu. První branka utkání padla až ve 12. minutě, prosadil se slovinský legionář ve sparťanském dresu Robert Košir. Čtyři minuty poté zvyšoval na rozdíl dvou branek Kryštof Hartman. Panteři měli výhodu přesilové hry před koncem třetiny, avšak nedokázali se v ní nějak výrazněji prosadit.

„Začátek zápasu byl ospalý, chyběl důraz a i trošku štěstí, měli jsme tam dvě velké šance, které jen se štěstím neskončily gólem. Možná to bylo i tím, že jsme ve čtvrtek odehráli velmi náročný zápas s Vítkovicemi pouze na dvě lajny,“ hodnotí vstup do utkání obráce Miroslav Koníček.

Na začátku druhé třetiny Panteři navázali na závěr třetiny první, kdy si dokázali vytvoři několik slibných příležitostí, avšak stejně jako předtím jejich pokusy končily na výborně bránících Sparťanech, respektive brankáři Benešovi. Prosadili se tak opět hráči v rudých dresech, na 3:0 zvyšoval Milan Bína. Panteři ale dále pokračovali v pokusech o kontaktní branku, a ta se jim zásluhou Tomáše Sovjáka podařila vstřelit v polovině zápasu. Na kontaktní branku však otrokovičtí hráči nedokázali navázat, v závěru třetiny se opět prosadila Sparta. Po góle Svatoše skončila druhá třetina rozdílem 4:1.

„Druhá třetina byla o poznání lepší, řekli jsme si, kde mají slabiny a kudy to projde,“ říká Miroslav Koníček. „Bohužel včera jsme si vybrali den blbec, kdy se všechny míčky odrážely k nim a nám chyběla nejen ta správná bojovnost a nasazení, ale i to štěstí.“

Do třetí části nastoupili Panteři s cílem skóré zápasu vyrovnat. Jenže většina útoků nebyla tak nebezpečná, aby ohrozila brankáře Beneše. Sparťanská obrana byla velmi důrazná a otrokovickým hráčům nedovolila na vlastní polovině kombinovat či zakončovat. Byl to tak opět sparťanský hráč, který se jako první dokázal ve třetí třetině prosadit. Matěj Pruner v 51. minutě zvyšoval už na 5:1. Následnou přesilovou hru nedokázali Panteři proměnit, prosadili se v té následující. Střelcem byl znovu Tomáš Sovják. Na vyrovnání hostům zbýval šest a půl minuty, avšak ani po závěrečné hře bez brankáře se vstřelit další branku Panterům už nepodařilo. Z tohoto utkání si všechny body odnesla pražská Sparta po vítězství 5:2.

„Sparta hrála chytře, čekala, co vymyslíme a čekala jen na brejky. Sparta nás porazila naší vlastní zbraní, zabezpečenou obranou a skvělými bloky, kterých bylo nespočet. Gól na 5:1 po chybě v rozehrávce nám vzal poslední naděje na nějaký zvrat,“ uzavírá obránce Koníček.

Tým Hu-Fa Panthers Otrokovice je po neděli sedmém místě se ziskem 20 bodů. Další zápas Tipsport Superligy odehraje v neděli, kdy se představí na hřišti posledního Liberce. Utkání začíná v 18 hodin.

Komentář trenéra hostů Karla Ševčíka: Dnes jsme měli velké problémy s produktivitou. Nedokázali jsme proměňovat vyložené šance, naopak jsme dostali dva docela laciné góly, z toho pramenila nervozita a přestali jsme hrát svou hru. Musíme najít ztracenou sebedůvěru, a také musíme hodně přidat v tréninku. Soupeři děkujeme za zápas.

Komentář trenéra domácích Jaroslava Berky: Jsme rádi za zisk důležitých třech bodů. Utkání se nevyvíjelo podle našich představ, nedařilo se nám vhodně kombinovat a přehrávat soupeře. Se štěstím jsme nakonec utkání dovedli do vítězného konce.