František Vykopal: Prostředí i kluci jsou výborní

středa 15.11.2017 • Matěj Kostka

Panteři mají náročný program, během kterého jsme vyzpovídali nováčka v dresu Panterů Františka Vykopala. Ten v pondělním televizním utkání vstřelil svoji první branku v nejvyšší soutěži a pomohl tak k výhře 7:4 na Libercem.

V pondělí si poprvé zažil, jaké to je hrát před kamerami České televize. Dokonce jsi vstřelil i svou první branku v Tipsport Superlize. Jak sis tento zápas užil?

Tak zápas jsem si užil. Bylo to něco úžasného hrát na hokejové hale, kde sídlí Bílí Tygři před kamerami České televize a ještě dát svůj první gól.

Proti Liberci jste nastoupili nezvykle na tři dvojice křídel, zatímco beci a centři pouze ve dvou formacích. Jak se ti hrálo, když jsi na hřišti byl téměř pokaždé s někým jiným?

Hrálo se mi dobře. Myslím si, že jsem hráč, který si s každým vyhoví.

Toto je tvá první sezóna v Otrokovicích, tak jak se ti v novém prostředí líbí?

Prostředí i kluci jsou výborní. Sice si občas ze mě dělají legraci, ale to do šatny patří.

V loňské sezóně jsi hrál jako junior pouze Regionální ligu mužů za Orel Uherský Brod. Bylo náročné se adaptovat na nejvyšší soutěž u nás?

Tak určitě to tempo bylo uplně o něčem jiném a tvrdost hry taktéž. Trvalo mi dlouho než jsem si zvyknul. Už jsem se trochu do tempa dostal, ale mám ještě co zdokonalovat.

Tento týden máte náročný program v podobě tří utkání v sedmi dnech. Upravovali jste náplň tréninků vzhledem k programu, který vás čeká?

Tento týden bude fyzicky náročný. Náplň tréninků upravujem vždy podle zápasů, které nás čekají. Pilujem herní taktiku a přesilové hry.

Zajímavost pro fanoušky. Jaký je tvůj nejoblíbenější film?

Můj nejoblíbenější film je komedie Mike i Dave sháněj holku.