Karel Ťopek: Do zápasu proti Pardubicím dáme všechno

pátek 14.10.2016 • Jaromír Malina

V sobotu od 19 hodin ve sportovní hale Štěrkoviště čeká tým Hu-Fa Panthers Otrokovice zápas proti Sokolu Pardubice. V tomto utkání je pro domácí velmi důležité získat tři body, jelikož se každoročně oba týmy pohybují na hranici play-off. Pardubice v minulém zápase získaly první tři body po výhře nad FBC Ostrava, zatímco Panteři v televizním utkání podlehli Mladé Boleslavi 3:6. V předzápasovém rozhovoru jsme vyzpovídali toho nejpovolanějšího z hráčského kádru – kapitána Karla Ťopka.

V minulém zápase jste podlehli Technology Florbal MB 3:6, přitom celý zápas jste drželi se soupeřem krok. Kdy se zápas přelomil pro soupeře?

Lámal se asi celou dobu, Boleslav nás pouštěla do šancí, které jsme bohužel nevyužili a naopak jsme dostali některé zbytečné góly, myslím si, že Bolka byla i díky absencím v sestavě hratelná. Škoda.

V sobotu vás čeká tým Sokol Pardubice, jak jste se na něj připravovali?

Tak jako na každý zápas, víme o jejich nejlepších hráčích, systému a samozřejmě jsme si zkoušeli jak na ně vyzrát. Nicméně pro nás je hlavní náš vlastní výkon. Dáme do toho všechno.

Čím vás může soupeř překvapit?

Doufám,. že ničím :-) Bude to zápas hodně o hlavě, oba dva týmy budou pravděpodobně hrát ze zabezpečených obran a půjde o taktickou bitvu, kde rozhodnou maličkosti - využitá přesilovka, náhodný gól atd. Čekám velmi těžký zápas.

Od nové sezony nastupuješ v obranném páru s Matějem Kostkou, jak vám spolupráce sedí?

Když netahá míček do 4 soupeřů jednou rukou, tak jsem velmi spokojený. Oba jsme sice útočně ladění, ale vzájemně si vyhovíme. Mám velkou radost z toho, jak Mates aktuálně hraje. Patří k tahounům.

V přípravě jsi nastupoval v útoku, v lize opět v obraně, Cítíš se tam lépe?

Zkusil jsem to v létě v útoku, nebylo to úplně špatné. Přesto v obraně jsem platnější, útočení nechám na mladších - Setřa, Kukyn nebo Mara :-)

Tým má nového střelce Pavla Jurčíka. Co říkáš na jeho střeleckou formu?

Až dá 20 gólů tak ho budu řadit mezi střelce :-) Jurča má výbornou vlastnost, nekomplikovat si život a smažit to na kasu pokud je možnost. Plus výborná střela, o které jsme věděli ještě, když chytal. Jeho přerod z brankáře na střelce mi pořád přijde neuvěřitelný.