Marek Zapletal: Body v lednu se budou cenit zlatem

sobota 7.1.2017 • Jaromír Malina

Hu-Fa Panthers Otrokovice v neděli vyráží k zápasu 15. kola Tipsport Superligy, kde se střetnou s ACEMA Sparta Praha. Panteři se před tímto zápasem nachází na 6. místě tabulky, Sparta na Otrokovice ztrácí devět bodů a náleží jí 9. pozice.

V porovnání obou týmů však z posledních pěti zápasů je na tom mnohem lépe Sparta. Panteři sice dokázali v letošním domácím zápase proti tomuto soupeři zvítězit 7:3, avšak ve čtyřech zápasech předtím nezískali ani bod. Loňský zápas na Podvinném mlýně dokonce skončil jasným vítězstvím Sparty 9:1.

V této sezoně na tom však pražský celek není dvakrát nejlíp. Se sousedícími týmy v tabulce příliš neboduje, v posledních sedmi zápasech dokázali zvítězit pouze třikrát. Za zmínku však stojí, že v posledním zápase Tipsport Superligy dokázali porazit 1. SC Tempisch Vítkovice 7:3.

Nedělní utkání začíná v 18 hodin. Před zápasem poskytl pro naše webové stránky rozhovor střelec dvou přesilovkových branek proti Vítkovicím Marek Zapletal.

Ahoj Marku. Finále Poháru České pojišťovny Panterům utekl „o fous.“ Jaké byly podle tebe stěžejní momenty zápasu, které rozhodly o vítězství vítkovického týmu?

Zdravím! Myslim si, že jsme nepředvedli svůj "standard" v obrané činnosti, byly tam nějaké individuální chyby a to Vitky umí nekompromisně trestat. Nemyslím ale, že bychom zodpovědně nebránili, ale byly tam hluchá místa, kdy to tam napadalo. Když vedete 3:1 a 4:2 ve Vítkovicích, tak si připadáte, že už to půjde asi samo. Ale to byl omyl a Vítkovice toho náležitě využili. Řekl bych, že málokdo z kádru zažil na Dubině takový zápas, jako bylo naše semifinále. Dokázali jsme naopak výborně zareagovat na nástup soupeře a jejich vedení 5:7 srovnat na 7:7. Nevím, co říct dál, otřepané klišé, že rozhodla nešťastná střela z dálky je ale bohužel na místě. Cítím velké zklamání, byli jsme finále opravdu hodně blízko...

Otrokovicím v minulosti dělal povrch na hale Dubina velký problém. Ve čtvrtek ale Panteři vstřelili hned 7 branek, takže je „komplex Dubina“ odstraněn?

Povrch na Dubině je téma samo pro sebe. Neznám takřka nikoho, komu by se tam hrálo dobře. Ale koupili nový povrch na tuto sezónu, který jsme měli možnost si vyzkoušet v lize a byl výbornej. Na pohár to byl starej dobrej "zelenej pažit" na kterém se dalo na rozcvičce skoro i bruslit. Byli jsme zdravě nahecovaní a povrch jsme v zápase vůbec neřešili. Chci věřit, že už tam padat góly budou vždy, hlavně teda do soupeřovy branky

Jak náročný byl zápas hraný pouze na dvě formace?

Náročný byl,Vítkovice mají svou kvalitu do níž patří vyborný fyzický fond. Pár kluků se protočilo, když někdo potřeboval odfrknout, ale myslím že jsme výrazněji fyzicky nezaostali. Nejnáročnějších bylo prvních 10min, kdy nás Vitky mačkaly jak citrón. Pak už jsme se do toho dostali a šlo to.

Ty sám si v zápase vstřelil dva góly, oba v přesilové hře. Cítíš se po vánocích v dobré formě?

Mých gólů si vážím, ale nebylo to nic exkluzivního, vždy jsem se pohyboval na místě, kde to vypadlo a já jen uklízel. Kdyby to jen trošku šlo, hned je vyměním za opačný výsledek... Ale bohužel už to nejde. Já měl Vánoce na doléčení zranění, ale pár individuálních tréninků proběhlo. Doufám, že forma bude, celej leden je pro nás ohromě důležitej.

Proti Vítkovicím jsi nastoupil na centru druhé formace. Zvykl sis rychle na nový post?

Ano, nebyl problém. Cítil jsem se dobře. Zahral jsem si centra i na Bohemce, věděl jsem, do čeho jdu

Panteři mají na Spartu devítibodový náskok. Určitě je tento zápas pro účast v play-off hodně důležitý…

Ano, jak už jsem řekl, celý leden je pro nás ohromě důležitý. Sparta je sice 9 bodů za námi, ale v tříbodovém systému to může být za chvíli jinak. Na Spartě to bude těžký zápas, cítí šanci, porazili Vítkovice, budou nažhavení. My uděláme vše pro to, aby jsme se Spartou, pokud možno, bodovali naplno a udrželi si odstup. Body v lednu se budou cenit zlatem.

Někteří hráči základní sestavy kvůli nemoci ve Vítkovicích nenastoupili. Je jejich absence na hřišti hodně cítit?

Zápas jsme prohráli, takže určitě chyběli. Myslím, že především kapitánova absence byla cítit. Na druhou stranu jsme se semkli a neřešili tyto věci.

Spartě se letos příliš nedaří. Panteři však v minulé sezoně schytali na Podvinném mlýně od pražského týmu debakl. Čeho se musí hráči v neděli vyvarovat, aby se tento scénář neopakoval?

Loňský zápas na Spartě měl svá specifika a nebylo jich málo. Dnes jsme tu my, Panthers, věřím že lepší, sebevědomější, schopni trhat a kousat celej zápas a především si odvézt body domů!

Děkuji za rozhovor a přeji v neděli hodně štěstí.