Marek Zapletal: Chceme potvrdit, že my jsme na Štěrku doma!

pátek 17.3.2017 • Jaromír Malina

Hu-Fa Panthers Otrokovice v sobotu a neděli čeká 3. a 4. čtvrtfinále Tipsport Superligy proti Fat Pipe Florbal Chodov. V této sérii prozatím vede tým z Jižního Města 2:0 na zápasy. Přijíždí však na horkou půdu do Otrokovic, kde se podařilo pouze dvěma soupeřům zvítězit.

Panteři do série nevstoupili dobře. V prvním utkání „schytali“ od pražského týmu debakl 2:13. Přitom v první třetině vedl Chodov pouze o dvě branky a nic nenapovídalo tomu, že by se mělo schylovat k brankové smršti. Zlom přišel v prostřední části, tam chodovští hráči odskočili do vedení 0:7 a zápas byl prakticky rozhodnut. Ve zbytku utkání nechal trenér Ševčík klíčové hráče odpočívat a utkání se pouze dohrávalo.

V neděli Panteři předvedli zlepšený výkon. Sice po první třetině, stejně jako v prvním utkání, prohrávali rozdílem dvou branek, obraz hry však vypadal úplně jinak. Velké úskalí však byla koncovka. I když Otrokovice Chodov v určitých pasážích hry přehrávaly, nedokázaly dobře naložit s vytvořenými šancemi, a v zápase s tak silným soupeřem poté není šance na vítězství. Po nedělní prohře 2:6 drží Fat Pipe Chodov vedení 2:0 na zápasy.

V nadcházejících zápasech si tedy Panteři budou muset dávat velký pozor na první formaci soupeře ve složení Vávra, Tyl, Dóža, která se ve dvou zápasech podílela na 10 vstřelených brankách. Panteři i přes problémy se zraněními v sobotu nastoupí v plné síle, všechny opory týmu budou na zápas připraveny.

Před zápasem vám přinášíme rozhovor s útočníkem Markem Zapletalem, který hovořil nejen o uplynulém víkendu, ale především o nadcházejících zápasech.

První zápas na Chodově se vůbec nevydařil, Panteři schytali výprask 13:2. Co se v tomto zápase stalo?

Bylo více věcí špatně, obecně špatný přístup k osobním soubojům, napadalo nám tam, co normálně nenapadá...abych to shrnul, pro dost hráčů to byl první zápas play-off v kariéře, a to je jiná soutěž, než základní část! Dost natvrdo jsme si to vybrali a teď už si to všichni hráči doufám uvědomují!

V druhém zápase Panteři předvedli zlepšený výkon, ale na vítězství to nestačilo. Co chybělo k zisku prvního bodu ve čtvrtfinálovém souboji?

Samozřejmě Chodov je tým, který umí útočit, takže je velká pravděpodobnost, že nějaké góly dají. My musíme v těchto zápasech být efektivní, a to jsme nebyli! Jak jsme se shodli, jen náš útok měl dát minimálně tři branky, bohužel nedal... Produktivita rozhodla.

Ty sám jsi se těsně před zápasem dozvěděl, že nastupuješ na centru v lajně s Lukášem Uhrinovským a Pavlem Jurčíkem. Ovlivnilo utkání i nečekaná indispozice Lukáše Petříka a málo času na přípravu?

Nebudu říkat, že to komplikace nebyla, ale to je play-off. Na druhou stranu s Kukinem jsem nastupoval několik let v jednom útoku v předchozích působištích a jsme v lajně spolu vždy rádi, ostatní hráče znám z tréninku, tedy i Pavla, takže nějak jsme se s tím museli vyrovnat. Druhý zápas to bylo zase přehozené a zase jinak skombinované, ale jak říkám, s tím se musíme vyrovnat. Setřa určitě chyběl, ale se vší úctou k jeho dovednostem, nevím, jestli bychom v sobotu i v kompletní sestavě dosáhli dobrého výsledku... Ten zápas jsme už hodili za hlavu!

Na Štěrkovišti i díky skvělým fanouškům Panteři potrápili nejednoho favorizovaného soupeře. Jak vidíš šance svého týmu v sobotním a nedělním zápase?

Dívám se především na sobotní zápas... Teď nemá cenu přemýšlet nad nedělí. Není zbytí, doma musíme vyhrát. Jsme sice trošku lazaret, ale na zápas budeme připravení a plně odhodlaní Chodov seknout. Věřím, že diváci i přes nepřesvědčivé výsledky venku nás v tom nenechají a pomůžou nám k první výhře v sérii.

Mohou se tedy fanoušci těšit na bojovný výkon svého oblíbeného týmu, který nedá nic zadarmo?

Chceme potvrdit, že my jsme na Štěrku doma! Nic nedáme zadarmo, dobře bránit, rychle útočit, dávat branky, aby si naši fans přišli na své, to pro nás bude největší odměna. Bez srdce se vyhrát nedá!!!