Martin Nagy: Tři góly jsou něco, na co nejsem zvyklý

čtvrtek 1.12.2016 • Jaromír Malina

Za pár dní začne Mistrovství světa v Rize a A-tým Hu-Fa Panthers Otrokovice tak má dva týdny času na doléčení zranění, vypilování taktiky a utužení fyzické kondice. Během reprezentační přestávky jsme na začátku tréninkového cyklu vyzpovídali Martina Nagye, co vše jeho a Pantery nejen v následujících čtrnácti dnech čeká...

Ahoj Martine. Panteři mají po 12 odehraných zápasech na kontě 17 bodů. Myslíš si, že tento bodový zisk je adekvátní, nebo je za možnostmi současného kádru?

I přesto, že jsme v některých zápasech zbytečně ztratili, tak 17 bodů je dle mne adekvátních. Teď přijdou na řadu odvety a již zápas s Brnem nám ukázal, že ty budou daleko náročnější. Ovšem kdybychom byli spokojení, tak se nikam neposuneme.

Kolik bodů bude potřeba podle tvého názoru na play-off?

Minulý rok nám stačilo 29 bodů a myslím si, že letos to může být kolem těch 30 spíše méně.

Liga je hodně vyrovnaná oproti loňským sezonám. Je to pro Pantery komplikace nebo spíše výhoda?

My se soustředíme hlavně na sebe a neřešíme to, ale je pravda, že letos je těch překvapivých výsledků opravdu hodně. Střed a spodek tabulky se relativně vyrovnává, ale první 4 se vzdalují.

V letošní sezoně se tým před sezonou hodně změnil, ale změny se děly i během sezony. Jaký to mělo vliv na tým a hru, kterou se Panteři letos prezentují?

Tak určitě není dobré, když se neustále točí se sestavou, ale zase každý musí pochopit, že trenér chce vyzkoušet nové hráče a dát prostor i mladým klukům. Každý hráč to musí brát jako fakt a přesvědčit trenéra.

Ty sám jsi v letošní sezoně vstřelil 3 branky. Jak jsi s tímto gólovým příspěvkem spokojený?

Celou letní přípravu se se mnou vlekly zdravotní problémy, které jsem si přenesl z minulé sezóny, takže moje připravenost na sezónu byla spíš záporná než nulová. Původně jsem se chtěl jít rozehrát na hostování, ale po konzultaci s trenérem jsme tuto variantu zavrhli. Byl jsem realista, věděl jsem, že nemám natrénované a musím si počkat. I tak jsou 3 góly něco, na co nejsem zvyklý a věřím, že to bude jen lepší a v hlavě se mi to opět přepne.

V posledním ligovém zápase jsi nastoupil na levém křídle v útoku s Tomášem Sovjákem a Martinem Krchňáčkem. Rozuměli jste si spolu?

S Krchňou jsme spolu hrávali druhou část loňské sezóny a pamatuji si, že jsme tehdy hodně ožili a florbal nás to období dost bavil. To s námi hrával na centru Dejv Hrdina. A Sovy je výborný hráč. Hraje se mi s nimi dobře, ale špatně se to hodnotí, protože se ten zápas nepovedl celému týmu.

Ideální by pro tebe a bratra Michala bylo nejspíše nastupovat spolu v lajně…

Rádi spolu hrajeme, a i díky tomu, že hrajeme na dvě obrany, tak se na hřišti občas potkáváme.

Nedostáváš už tolik prostoru v přesilových hrách, to se také dozajista promítne ve střeleckých statistikách. Nemrzí tě to?

Trenér do přesilovky dává hráče, kterým momentálně věří. Pamatuji si, že jsem tam chodil ze začátku sezóny a hrál jsem špatně. Ono kdybych se měl v čase vrátit, tak celkově začnu hrát zápasy později. Po prvním tréninku po zranění jsem naskočil hned do TV zápasu s Ostravou a šlo to poznat. Poučil jsem se. J

Panteři mají teď před sebou ještě dva týdny přestávku. Můžeš prozradit, co se plánuje v této pauze ladit?

Budeme zkoušet nové věci do taktiky, ale hlavně pracovat na kondici, takže se těším. Kondiční tréninky s Marťou Hálou vždy dávají smysl, baví a hráče posunou. Pro mě osobně ideální čas.

Po reprezentační přestávce čeká Pantery náročný program, hned 3 zápasy v jednom týdnu. Dají se vůbec všechny tři zápasy odehrát na sto procent v plné sestavě?

Bude to náročné, ale nemyslím si, že by to měl být problém.

Jak si věříte na Tatran Střešovice, se kterými se Panteři utkají ve čtvrtfinále Poháru České pojišťovny? Finále Poháru ve Zlíně je určitě velké lákadlo…

Já jen doufám, že to bude takové lákadlo, aby ve středu večer do Prahy odcestoval celý tým. Bude to náročné, ale věřím, že máme šanci.

Závěrem ještě jedna tipovací otázka. Kdo podle tebe vyhraje kanadské bodování týmu a kdo celé soutěže?

Letos týmové bodování vyhraje asi Jurča a na záda mu bude dýchat jeho dvorní nahrávač Setřa. No a celé soutěže vyhraje Jirka Curney i přesto, že Eichy z Ostravy jede šílené bomby. J