Martin Szweda: Když budeme proměňovat šance, Boleslav můžeme porazit

středa 5.10.2016 • Jaromír Malina

Martin Szweda zamířil do Panterů před sezonou na hostování z týmu Z. F. K. Petrovice. Minulou středu si střihl premiéru za superligové Pantery, kdy nastoupil do 3. třetiny v zápase proti Bulldogs Brno, v neděli dostal stejnou zápasovou porci, jen ji okořenil první vstřelenou brankou. V následujícím rozhovoru se dozvíte mimo jiné, jak celé působení v týmu Hu-Fa Panthers Otrokovice vzniklo…

Ahoj Martine. Do Panterů jsi přišel jako poslední letní posila z týmu Z. F. K. Petrovice. Mohl bys popsat, jak celé hostování vzniklo?

Čau Jardo. Vzniklo to vlastně na základě toho, že jsem šel za studiem do Brna a chtěl jsem si zkusit nejvyšší ligu. Nejprve jsem zkoušel Bulldogs Brno, kde jsem se nevešel do užšího kádru. Poté mi manažer Petrovického A týmu navrhl, že by mi mohl domluvit trénink přes Lukáše Petříka v Panterech. A já jsem na to kývl.

Ze začátku jsem absolvoval dva tréninky přípravy, poté mě trenér nominoval na přátelské utkání proti Vítkovicím, kde si mě vyzkoušel a po zápase mě pozval na další tréninky letní přpravy, kde jsem se snažil pravidelně dojíždět. Po dalších dvou přátelských utkáních jsem se dozvěděl od trenéra, že mě chce do A týmu. Jakmile mi to sdělil, začalo vyjednávání s mateřským klubem o přestupu se střídavými starty v Z.F.K.

Jak reagovali spoluhráči nebo trenér v Petrovicích, když bylo jisté, že novou sezonu začneš v superligových Panthers?

Vedení bylo rádo, že jsem neukončil kariéru a mohl dál florbalově růst. Co se týče spoluhráčů, tak ti mi to všichni přáli a podporovali mě.

Jaké byly tvé první dojmy v kabině Panterů?

Pohodový kolektiv a sranda v šatně, takže super.

Jak sis užil první start v Superlize proti Brnu? Nedělalo ti problém zvyknout si na vyšší tempo?

Náramně, jelikož jsem nastoupil na celou 3. třetinu, kde jsem se mohl ukázat fanouškům. Navíc to bylo moje první domácí utkání na Štěrkovišti, které jsme vyhráli. Na tempo si ještě zvykám, ale to chce čas.

Fanouškům jsi své hráčské umění ukázal nejvíce proti spartě, kdy jsi vstřelil první gól za pantery, ještě k tomu před domácím publikem. To musel být ještě hezčí pocit, ne?

Jo to určitě byl. Ještě to byl rozdílový gól, takže to v hale pořádně žilo.

V obraně ti dělal parťáka Michal Nagy. Netuhne ti občas krev v žilách při jeho odvážných kličkách v obraně?

U tak zkušeného hráče jako je Míša rozhodně ne.

Panteři zatím zaváhali v Ostravě, zatímco papírově silnější soupeře na domácí půdě porazili. Jak vidíš šance Panthers v pondělí proti Mladé Boleslavi?

Jestli budeme hrát, tak jako v posledních utkáních a budeme proměňovat všechny naše šance, tak můžeme určitě vyhrát.

Děkuji ti za rozhovor a v pondělí i v celé sezoně ti přeji hodně úspěšných zápasů, jako ten poslední proti Spartě.

Děkuji moc.