Miroslav Koníček: Snažím se na tréninku makat pořád na 100%

středa 1.11.2017 • Matěj Kostka

Miroslav Koníček v Ostravě nahradil v první obranné dvojici Marka Švajného, který je zraněný.

Proti Ostravě ses postavil do první obranné dvojice vedle Míši Nagye. Jak se ti s ním hrálo?

S Míšou v obraně se mi hrálo dobře, Míša je velmi zkušený obránce, takže jsem neměl pocit, že bych byl ztracený a nevěděl, kde se pohybovat. Sice jsme spolu moc netrénovali, ale myslím si, že směrem dozadu to docela klapalo. Dopředu to bylo už o něco horší.

V utkání jste dlouho vedli, přesto to nestačilo na vítězství. Jak bys zhodnotil výkon týmu?

Dvakrát jsme vedli, ale vždy to bylo jen o gól. Sice nás Ostrava přestřílela, ale většinou to byly střely z větší vzdálenosti, což Pacinovi (Radovan Michajlovič) problémy nedělá. Za to my jsme měli míň šancí, ale víc tutovek. Bylo tam dost příležitostí odskočit od dva, tři góly... Týmový vykon nebyl ani propadák, ani žádná velká sláva. Bohužel jsme nenavázali na bojový výkon proti Bohemce a to nás stálo vítězství.

Zápas rozhodlo až prodloužení, které jste si v jeho nové podobě vyzkoušeli poprvé. Co říkáš a jak se ti líbí tato novinka sezony 2017/2018?

Rozhodli jsme se při zisku míčku hrát 3na3. Poměrně jsme si na to věřili, občas to zkoušíme na tréninku. V tomto případě to ale nebylo dobré rozhodnutí, jelikož nás Ostrava dost mačkala. 3na3 není úplně špatný nápad, ale zakázal bych odvolávat brankáře, aby to mělo větší grády. Pak by se ukázaly individuality jednotlivých hráčů.

Letos nejsi tak moc vytěžovaný na hřišti jako loni. Jaké to je být v pozici náhradníka, který čeká na svou šanci?

No, minulou sezónu jsem zasáhl až do 9. kola, takže oproti minulé sezóně jsem zatím zasáhl do více zápasů. Každopádně přivedli jsme dva šikovné hráče z Vítkovic, kteří si zaslouží být v základu. Snažím se na tréninku makat pořád na 100%. Občas to je psychicky náročné, myslíte si, ze se vám daří a stejně vás trenér nepostaví. Pak se vám hlavou honí spoustu otázek, na které stejně najdu odpověď: Děláš to proto, že tě to baví a chceš být součástí Panthers rodiny.

Nyní máte před sebou dva víkendy bez zápasu, protože je reprezentační přestávka a s Libercem budete hrát až v pondělí před kamerami ČT. Jak využijete tuto dobu na přípravu do dalších utkání?

Tyto dva týdny budou hodně náročné, podle zpráv od Háliče (Martin Hála) budou tréninky ještě víc intenzivní a dost si makneme, abychom nabrali dost sil. Přece jen asi jako jediný tým v lize hrajeme na dvě lajny a to bere dost fyzičky. Marťa je ale hodně zkušený trenér a věřím, ze nás skvěle připraví nejen na TV utkání.

Zajímavost pro fanoušky. Jaký je tvůj nejoblíbenější nápoj?

No, tak těch je víc. Nejvíc mám rad domácí bezinkovou limonádu. Jak není po ruce ta, tak jednou za dlouhý čas šáhnu i po něčem tvrdším, např. takový jäger s redbullem nejde odmítnout 🙂