Pavel Jurčík: Zápas od zápasu se cítím lépe

středa 25.10.2017 • Matěj Kostka

Pavel Jurčík je zatím jen stínem hráče, kterým byl v loňské sezóně. Zatímco loni mu tam padala jedna branka za druhou, tak letos se trefil pouze dvakrát. Ovšem víkendová trefa proti Bohemians byla důležitá, protože díky ní si Panteři pohlídali vítězství 6:4 nad FbŠ Bohemians.

O víkendu jsi dal pojišťující gól do prázdné branky, když soupeř hrál power play. Jsi rád, že ti to tam konečně spadlo? A jak bys zhodnotil svůj výkon?

Ano je to tak, dlouhé trápení a čekání na gól jsem snad zlomil. I když to byl gól do prázdné branky doufám, že na něj dokážu navázat a bodovat v následujících zápasech. Hodnotit svůj výkon moc nebudu, na to máme v týmu/klubu jiné lidi. Můžu prozradit, že se cítím zápas od zápasu lépe.

Loni jsi měl vynikající sezónu, ve které jsi nasbíral v základní části 26 kanadských bodů za 18 branek a 8 asistencí. Čím to je, že ti to tam letos nepadá stejně jako loni?

Vlastně sám nevím, někdy je to má blbost, že situace řeším jinak, než bych měl. Jindy asi chybí i to pověstné štěstíčko. Samozřejmě člověk čím více chce, tím méně mu to lepí. Každopádně sezóna je ještě dlouhá a já věřím, že si dokážu načasovat formu na tu správnou dobu.

V tabulce se nacházíte na 6. místě se ztrátou pouhého bodu na 4. místo. Vypadá to, že letos tým šlape dobře. Máš z toho stejný pocit?

Zatím musím říct, že se nám daří. Samozřejmě jsou nějaké zápasy, kde nás ztráta bodů může mrzet, ale takový je sport. Naše letní posily velice rychle zapadly do týmu a jsou pro nás přínosem. Musím jen zaklepat, aby to takhle pokračovalo i v dalších zápasech. Uspokojovat se s dosavadními výsledky by v necelé půlce soutěže nebylo dobré.

O víkendu jedete do Ostravy, do města, kde se Panterům příliš nedaří. Z posledních 10 utkání jste vyhráli pouhý jeden zápas. Naposledy jste dokonce prohráli proti diviznímu týmu FBC Letka. Máte tuto statistiku v hlavách nebo to příliš neřešíte?

Nevím jak ostatní spoluhráči, ale mě je to úplně fuk. Každý zápas začíná 0:0 a je zbytečné přemýšlet nad tím, jestli se hraje v Ostravě, Falunu nebo třeba v Horní-Dolní.

FBC Ostrava je zatím s 8 body na 9. příčce, přestože před sezonou vyhlašovali útok na nejvyšší příčky. Jaké očekáváš utkání proti takovému soupeři?

Soupeř má relativně mladý tým, takže zápas to bude určitě bojovný a běhavý. My musíme k zápasu přistoupit opět koncentrovaně a nenechat se strhnout hrou soupeře. Pokud dokážeme předvést tak týmový výkon jako proti Bohemians věřím, že nějaké body přivezeme.

Zajímavost pro fanoušky. Jaké je tvé nejoblíbenější jídlo?

Rád si pochutnám na dobré české kuchyni nebo na pořádném kusu masa.