Ostrava otočila zápas proti Panterům

27.09.2016 • Jaromír Malina

V pondělí Panteři vyrazili na sever republiky k zápasu, který, byť se jednalo teprve o druhé kolo, by se dal nazvat soubojem o play-off. V minulém roce oba týmy dělilo po posledním kole základní části jen jediné místo v tabulce a rozdíl 7 bodů. I letos prognózy napovídají, že právě HU-FA PANTHERS OTROKOVICE a FBC ČPP Bystroň Group Ostrava budou bojovat do posledního kola o účast v play-off Tipsport Superligy.

Ostrava Domácí
4:3(0:1,3:2,1:0)
Otrokovice Hosté
Ostrava
Laja (Klobučník) - Kuczera, Šebesta, Lipový, Heczko, Zbořil - Smeták, Kezua, Trulík, Šimčík, Hrabal, Svačinka, Šimíček, Graclík, Malajka, Chvastek, Sládek, Klimscha, Eichner
Otrokovice
Michajlovič (Majrich) - Jakub Zatloukal, Karel Ťopek, Miroslav Koníček, Ondřej Čevela, Matěj Kostka, Martin Szweda, Michal Nagy - Tomáš Sovják, Lukáš Uhrinovský, Tomáš Olbert, Pavel Jurčík, Marek Zapletal, Dominik Vyoral, Martin Nagy, Adam Pančocha, Lukáš Volek, Martin Krchňáček, Lukáš Petřík, David Hrdina

Branky a nahrávky: 22. Eichner, 33. Eichner, 39. Zbořil, 44. Malajka - 1. Zapletal, 21. Nagy Michal, 23. Krchňáček . Rozhodčí: Sojka Kamil, Sojka Tomáš . Vyloučení: 2:3 . Využití: 1:1 . V oslabení: 1:0 . Diváci: 331 . Střely na branku: 18:25 .

Komentář k zápasu

V pondělí Panteři vyrazili na sever republiky k zápasu, který, byť se jednalo teprve o druhé kolo, by se dal nazvat soubojem o play-off. V minulém roce oba týmy dělilo po posledním kole základní části jen jediné místo v tabulce a rozdíl 7 bodů. I letos prognózy napovídají, že právě HU-FA PANTHERS OTROKOVICE a FBC ČPP Bystroň Group Ostrava budou bojovat do posledního kola o účast v play-off Tipsport Superligy.

Zápas v Ostravě začal pro Otrokovice výborně. Již po 46 vteřinách zápasu se prosadil do domácí branky Marek Zapletal po nahrávce od Karla Ťopka. Ostrava se poté snažila vyrovnat a otevřela hru, což znamenalo možnost pro Pantery hrozit z brejků. Hra se přelévala „nahoru-dolů“ a diváky v hale i u televizních obrazovek musel tento florbal bavit, i když trenéři na obou střídačkách si nejspíše napočítali zase o pár šedin více. Na konci první třetiny otrokovičtí dostali výhodu přesilové hry, ovšem za zbylých 52 sekund ji nedokázali využít, a tak za stavu 1:0 pro Panthers si zbytek přesilové hry přenesli do druhé části zápasu.

Hned na začátku druhé třetiny Michal Nagy využil přesilovou hru za pomoci blokujícího domácího obránce. Zablokovaná střela zapadla za záda dezorientovaného ostravského brankáře Laji. Nedlouho poté byl vyloučen otrokovický Michal Nagy za hru vysokou holí, když při skrumáži před Michajlovičovou bránou zatáhl za záchrannou brzdu. Přesilovka Ostravy trvala pouhé dvě vteřiny – ze standardní situace okamžitě udeřil Eichner – 2:1 pro hosty. Minutu poté však dvoubrankové vedení Panterům navrátil Martin Krchňáček, který před Lajou tečoval střelu Kostky od poloviny hřiště. Komfortní dvoubrankové vedení se ale Otrokovicím nepodařilo udržet, nejprve na 2:3 snižoval opět Eichner, před druhou sirénou vyrovnal zápas na 3:3 bývalý hráč Panterů Adam Zbořil.

Začátek třetí třetiny patřil Ostravě, hned na začátku poslední části otočil zápas ve prospěch domácích polský útočník Malajka. V poslední části byly udělovány tresty na obou stranách, avšak ani jednomu týmu se nedařilo početní výhodu využít. Panteři se po neúspěšné přesilové hře v závěru zápasu pokusili vyrovnat v šesti bez brankáře, ale ani power-play nepřineslo kýžený gólový efekt. Z Ostravy tedy Panteři odjíždí bez bodu a podruhé za sebou odjíždí ze severomoravské metropole poraženi. Panterům před středečním duelem patří 9. místo s 0 body.

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/bQSCsyssvgk" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Ohlasy trenérů

Komentář trenéra domácích Martina Smetáka: Vyrovnaný zápas od začátku do konce. Otrokovice mají zkušený tým, který spolu dlouho hraje. Věděli jsme o tom, a proto naši hráči museli hrát obětavě, a dá se říct, že tím jsme je porazili.

Komentář trenéra hostů Karla Ševčíka: Věděli jsme, že to bude těžké a urputné utkání. Byli jsme dobře připraveni. V první polovině zápasu, jsme plnili vše, co jsme měli na sto procent. Bohužel, jsme dostávali góly po individuálních chybách. V závěru jsme soupeře dostali pod velký tlak, ale bohužel jsme neproměnili několik vyložených šancí a to nás stálo cenné vítězství.