Panteři ovládli jihomoravské derby

29.09.2016 • Redakce

Středeční sváteční utkání se mezi širokou florbalovou veřejností na jižní Moravě neslo ve znamení derby Panterů proti Buldokům. V předešlých dvou kolech Tipsport Superligy si brněnští Bulldogs připsali plný počet bodů, zatímco otrokovičtí Panthers na první bodový zisk v nové sezoně netrpělivě čekali.

Otrokovice Domácí
4:2(0:0,2:2,2:0)
Brno Hosté
Otrokovice
Michajlovič (Majrich) - Jakub Zatloukal, Karel Ťopek, Miroslav Koníček, Ondřej Čevela, Matěj Kostka, Martin Szweda, Michal Nagy - Tomáš Sovják, Lukáš Uhrinovský, Tomáš Olbert, Pavel Jurčík, Marek Zapletal, Dominik Vyoral, Martin Nagy, Adam Pančocha, Lukáš Volek, Martin Krchňáček, Lukáš Petřík, David Hrdina
Brno
Kuhn (Sekanina) - Tichý, Kadlec, Coufal, Juhaňák, Hrubý, Koutný, Alkki, Černoch, Surkoš, Voltner, Ondráček, Sládeček, Bauer, Křiva, Kazatel, Žižka, Grlický, Nonn

Branky a nahrávky: 30. Krchňáček, 45. Jurčík, 48. Zapletal, 53. Michal Nagy - 32. Coufal, 40. Surkoš . Rozhodčí: Drápal Filip, Pospíšil Jakub . Vyloučení: 1:3 . Využití: 0:0 . V oslabení: 0:1 . Diváci: 334 . Střely na branku: 25:23 .

Komentář k zápasu

Středeční sváteční utkání se mezi širokou florbalovou veřejností na jižní Moravě neslo ve znamení derby Panterů proti Buldokům. V předešlých dvou kolech Tipsport Superligy si brněnští Bulldogs připsali plný počet bodů, zatímco otrokovičtí Panthers na první bodový zisk v nové sezoně netrpělivě čekali.

První třetina byla z obou stran velmi opatrná, žádný z týmů nechtěl první inkasovat. Hra se odehrávala především na polovině hřiště, oba týmy velmi dobře bránily a nepouštěly soupeře do větších šancí. Hra byla ve velmi vysokém tempu, ovšem v první části branka nepadla.

Druhá třetina pokračovala v podobném duchu jako ta první. První branka přišla až v polovině zápasu, po nahrávce Pavla Jurčíka se prosadil domácí Martin Krchňáček – 1:0. Hostující David Sládeček nedlouho poté šle pykat na trestnou lavici za hrubost. Místo domácích se ale nejprve prosadili v oslabení hosté. Po sporném zákroku na útočné polovině domácích utekl otrokovické obraně David Coufal a vyrovnal stav utkání. Domácí svou přesilovou hru nevyužili, prosadili se však nedlouho poté brankou Pavla Jurčíka a opět odskočili do jednobrankového vedení. Těsně před druhou sirénou ale hosté zásluhou Surkoše vstřelili branku a do šaten se tak šlo za vyrovnaného stavu 2:2.

V poslední části byl k vidění opět urputný florbal plný tvrdých osobních soubojů. Ve 48. minutě se však prosadil přízemní střelou Marek Zapletal a poslal Otrokovice do vedení. Hosté si poté dvěma dvouminutovými zákroky v těsném sledu po sobě velmi zkomplikovali situaci a dvojnásobnou přesilovou hru využil otrokovický Michal Nagy, který vstřelil branku na konečných 4:2. Brněnští se poté snažili vyrovnat skóre hrou se šesti hráči v poli bez brankáře, avšak za přispění skvělých zákroků Radovana Michajloviče se jim to nepodařilo. HU – FA PANTHERS OTROKOVICE tak jihomoravské derby ovládli a připisují si první tři body do superligové tabulky v ročníku 2016/2017.

Ohlasy trenérů

Komentář trenéra hostů pana Jana Kadlece: Defenzivní vyrovnané a ne moc kvalitní derby, které vyhrál tým, který vítězství šel více naproti. Z naší strany šlo o upracovaný a neefektivní florbal, který ale přinesl i pozitivní věci. Jdeme se připravit na další utkání.

Komentář trenéra domácích pana Karla Ševčíka: Na soupeře jsme byli výborně takticky připravení, musím všechny hráče pochválit, že dokázali dodržet stanovenou taktiku a dotáhli jsme zápas do vítězného konce. Skvěle zachytal brankář Michajlovič a celý tým hrál dobře organizovaně a zodpovědně. Nenechali jsme se nalákat do otevřené hry se soupeřem a čekali na svou šanci. Jdeme s pokorou do dalších zápasů.