Panteři podruhé v sezoně vynulovali Pardubice

05.03.2018 • Matěj Kostka

V rámci posledního kola základní části Tipsport Superligy cestovali Panteři do Pardubic, kde hráli proti místnímu Sokolu. Utkání bylo důležité pouze pro Otrokovice, které bojovaly o 4. místo. Domácí tým měl jistou účast v play-off, takže mohl hrát bez jakéhokoliv tlaku.

Do začátku utkání vstoupili lépe hosté, kteří hned v 1. minutě vstřelili branku. Když vyraženou střelu poslal za Musilova záda Szweda. Po zbytek první třetiny bylo ve hře spousta nepřesností ze stran obou týmů, ovšem ani jeden tým nedokázal chyby soupeře potrestat. První třetina tak skončila minimálním rozdílem.

Do druhé části lépe vstoupily Otrokovice, které si od úvodu druhé části vytvářely dobré příležitosti ke skórování. Od 24. do 27. minuty se hostům podařilo vstřelit tři branky, které zřejmě rozhodly o utkání. Dvakrát se trefil Sovják a jednou Pešat. Panteři se i po těchto brankách tlačili do zakončení, ovšem další branku ve druhé části nepřidali.

Úvod třetí třetiny pokračoval tam, kde skončila třetina druhá, tedy aktivní hrou Otrokovic, které si vytvářeli šance. Deset minut před koncem přidal pátou branku v utkání Uhrinovský. Následně měli domácí možnost trestného střílení, ale Michajlovič dokázal Zozuláka vychytat. Když domácí nedokázali využít ani následnou přesilovou hru, tak to bylo stále 5:0 pro hosty. V čase 55:25 přidal po pěkné individuální akci šestou branku Kostka. V závěru měl domácí tým ještě příležitost přesilové hry, ale i tentokrát byl neúspěšný. Panteři tak podruhé v letošní sezoně nepovolili Pardubicím vstřelit branku. Brankář Michajlovič si připsal druhou nulu v superlize.

Pardubice Domácí
0:6(0:1, 0:3, 0:2)
Otrokovice Hosté
Pardubice
Musil (Levínský) - Oubrecht, Kunt, Brychta, Ďopan, Bílý, Krigovský - Petr, Janeček, Zozulák, Kourek, Teichman, Dlesk, Gregor, Pakosta, Burian, Němeček, Formánek
Otrokovice
Michajlovič (Malina) - Nagy Mi., Švajný, Ťopek, Kostka, Koníček, Čevela - Zapletal, Sovják, Pešat, Petřík, Jurčík, Kittel, Vykopal, Szweda, Uhrinovský

branky: 1. Martin Szweda, 24. Tomáš Sovják, 26. Lukáš Pešat, 27. Tomáš Sovják, 50. Lukáš Uhrinovský, 56. Matěj Kostka; rozhodčí: Libor Gavlas - Lukáš Mikula; vyloučení:2:3; využití: 0:0; diváků: 281; zásahy brankářů: Petr Musil 17 - Radovan Michajlovič 21;

Komentář trenéra domácích Ladislava Štancla: "Jsou v nás rozporuplné pocity. Teď převládá zklamání a frustrace, která se prohlubovala postupem zápasu. Neuvěřitelné trápení v koncovce, kdy nám to dnes zkrátka a jednoduše nelepilo. Naopak soupeř využil všechny brejky, do kterých jsme jen pustili. Za týden nás čeká play-off, takže toto musíme hodit za hlavu a svou koncentraci upnout k vrcholu sezóny."

Komentář trenéra hostí Lukáše Petříka: "Pro nás generálka před play-off. I tím vyhroceným závěrem. Měli jsme vlažný nástup do 1. třetiny, a proto jsme si v kabině museli říct, že musíme být v dalších třetinách důslednější, a to hlavně do obrany a ztrestat chyby soupeře. To se nám nakonec podařilo, využili jsme také několik brejků. Děkujeme soupeři za zápas."