Panteři porazili Bohemians a těší se na play-off

Tým Hu-Fa Panthers Otrokovice čekal v sobotu velký zápas proti FbŠ Bohemians, který byl zároveň přímým soubojem o play-off. Mimo jiné proti sobě nastoupil nejméně produktivní útok proti nejvíce prostupné obraně.

Superliga 2016/2017, 19. kolo, so 11.2.2017, SH Štěrkoviště
PANTHERS OTROKOVICE B
Bohemians
8:4
2:0, 2:3, 4:1

Branky a nahrávky: 17. Nagy Michal (Zapletalú, 20. Jurčík (Kostka), 35. Petřík (Kostka), 39. Sovják (Szweda), 56. Nagy Martin (Nagy Michal), 57. Uhrinovský (Jurčík), 59. Uhrinovský (Michajlovič), 60. Sovják (Petřík) - 23. Kisugite (Kerber), 30. Šárka (Kisugite), 30. Höfer (Krbec), 53. Šárka (Kindl). Rozhodčí: Gavlas Libor, Mikula Lukáš. Vyloučení: 2:1. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 352. Střely na branku: 23:24.

PANTHERS OTROKOVICE B: Michajlovič (Malina) - Miroslav Koníček, Karel Ťopek, Matěj Kostka, Martin Szweda, Michal Nagy - Tomáš Sovják, Lukáš UHrinovský, Tomáš Olbert, Pavel Jurčík, Marek Zapletal, Dominik Vyoral, Martin Nagy, Lukáš Volek, Martin Krchňáček, Lukáš Petřík, Dominik Rozumek
Bohemians: Ponomarev (Hejný) - Zezulka, Kisugite, Krebner, Kuncman, Čihák, Krbec - Šimek, Dobisík, Bagin, Křivanec, Šimek, Poláček, Rossi, Höffer, Kindl, Cabejšek, Růžek, Šárka

První třetina nenabídla příliš krásných florbalových momentů. Důležitost tohoto střetnutí byla patrná u rozehrávky obou týmů, která byla místy až příliš opatrná. Diváky probudilo až vyloučení Lukáše Uhrinovského v 10. minutě, ale Bohemians přesilovou hru nevyužili. Skóre otevřel v 17. minutě Michla Nagy po asistenci ex-klokaního útočníka Marka Zapletala. Následně čtyři sekundy před první sirénou poslal Pantery do dvoubrankového vedení Pavel Jurčík.

Zvládnout druhou třetinu bývá na Štěrkovišti ze strany domácích vždy trochu oříšek a jinak tomu nebylo ani v souboji proti Bohemians. Ne snad, že by se obraz hry příliš změnil, ale hráčům v zelenobílých dresech začaly kombinace vycházet a pražský tým se začal prosazovat i gólově. První branku Bohemians vstřelil Martin Kisugite ve 23. minutě. Zhruba v polovině zápasu byl vyloučený Marek Zapletal a v přesilové hře „Bohemka“ srovnala skóre na 2:2. Trvalo jen 24 sekund, než hostující Höffer překlopil vedení na stranu pražského celku. Panteři si však nenechali nic líbit a vyloučení hostujícího Růžka potrestal Lukáš Petřík. Vedení Panterům vrátil před koncem druhé třetiny Tomáš Sovják.

Na začátku třetí třetiny na Štěrkovišti řádil bílo-zelený uragán, v této části zápasu však prokázal své kvality brankář Michajlovič, který domácí hráče podržel. Nicméně i přes výborně organizovanou obranu se podařilo se štěstím hostům srovnat na 4:4 brankou Šárky. Vyrovnaný stav vydržel však jen 3 minuty, na 5:4 skóroval Martin Nagy po nahrávce svého staršího bratra Michala. Když o minutu později přidal další gól Uhrinovský, hostujícímu trenérovi Jedličkovi nezbývalo nic jiného, než zkusit štěstí se šesti hráči v poli a bez brankáře. To ale „Bohemce“ příliš nevyšlo a do prázdné brány ještě skórovali Uhrinovský se Sovjákem.

Důležitý zápas tak Otrokovice zvládly a zvítězily 8:4. Po 19. kolech patří Panterům 5. pozice v tabulce a s největší pravděpodobností bude 28 bodů dostatečný zisk pro příslušnost v play-off. Bohemians naopak čeká ještě velký boj o elitní osmičku.

Další domácí zápas odehrají Panteři už v sobotu 18. 2. proti 1. SC Tempish Vítkovice od 19:00 na sportovní hale Štěrkoviště.

Komentář trenéra domácích pana Karla Ševčíka: Do zápasu jsme šli s pokorou, obrovskou trpělivostí a nasazením na 130%. Zápas se úplně nevyvíjel podle našich představ. Soupeř občas nepříjemně zahrozil a máme na čem zapracovat. Zápas byl hodně ubojovaný, hraný ve vysokém tempu a diváky musel určitě bavit. V posledních třech kolech nás čekají těžcí soupeři, ale jdeme do závěru základní části s maximálním úsilím vybojovat co nejvíce bodů a co nejlepší postavení v tabulce. Soupeři děkujeme za zápas.

Komentář trenéra hostů pana Michala Jedličky: Před skvělou kulisou (i když sem čekal, že přijde více diváků) jsme viděli velice bojovné utkání, kde rozhodly detaily a v těch jsme dneska malinko pokulhávali. Domácí si bojovností, nasazením a hrou na hranici, si zasloužej tři body a tím razítko na play-off. My budeme dále bojovat.