Panteři porazili Tatran a jsou v semifinále Poháru

K úternímu utkání čtvrtfinále Poháru České pojišťovny odcestoval tým Hu-Fa Panthers Otrokovice bez opor týmu Lukáše Petříka, Tomáše Sovjáka a Lukáše Uhrinovského. Na postupových ambicích otrokovického týmu to však nic neměnilo.

Pohar České pojišťovny 2016/2017, Pohár ČF, út 20.12.2016, STODOLA Aréna Střešovice
Tatran Teka Střešovice
2:4
1:2, 0:0, 1:2

Branky a nahrávky: 8. Svoboda (Meliš), 56. Komárek (Svoboda) - 1. Bobáčik (Ťopek), 12. Nagy Martin (Ťopek), 41. Bobáčik (Ťopek), 51. Vyoral (Jurčík). Rozhodčí: Nábělek Jakub, Štengl Radek. Vyloučení: 1:1. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 61. Střely na branku: 30:24.

Tatran Teka Střešovice: Rebro (Fibiger) - Deutsch, Fořt, Svačinka, Mühlfait, Beneš, Švejkovský, Vítovec - Tlapák, Komárek, Kolísko Jakub, Kolísko Jan, Wojnar, Slavík, Meliš, Svoboda, Brautferger
PANTHERS OTROKOVICE B: Michajlovič (Majrich) - Karel Ťopek, Miroslav Koníček, Ondřej Čevela, Matěj Kostka, Michal Nagy - Tomáš Olbert, Pavel Jurčík, Marek Zapletal, Dominik Vyoral, Martin Nagy Martin Krchňáček, Sebastián Bobáčik, Dominik Rozumek

Už v prní minutě zápasu se prosadil nováček v dresu Panthers Otrokovice Sebastián Bobáčik a vstřelil svůj první gól v otrokovickém dresu. O několik minut poté měl velkou šanci Martin Krchňáček, ale trefil pouze břevno Rebrovi brány. Domácí si vytvářeli také gólové příležitosti a tu v 8. minutě dokázali zužitkovat, za Michajlovičova záda poslal míček Jan Svoboda. V polovině první třetiny se však ještě prosadil Martin Nagy po nahrávce Karla Ťopka a opět navrátil Panterům vedení.

Do druhé třetiny se tak vstupovalo za stavu 2:1 pro Pantery. Střešovičtí hráči bažili po vyrovnání a několikrát dostali Pantery pod velký tlak, avšak díky obětavým blokům a skvělým zákrokům Michajloviče nedokázali vsítit ani jednu branku. Hosté hrozili z brejků, avšak branka domácích jim také byla zakletá.

Nástup do třetí třetiny se otrokovickým hráčům velmi povedl. Byl to zase Sebastián Bobáčik, který dokázal po 37 vteřinách třetí třetiny zužitkovat nahrávku Karla Ťopka. Poté se iniciativy opět chopili domácí, ale výborná obranná činnost Panterů jim nedovolila vstřelit kontaktní branku. Byli to opět Panteři, kteří v 51. minutě skórovali. Nenápadná střela Dominika Vyorala k úžasu jeho samého doputovala do Rebrovy brány. Časomíra ukazovala 7 minut do konce zápasu a tatranští hráči se pokoušeli vyrovnat v 6 hráčích v poli. Zásluhou Komárka se jim podařilo doslova procedit Radovana Michajloviče a snížit na 2:4. O chvíli později však zastavil Kolísko nedovoleně unikajícího Karla Ťopka a dostal dvouminutový trest. Přesilovku se Panterům zužitkovat nepodařilo, navíc po hře vysokou holí byl vyloučen otrokovický Marek Zapletal. Panteři však hru šesti proti čtyřem zvládli znamenitě a zvítězili ve střešovické „stodole“ poprvé ve své historii.

Hu-Fa Panthers Otrokovice postupují do semifinále Poháru České pojišťovny. Jejich soupe vzejde z utkání 1. SC Vítkovice a FbŠ Bohemians, které se hraje ve čtvrtek v 19 hodin.

Děkujeme všam fanouškům a partnerům za přízeň a přejeme vám pěkné prožití vánočních svátků a hodně štěstí v novém roce.

Vyjádření trenéra hostí, p. Ševčíka: Na Tatran jsme přijeli v oslabené sestavě, bez Lukáše Petříka a Tomáše Soviáka a museli jsme hodně improvizovat se sestavou: Semkli jsme se s cílem na Tatranu odbojovat zápas. Vyšel nám úvod a nováčkovské góly Sebastiána Bobáčika nás nakoply. Skvělý Radovan Michajlevič v brance a poctivě bránící celý tým nakonec znamenal vítězství a postup. Výraznými osobnostmi byli Karel Ťopek a Michal Nagy, celý tým zaslouží obrovskou pochvalu za poctivý přístup a nasazení. Soupeři děkujeme za zápas a přejeme hezké svátky.

Vyjádření trenéra domácích, p. Beneše: Možná lehce podceněná první třetina dala ráz celému utkání. Soupeř se dostal do vedení a pak skvěle bránil, nám dnes nebylo přáno. Gratulujeme soupeři, přejeme šťastnou cestu domů. Všem veselé vánoce a štastný nový rok.