Panteři před 440 diváky porazili Tatran

V den výročí založení samostatného československého státu přijel k 8. kolu Tipsport Superligy do Otrokovic tým Tatran Střešovice. Tento celek v posledních třech utkání na Štěrkovišti v základní části pokaždé odjížděl bez bodu a Panteři na této „tradici“ nechtěli nic měnit.

Superliga 2016/2017, 8. kolo, pá 28.10.2016, SH Štěrkoviště
PANTHERS OTROKOVICE B
Tatran Teka Střešovice
6:4
1:2, 1:0, 4:2

Branky a nahrávky: 4. Sovják, 21. Krchňáček (Kostka), 42. Ťopek (Krchňáček), 56. Jurčík (Nagy Michal), 57. Zapletal (Kostka), 60. Sovják (Kostka) - 14. Beneš, 18. Vítovec (Deutsch), 47. Beneš (Vítovec), 54. Meliš (Deutsch) . Rozhodčí: Gavlas Libor, Mikula Lukáš . Vyloučení: 2:3 . Využití: 1:1 . V oslabení: 0:1 . Diváci: 440 . Střely na branku: 35:30 .

PANTHERS OTROKOVICE B: Michajlovič (Majrich) - Jakub Zatloukal, Karel Ťopek, Miroslav Koníček, Ondřej Čevela, Matěj Kostka, Martin Szweda, Michal Nagy - Tomáš Sovják, Lukáš Uhrinovský, Tomáš Olbert, Pavel Jurčík, Marek Zapletal, Dominik Vyoral, Martin Nagy, Adam Pančocha, Lukáš Volek, Martin Krchňáček, Lukáš Petřík
Tatran Teka Střešovice: Kafka (Fibiger) - Deutsch, Fořt, Svačinka, Mühlfait, Beneš, Švejkovský, Vítovec - Tlapák, Komárek, Kolísko Jakub, Kolísko Jan, Wojnar, Slavík, Meliš, Svoboda, Brautferger

V den výročí založení samostatného československého státu přijel k 8. kolu Tipsport Superligy do Otrokovic tým Tatran Střešovice. Tento celek v posledních třech utkání na Štěrkovišti v základní části pokaždé odjížděl bez bodu a Panteři na této „tradici“ nechtěli nic měnit. Hráči Hu-Fa Panthers Otrokovice se na začátku utkání dlouho museli bránit, Tatran začal velmi aktivně a chvíli trvalo, než otrokovičtí hráči srovnali krok. Z jedné z prvních střel na Kafkovu bránu však Otrokovice hned skórovaly, konkrétně Tomáš Sovják, které po dvou elegantních otočkách poslal míček za tatranského brankáře a poslal Pantery do vedení. Poté však Panteři museli opět vzdorovat útokům pražských hráčů. Velkou radost měli domácí po vyloučení tatranského kapitána Deutsche, avšak místo toho, aby početní výhodu využili, lacině inkasovali z hole Marka Beneše. Ten samý hráč tři minuty poté neproměnil trestné střílení po faulu domácího Szwedy, následnou přesilovou hru však využil Vítovec a Tatran tak otočil vývoj zápasu ve svůj prospěch na 1:2.

Uběhla jedna minuta z druhé třetiny a Martin Krchňáček srovnával na 2:2. V této části zápasu Panteři hýřili aktivitou, opět donutili soupeře faulovat, ale v přesilové hře Kafku prakticky neohrozili. Po druhé třetině se tak odcházelo za vyrovnaného stavu.

Ve třetí části začaly gólové dostihy. Nejprve poslal do vedení domácí kapitán Karel Ťopek, který chvíli poté odstoupil ze zápasu kvůli zranění žeber. Ve 47. minutě vyrovnával na 3:3 Marek Beneš a nedlouho poté opět vedení na stranu Tatranu překlopil Meliš. Poté však hostující Svačinka neudržel emoce na uzdě a šel si na dvě minuty odpočinout na trestnou lavici za hrubost. Tuto přesilovou hru již domácí využili, trefil se nejlepší střelec týmu Pavel Jurčík a vyrovnával na 4:4. Jen o minutu a půl později se v krásné individuální akci uvolnil Marek Zapletal a střelou mezi nohy brankáře Kafky otočil skóre zápasu na 5:4. Tatran poté měl přesilovou hru po vyloučení Sovjáka, zkoušel vyrovnat zápas v početní výhodě 6 proti 4, ale otrokovická obrana si se střelami Tatranu poradila. Sotva Tomáš Sovják opustil trestnou lavici, střelou do prázdné brány pečetil vítězství Panterů 6:4.

Hráčům Hu-Fa Panthers Otrokovice patří po páteční výhře 5. místo v tabulce. Děkujeme všem 440 divákům, kteří si našli cestu na sportovní halu Štěrkoviště a vytvořili parádní atmosféru, která hnala Pantery za vítězstvím celý zápas.

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/douT5McnYMw" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Komentář trenéra hostů pana Luďka Beneše: Úvodem děkujeme divákům za vynikající atmosféru v hale a velice férové fandění, zápas byl vyrovnaný, skóre se přelévalo na obě strany, bohužel na konci jsme vlastní nedisciplinovaností a individuálními chybami dovolili soupeři otočit skóre v jeho prospěch. Děkujeme soupeři za utkání.

Komentář trenéra domácích pana Karla Ševčíka: Z naší strany skvěle takticky zvládnutý zápas, výborně opět zachytal brankář Michajlovič, který měl reprezentační zákroky. Dokázali jsme být trpěliví a čekat na chyby soupeře z čehož jsme pak těžili. Velmi mě těší také to, že jsme nemuseli stahovat na dvě lajny a po dlouhé době zahrály skvěle všechny tři lajny, řekl bych nad svůj limit. Soupeři děkuji za zápas.