Panteři před rekordní návštěvou porazili Liberec

V Den boje za svobodu a demokracii na sportovní halu Štěrkoviště zavítali z pod Ještědu hráči FBC Liberec. Sváteční utkání mělo nádech nervózní bitvy o body, jelikož Liberec je přímým konkurentem Panterů v boji o elitní osmičku.

Superliga 2016/2017, 11. kolo, čt 17.11.2016, SH Štěrkoviště
Liberec
5:4
1:1,1:3,3:0

Branky a nahrávky: 12. Vyoral (Sovják), 29. Volek (Petřík), 34. Krchňáček (Sovják), 46. Sovják, 49. Petřík (Jurčík) - 8. Hůza (Salát), 23. Salát (Ferdan), 23. Ferdan (Salát), 40. Valeš (Ferdan). Rozhodčí: Kačer Pavel, Vašíček Ondřej. Vyloučení: 2:0. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 474. Střely na branku: 14:20.

PANTHERS OTROKOVICE B: Michajlovič (Majrich) - Karel Ťopek, Miroslav Koníček, Ondřej Čevela, Matěj Kostka, Martin Szweda, Michal Nagy - Tomáš Sovják, Lukáš Uhrinovský, Tomáš Olbert, Pavel Jurčík, Marek Zapletal, Dominik Vyoral, Martin Nagy, Lukáš Volek, Martin Krchňáček, Lukáš Petřík, Dominik Rozumek, Sebastián Bobáčik
Liberec: Vaníček (Janota) - Klucho, Bitman, Marek, Veselý, Strobach - Balatka, Procházka, Valeš, Salát, Hůza, Štěpán, Baudisch, Blecha, Ferdan, Šoltys, Kořínek, Kroupa

To, že je Liberec v tabulce předposlední, nebylo od začátku relevantní. V první třetině měli hosté ze hry více než domácí, brankář Michajlovič musel řešit nespočet střel na bránu. Avšak se střelou Hůzy v 8. minutě si již poradit nedokázal a hosté otevřeli skóre zápasu. Panteři však nedlouho poté se soupeřem srovnali krok, nahrávku Sovjáka zužitkoval Vyoral a stav zápasu byl vyrovnaný. Zbytek třetiny se dohrál bez větší brankové příležitosti.

Druhá část zápasu pro Pantery nezačala vůbec dobře. Nejprve byl vyloučený Pavel Jurčík za hru rukou a minutu poté jej na trestnou lavici následoval Matěj Kostka, který byl vyloučen za hrubost. Domácí se tedy museli bránit ve třech hráčích, ale i přes slibný začátek oslabení skóroval nejprve Salát, posléze i Ferdan při klasické početní výhodě a hosté odskočili na dvoubrankové vedení 1:3. Otrokovice dva góly v oslabení zmrazily a těžko se dostávali zpět do zápasu. V 29. minutě se však povedlo snížit Lukáši Volkovi. Do konce třetiny ještě hosté opět skórovali zásluhou Valeše a do třetí třetiny se tak vstupovalo za stavu 2:4.
Panteři si nejspíše vzpomněli na poslední zápas s Kladnem a opět si velký obrat nechali až na poslední třetinu. Nejprve libereckou obranu krásnou přihrávkou překvapil Tomáš Sovják a Martin Krchňáček “uklízel” do prázdné brány, 2 minuty poté už skóroval sám Sovják a vyrovnal na 4:4. Obrat skóre ve 49. minutě dokonal Lukáš Petřík – 5:4. Liberec se poté pokoušel o vyrovnání hrou se 6 hráči v poli, ovšem Panteři se bez větších problémů ubránili a mohli tak slavit druhou výhru v řadě. Domácí tak potvrdili 5. místo v tabulce Tipsport Superligy, zatímco hosté se propadli na samé dno.

V zápase hnala Pantery za body úžasná rekordní návštěva 474 diváků. Další zápas hrají Panteři v neděli v Hodoníně od 18:00 proti itelligence Bulldogs Brno. Klub Panthers Otrokovice na tento zápas pořádá výjezd fanoušků, přihlášení fanoušci mají dopravu a vstup na zápas zdarma. Pojeďte podpořit Pantery do Hodonína, ať se cítí jako doma na Štěrkáči! Více informací naleznete zde: http://panteri.cz/2016/11/16/vyjezd-fanousku-na-utkani-hu-fa-panthers-otrokovice-itelligence-bulldogs-brno-do-hodonina/

Komentář trenéra domácích pana Ševčíka: Z naší strany to dnes byl spíše ubojovaný, než pohledný florbal, těžko jsme se dostávali do zápasu. Hodně nás srazilo dvojité vyloučení, kdy soupeř odskočil na rozdíl dvou gólů. Opět nás podržel brankář Michajlovič, skvěle opět zahrál Lukáš Petřík. Výrazně pomohli k obratu navrátilci do sestavy Karel Ťopek a Michal Nagy a také center Tomáš Sovják.Děkujeme také šestému hráči v poli, naším fanouškům, kteří nás tlačili dopředu a vytvořili skvělou atmosféru. Soupeři děkujeme za zápas.

Komentář trenéra hostů pana Krále: Dnešní zápas rozhodly 2 věci - brankář hostí, který nám chytil golů na 2 zápasy a naše pasivita směrem dopředu. Soupeř dnes nepředvedl nic a přesto mu to stačilo na 3 body.