Panteři prohráli s Brnem a ve čtvrtfnále poháru narazí na Tatran Střešovice

Ve středu vyrazili hráči Hu-Fa Panthers Otrokovice k poslednímu zápasu skupiny D proti Bulldogs Brno. Vítěz tohoto zápasu obsadí první příčku ve skupině a tudíž i teoreticky slabšího soupeře ve čtvrtfinálových bojích.

Pohar České pojišťovny 2016/2017, SK3, čt 24.11.2016, SH SportPoint Brno
Bulldogs Brno
PANTHERS OTROKOVICE B
9:2
6:1,1:0,2:1

Branky a nahrávky: 6. Juhaňák (Kadlec), 8. Juhaňák (Bauer), 12. Mendrek (Kadlec), 12. Voltner (Hrubý), 17. Hrubý (Křiva), 20. Bauer (Koutný), 28. Koutný (Allki), 47. Coufal (Bauer), 47. Mendrek (Kadlec) - 11. Jurčík (Petřík), 41. Olbert (Nagy Martin) . Rozhodčí: Svrček Lukáš, Waliczko Radim. Vyloučení: 3:1. Využití: 1:1. V oslabení: 2:0. Diváci: 49. Střely na branku: 24:19.

Bulldogs Brno: Kuhn (Bartek) - Bauer, Žižka, Grlický, Coufal - Kadlec, Hrubý, Koutný, Juhaňák, Allki, Černoch, Surkoš, Voltner, Mendrek, Sládeček, Kladivo, Křiva, Kazatel, Nonn
PANTHERS OTROKOVICE B: Majrich (Michajlovič) - Kostka, Szweda, Čevela, Koníček - Olbert, Jurčík, Petřík, Volek, Bobáčik, Rozumek, Nagy Ma., Vyoral

Panteři k tomuto utkání vyrazili v kombinované sestavě se spousty mladíků na soupisce. Nesehranost a určitá nervozita bohužel byla patrná hned od začátku zápasu. Už v 6. minutě skóroval domácí Juhaňák a ten samý hráč se trefil o 2 minuty později v přesilové hře. Za Pantery poté snižoval Lukáš Petřík, ovšem radost z tohoto gólu už po půl minutě zmírnil Mendrek, který vstřelil branku na 1:3. Trvalo jen 6 sekund a Brno skórovalo znovu, tentokrát přesně zamířil Voltner. Do konce první třetiny přidali ještě brnnští dvě branky, konkrétně Hrubý a Bauer. Brno si tak v první třetině vytvořilo velmi komforntní náskok 1:6.

Do druhé třetiny Panteři vstoupili mnohem lépe než do první. Vytvářeli si velmi slibné příležitosti, ovšem byli to opět brněnští, kteří skórovali. Brnaku na 1:7 vstřelil Jiří Koutný. V závěru prostřední části měli otrokovičtí výhodu přesilové hry, ovšem nedokázali ji využít ke vstřelení branky.
Ve třetí třetině hráli Panteři opět přesilovku, ale inkasovali v ní osmý gól z hole Coufala. Pár vteřin poté zatloukl devátý hřebíček do rakve domácí Mendrek. Následovala třetí přesilová hra Otrokovic a tu už dokázal Tomáš Olbert přetavit v branku. Zápas už se poté pouze dohrával a Panteři museli skousnout druhou porážku od brněnských Bulldogs v řade, tentokrát 2:9.

Nicméně i přesto pokračují v Poháru České pojišťovny. V prosinci se střetnou ve čtvrtfinále proti Tatranu Střešovice, zápas se bude hrát v Praze.

Komentář trenéra hostů Karla Ševčíka: Na zápas jsme přijeli pouze s dvanácti hráči, bohužel máme rozsáhlou marodku. V první třetině jsme vyrobili několik individuálních chyb, chybělo nasazení a někteří byli hlavami ještě ve škole nebo v práci. Druhou a třetí třetinu jsme již odbojovali a odehráli důstojně v rámci možností. Soupeři děkujeme za zápas.

Komentář trenéra domácích Jana Kadlece: Žili jsme hrou a o výsledku rozhodli v úvodní třetině. Pak už to byl až na naše povedené oslabení vyrovnaný zápas.