Panteři ztratili zápas s Technology ve třetí třetině

Hu-Fa Panthers Otrokovice přivítali v rámci pátého kola tým Technology Florbal MB. K zápasu proti soupeři z Mladé Boleslavi museli Panteři do zlínského exilu, jelikož se zápas odehrával před televizními kamerami, pro které hala na Štěrkovišti není uzpůsobena.

Superliga 2016/2017, 5. kolo, po 10.10.2016, SH Euronics Zlín
Florbal MB
3:6
0:1,2:2,1:3

Branky a nahrávky: 30. Ťopek, 39. Sovják, 56. Jurčík - 8. Natov, 21. Zakonov, 33. Chroust, 41. Chroust, 55. Rožnovják, 56. Krajcigr . Rozhodčí: Svrček Lukáš, Waliczko Radim . Vyloučení: 1:1 . Využití: 0:1 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 211 . Střely na branku: 33:31 .

PANTHERS OTROKOVICE B: Michajlovič (Majrich) - Jakub Zatloukal, Karel Ťopek, Miroslav Koníček, Ondřej Čevela, Matěj Kostka, Martin Szweda, Michal Nagy - Tomáš Sovják, Lukáš Uhrinovský, Tomáš Olbert, Pavel Jurčík, Marek Zapletal, Dominik Vyoral, Martin Nagy, Adam Pančocha, Lukáš Volek, Martin Krchňáček, Lukáš Petřík, David Hrdina
Florbal MB: Rytych (Bauer) - Novák, Kološ, Rožnovják, Gwuźdź, Pluhař, Křenek, Jelínek, Zakonov, Krzyžanek - Novotný, Chroust, Chroust, Bína, Gruber, Curney, Krajcigr, Natov, Fojta

Panteři byli na zápas velmi dobře takticky připraveni, ale mladoboleslavští byli na začátku aktivnější. Šance končili na Radovanu Michajlovičovi, který od začátku zápasu předváděl skvělé zákroky. Nicméně na střelu Jana Natova do horního růžku branky byl krátký a Panteři tak od osmé minuty prohrávali 0:1. Šance o vyrovnání v první třetině končily na Davidu Rytychovi, který se stejně, jako jeho kolega na druhé straně, prezentoval velice jistým výkonem.

Druhá třetina nezačala pro domácí vůbec dobře, už po 18 sekundách navýšil vedení Technologů Zakonov. Šance boleslavských hráčů eliminovala otrokovický obrana a fanoušci se dočkali i branky na 1:2, když se po nahrávce Vyorala prosadil domácí kapitán Karel Ťopek. Jednobrankový rozdíl však neměl dlouhého trvání, po necelých třech minutách vstřelil branku Mladé Boleslavi Tadeáš Chroust. Panterům se však do konce druhé části podařilo vstřelit ještě jeden gól, nahrávku Davida Hrdiny zužitkoval Tomáš Sovják a stanovil tak skóre 2:3 po čtyřiceti minutách.

Do třetí třetiny nastoupili domácí ve 4 hráčích, jelikož minutu před koncem třetí části byl vyloučen Pavel Jurčík a boleslavská přesilovka se přelila do poslední části. Panteři dobře bránili, nicméně chyba domácího hráče Technologům darovala branku na 2:4, trefil se opět Tadeáš Chroust. Panteři se snažili vyrovnat skóre, seč jim síly stačily, ale ani přesilová hra, kterou hráli při vyloučení hostujícího Krajcigra, jim k tomu nedopomohla. Naopak hosté vstřelili dvě slepené branky zásluhou Rožnovjáka a Krajcigra a to už odskočili na rodíl čtyř branek. Jiskřičku naděje čtyři minuty před koncem vykřesal ještě Pavel Jurčík, ale skóre 3:6 se do konce zápasu již nezměnilo.

Komentář trenéra domácích pana Karla Ševčíka: V utkání se projevila herní vyspělost soupeře, přesto jsme s Boleslaví dokázali držet krok, bohužel nás srazily individuální chyby. Zápas jsme nevzdali a bojovali až do posledních sekund. Děkujeme soupeři za zápas.

Komentář trenéra hostů pana Jana Pazdery: Dnes se hrál né moc atraktivní zápas bez velkého tempa, v kterém jsme zbytečně občas soupeře pouštěli do hry. I přesto jsme si vytvořili mnohem větší množství šancí, než kolik jsme jich dokázali proměnit. Díky za zápas.