S Libercem Panteři prohráli o gól

Hráči Hu-Fa Panthers Otorkovice se k 16. kolu Tipsport Supeligy vydali do Liberce. Nikdo si nemyslel, že zápas proti místnímu FBC bude jednoduchý, většina zápasů s tímto soupeřem končila rozdílem jedné, případně dvou branek.
Superliga 2016/2017, 16. kolo, ne 15.1.2017, SH Dobiášova
Liberec
4:3
2:0, 0:3, 2:0

Branky a nahrávky: 11. Valeš (Ferdan), 20. Veselý (Marek), 53. Ferdan (Veselý), 57. Valeš (Ferdan) - 26. Krchňáček (Martin Nagy), 33. Michal Nagy (Ťopek), 35. Zapletal (Krchňáček). Rozhodčí: Valenta Martin, Žďárský Michal. Vyloučení: 0:1. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 190. Střely na branku: 21:13.

Liberec: Vaníček (Chyna) - Klucho, Bitman, Marek, Veselý, Strobach - Balatka, Procházka, Valeš, Salát, Hůza, Štěpán, Baudisch, Blecha, Ferdan, Šoltys, Kořínek, Kroupa
PANTHERS OTROKOVICE B: Michajlovič (Majrich) - Miroslav Koníček, Karel Ťopek, Matěj Kostka, Martin Szweda, Michal Nagy - Tomáš Sovják, Lukáš UHrinovský, Tomáš Olbert, Pavel Jurčík, Marek Zapletal, Dominik Vyoral, Martin Nagy, Lukáš Volek, Martin Krchňáček, Lukáš Petřík, Dominik Rozumek

Průběh první třetiny odpovídal důležitosti tohoto zápasu. Oba týmy hráli velmi opatrně a žádný z hráčů nechtěl udělat chybu, která by dala soupeři možnost skórovat. Prosadil se tak až v 11. minutě domácí Valeš. Liberec do konce první třetiny udeřil ještě podruhé, když se půl minuty před sirénou prosadil Veselý. Následně ještě dostal dvouminutový trest otrokovický Michal Nagy za nesportovní chování.

Liberci do druhé třetiny zůstala necelá minuta a půl přesilové hry, tu ale otrokovičtí hráči zvládli ubránit. Naopak zlepšená hra nesla ovoce pro Pantery. První branku hostů vstřelil Martin Krchňáček. Zhruba v polovině zápasu pak po standardní situaci vstřelil Michal Nagy po spolupráci s Karlem Ťopkem. Obrat skóre zápasu byl dokonán v 35. minutě, Marek Zapletal se dokázal nejlépe zorientovat před Vaníčkovou bránou a dorazil Krchňáčkův pokus od mantinelu.

Ve třetí třetině Panteři bránili svůj hubený náskok a důsledná hra Liberce nedovolila otrokovickým hráčům příliš dlouhý pobyt na liberecké polovině. Naopak, prosadit se dokázal Liberec, spolupráci Ferdan, Veselý zakončoval první jmenovaný a stav byl vyrovnán 3:3. Ledová sprcha pro Otrokovice přišla v čase 56:55, liberecký kanonýr Valeš vstřelil čtvrtý gól Liberce, který se později stal vítězným. Panteři na tuto branku již nedokázali zareagovat a z Liberce si tak nepřiváží ani jeden bod.

Další ztráta se soupeřem bojujícím o poslední postupové místo znamená pokles Hu-Fa Panthers Otrokovice tabulkou dolů. S 20 body Otrokovicím patří 8. místo s náskokem šesti bodů na devátou Spartu, ta má však o jeden odehraný zápas méně.

V sobotu 21. 1. se Panteři představí na sportovní hale Štěrkoviště, kde jim bude soupeřem tým Kanonýrů z Kladna. Utkání začíná v 19 hodin a bude zapotřebí co nejvíc hlasů, co nejvíce rukou a nohou, aby Panterům pomohli se dostat z těžkého období a naplno bodovat!

Komentář trenéra domácích, Jana Krále: "Důležitost tohoto utkání se bohužel projevila do herního projevu obou mužstev. Zápas se lámal až v samém závěru, kdy za vyrovnaného stavu nás výborným zákrokem zachránil Víťa Vaníček, abychom o pár chvil mohli udeřit na druhé straně. Děkujeme divákům za podporu a mužstvu, že se po druhé třetině dokázalo zvednout. Soupeři přeji šťastnou cestu domů."

Komentář trenéra hostů, Karla Ševčíka: "Dnes jsme se nemohli vůbec dostat do zápasu, strávili jsme spoustu času v autobuse a tempo jsme zachytili až ve druhé třetině. Zápas jsme ztratili našimi zbytečnými chybami. Obecně jsme měli velký problém s tvrdou hrou soupeře a nehráli jsme naši kombinační hru. Zatím nedokážeme přenést nacvičené věci z tréninku do zápasu. Soupeři děkujeme za zápas."