Panteři vyrovnali. Série se za stavu 1:1 stěhuje na ŠTĚRKOVIŠTĚ!!!

Mladý brankář Kevin Majrich vychytal Panterům ve Vítkovicích první vítězství, stav čtvrtfinále je tak po úvodním víkendu 1:1.

Superliga 2019/2020, ČF2, ne 8.3.2020, SC Dubina Ostrava
Vítkovice
4:5sn
1:4, 0:0, 3:0 - 0:0

1. SC TEMPISH Vítkovice - Hu-Fa PANTHERS OTROKOVICE 4:5pn

branky: 9. Lukáš Hájek, 42. Lukáš Hrubý, 59. Lukáš Řezanina, 60. Lukáš Hájek - 1. Filip Hrabal, 5. Ladislav Gál, 6. Marek Bräuer, 20. Filip Hrabal, N Jakub Haša; rozhodčí: Kamil Sojka - Tomáš Sojka; vyloučení: 2:2; využití: 0:0; diváků: 257; zásahy brankářů: Petr Gurkovský 5 - Kevin Majrich 21; po třetinách: 1:4, 0:0, 3:0, 0:0;

Sestřih branek: (v sestřihu pouze nájezd M. Nagye)

Vítkovice: Gurkovský (Souček) - Hrubý, Šebesta, Nehera, Rýpar, Déček, Hubálek, Malina, Hatala, Kuczera - Hajek, Delong, Firda, Besta, Řezanina, Gattnar, Sidunov, Herblich, Bräuer
PANTHERS OTROKOVICE B: Majrich (Michajlovič) - Nagy, Koláčný, Zimmer, Pšenčík, Zimmer - Pešat, Hrabal, Kvapil, Červenka, Gál, Vykopal, Jurčík, Szweda, Hrtůs, Kittel, Haša

Mužské áčko Hu-Fa Panthers Otrokovice zastavilo sérii devíti porážek v pravý čas. Ve druhém čtvrtfinálovém zápase play off superligy zvítězilo ve Vítkovicích 5:4 v samostatných nájezdech a před dvěma domácími víkendovými zápasy srovnalo stav série na 1:1.

Sobotní úvodní duel se pro Pantery vyvíjel od začátku špatně a už v devátém minutě prohrávali 0:3. V polovině zápasu se díky dvěma trefám Koláčného a jedné Pešata dostali do kontaktu (3:4), jenže pak do konce prostřední čtvrtiny inkasovali čtyři branky a bylo rozhodnuto. Také poslední část vyhrály Vítkovice, za Pantery korigoval Michal Nagy.

Do nedělního utkání nastoupil v bráně Panterů mladík Kevin Majrich a včetně desetiminutového prodloužení zlikvidoval 22 střel, v nájezdech ho překonal ze čtyř exekutorů jenom Hájek. Na straně Otrokovic byli úspěšní Michal Nagy a Jakub Haša.

Panteři mohli zvítězit už v základní hrací době. Úvodní třetinu vyhráli 4:1 díky zásahům Hrabala (2x), Koláčného a vlastenci soupeře a ještě dvě minuty před koncem vedli o dva góly. Jenže domácí riskli power play a při hře bez brankáře srovnali.

Série se nyní stěhuje do Otrokovic, v sobotu i v neděli začnou zápasy v 18 hodin a hrát se bude tentokrát v hale na Štěrkovišti.

Vyjádření trenéra hostí, pana Michala Kvapila: Dnes to byl pro nás typický druhý zápas play off. Musíme se ještě zlepšit a víc se soustředit. Chce to zvýšit tempo na naše domácí peklo. Děkujeme věrným fanouškům za podporu. Bábovka je tady.

Vyjádření trenéra domácích Pavla Bruse: Dneska jsme dostali facku, kterou jsme si zasloužili za náš vstup do zápasu. Alespoň jsme se dostali do play-off režimu, protože včerejšek nás tam nedostal.