Junioři o víkendu prohráli osmifinále s Vítkovicemi

Junioři hráli o víkendu osmifinále play-off KB ligy juniorů proti Vítkovicím. V sobotu se hrálo v Ostravě, kde Panteři prohráli vysoko 12:3. Bylo to první porážka od 17. 11. 2017, kdy junioři prohráli doma s Pardubicemi. V neděli proběhlo druhé utkání v Otrokovicích, kde se hrál mnohem vyrovnanější zápas, ale ani v něm hráči Otrokovic nezvítězili. Do čtvrtfinále postoupili Vítkovice a naše juniory tak čeká spodní pavouk.

1.SC TEMPISH Vítkovice – Panthers Otrokovice 12:3

První utkání osmifinále mezi Pantery a Vítkovicemi hostila ostravská Dubina. Od začátku utkání ukazoval domácí tým svoji sílu a prosadil se jako první. V páté minutě už to bylo 2:0 pro domácí. Hosté se ale dokázali vzchopit a odpovědět zásluhou Zajíce. Domácí ovšem našli na obdrženou branku rychlou odpověď a odskočit opět na rozdíl dvou branek. V půlce úvodní části zvyšoval Kapec už na 4:1. V závěru třetiny ještě snížil na 4:2 Kundrata.

Začátek druhé třetiny začali Panteři s míčkem na svých hokejkách a trpělivou rozehrávkou. V čase 22:22 byl vyloučen Janeček a domácí měli příležitost přesilové hry, kterou po 30 vteřinách využil Ulman. Hosté se nevzdávali a pokračovali v útočení. Po jedné akci dokonce nastřelil Haša tyč. Po polovině utkání nakonec Otrokovice snížili, trefil se Chalabala. V čase 34:04 byli vyloučen domácí Sekula a v následné přesilové hře fauloval za 2 trestné minuty Gattnar. Panteři tak měli možnost hrát minutu 5 na 3, kterou ovšem nedokázali využít. Naopak po skončení trestu prvního hráče se nechal vyloučit Kořének. Vítkovice počkali až vyprší i druhý trest a v následné přesilové hře opět skórovali. 8 vteřin před koncem druhé třetiny měli Panteři možnost trestného střílení, ale Zajíc nedokázal domácího brankáře překonat.

Na začátku třetí třetiny zvyšoval Petr Šomodi na 7:3. A když Koch využil další přesilovou hru, tak už to s Pantery vypadalo špatně. Vítkovice nakonec v posledních deseti minutách přidali další čtyři branky a zápas vyhráli jednoznačně 12:3. Připsali si tak první vítězství v osmifinálové sérii.

Komentář trenéra: "Domácí dnes zaslouženě vyhráli. Byli lepší inviduálně i v rychlosti, musíme rychle zapomenout na dnešní utkání série pokračuje zítra, budeme bojovat o vše."

Panthers Otrokovice – 1.SC TEMPISH Vítkovice 6:7

Druhé utkání začalo v neděli od 16 hodin ve sportovní hale Štěrkoviště v Otrokovicích. Zápas, ve kterém chtěli Panteři smazat jednozápasové manko, nezačali vůbec dobře. Už v 5. minutě totiž prohrávali 0:2. Dokázali sice zásluhou Haši a Kundraty srovnat, ale hosté si velmi brzy vzali vedení zpět. V závěru první třetiny se trefil Zajíc a do kabin se tak šlo za nerozhodnutého stavu.

Úvod druhé třetiny tentokrát patřil Panterům, kteří díky Hašovi v zápase poprvé vedli. Vítkovice ovšem ještě před polovinou zápasu opět skóre dorovnali. V čase 29:08 byl vyloučen hostující West, ovčem o 42 vteřin později byl vyloučen domácí Janeček. Pokračovalo se tedy ve hře 4 na 4, ve které byli lepším týmem hosté a dokázali se prosadit. Vítkovice opět vedly, navíc měli ještě možnost více jak minutové přesilové hry. V té se ale prosadili hráči Otrokovic. Kundrata si ve vlastním oslabení vzal míček a dopravil jej až za Zerzoňova záda. Panteři byli na koni, ale nedokázali svému soupeři odskočit. Do třetí třetiny tak vstupovala mužstva za remízového stavu.

Jako první se v závěrečném dějství dokázali prosadit domácí hráči. Haša završil hattrick. 10 minut před koncem bylo ovšem opět vyrovnáno. Gattnar využil i druhou přesilovou hru v utkání. V posledních 10 minutách byli šance na obou stranách, ale dlouho se žádný tým nedokázal prosadit. Až pouhých šest vteřin před koncem dokázali strhnout vítězství na svou stranu hráči Vítkovice, kteří tak i vyhráli celou osmifinálovou sérii.

Komentář trenéra: "V prvé řadě bych chtěl poděkovat výborným domácím divákům, kteří nám pomohli odehrát nejlepší utkání na domácí půdě. Tým ukázal jak je silný a předvedl, že dokáže hrát s každým. Dnes vyhrál šťastnější tým. Přeji Vítkovicím v cestě další úspěchy a my nekončíme, chceme si jít pro třetí místo. Jsem na svůj tým pyšný."