Mladí Panteři bojovali na turnajích v Olomouci a Trenčíně

První zářijový víkend byl ve znamení startu letošní mládežnické turnajové sezóny. Elévci z olomouckého turnaje Moravian Cup vezou krásné stříbro a starší žáci vybojovali na Trenčín Floorbal Games pátou příčku.

ELÉVCI

Před začátkem sezony jsme se opěr vydali na mezinárodní turnaj do Olomouce, který se nám loni podařilo ovládnout. Zkušený tým elévků se tentokrát netajil s cílem postoupit alespoň do finále.

Hned v prvním zápase nás čekala domácí Olomouc. Do tohoto zápasu jsme měli vstup snů, kdy jsme za dvě minuty dokázali dát 4 góly. Zápas nakonec skončil naší výhrou 6:1. Soupeř bojoval, nedal nám nic zadarmo a výsledek určitě neodpovídá průběhu zápasu. Ostatní zápasy ve skupině jsme již dominovali a s celkovým skóre 37:3 jsme vyhráli skupinu a postoupili do čtvrtfinále.

Díky vítězství ve skupině nás čekal přívětivější soupeř z druhé skupiny Sokol Tovačov. Zde se nám zápas podařil a zvítězili jsme nejvýraznějším výsledkem 15:3.

V semifinále nás opět čekala domácí Olomouc – soupeř ze skupiny. Oba týmy bojovaly o každý kousek hřiště. Olomouc dokázala vsítit první gól. Naštěstí vedení udržela jen krátce. Nám se podařilo zápas do poločasu otočit a díky velice bojovné a obětavé hře jsme zápas dotáhli do vítězného konce poměrem 4:1 a postoupili do vytouženého finále.

Zde nás čekal Sokol Brno EMCO Gullivers. Tento tým vyhrál druhou skupinu stejně přesvědčivě jako my.

Finálový zápas pro nás nezačal úplně dobře. Hra byla vyrovnaná, ale bohužel jsme inkasovali 2 góly. Na konci prvního poločasu jsme dokázali snížit na 2:1 a věřili, že zápas otočíme. Šance jsme měli, ale ty nám vychytala vynikající gólmanka soupeře. Byl to velice bojovný zápas, kde tentokrát stálo větší štěstí na soupeřově straně, kdy dokázal vstřelit v průběhu 2 minut 3 góly. Zápas nakonec skončil naší prohrou 2:5.

"I přes zklamání z prohraného finále je to další vynikající výsledek této kategorie. Turnaj nám ukázal naše přednosti, ale také slabiny. Je super, že nyní máme celou sezonu, abychom slabší místa zlepšili a naše přednosti ještě posunuli na vyšší úroveň. Všichni kluci makali jako tým a za to jim moc děkujeme," zhodnotil turnaj trenér Martin Kostka.

Na turnaji nás reprezentovali: Jakub Medek, Robin Matulík, Tomáš Stuchlík, Simon Zavadil, Dominik Hána, Lukáš Vaculík, Ondřej Drábek, Michal Kostka, David Zpěvák, Igor Norek, Jan Svoboda, Adam Kulhánek, Alex Grivalský Miklík, Tom Zavadil, Tom Vajdík, Dominik Švec.

Trenéři: Martin Kostka, Jana Grivalská Miklíková, Dan Medek a Igor Norek

Děkujeme všem rodičům a celému našemu fanklubu 😊 za podporu a povzbuzování během celého turnaje.

Celou fotogalerii z turnaje naleznete ZDE.

STARŠÍ ŽÁCI

Po roce se nyní již starší žáci opět zúčastnili mezinárodního turnaje ve slovenském Trenčíně pod názvem Trenčín Floorbal Games.

V loňském roce jsme turnaj ještě jako mladší žáci vyhráli, ale věděli jsme, že v kategorii starších žáků (ročník 2009–2010) nás čekají těžké zápasy, protože náš tým je tvořen převážně kluky ročníku 2010 a mladší.

V základní skupině jsme nejprve narazili na Florbal Vsetín, kluci zápas jednoznačně opanovali a vyhráli jsme 6:1. Další zápasy ve skupině již byly mnohem těžší. Čekaly nás neznámé slovenské týmy FBK AS Trenčín a Grasshoppers Žilina.

V zápase s Trenčínem byla první polovina utkání vyrovnaná, kluci bojovali a dokázali se dotáhnout na skóre 1:2, ale v druhé části nám soupeř rychle utekl o dva góly a už jsme nedokázali utkání otočit a prohráli 1:4.

V utkání se Žilinou se scénář opakoval, vyrovnaná první polovina se stavem 2:2, kdy v závěru srovnal Lukáš Zelík ze samostatného nájezdu, který proměnil krásným způsobem tzv. „hertlovkou“. Bohužel v druhé části nám došly síly a soupeř čtyřmi góly rozhodl o naší porážce 2:6. Tato prohra nám vystavila stopku do play-off a čekaly nás jen boje o celkové páté místo.

Kluci v sobě ale našli ztracenou motivaci a po vydřeném vítězství 4:2 na brněnskými Buldoky je čekal souboj o páté místo s domácím ŠK 1. FBC Trenčín. Zde se nám povedl vstup do utkání a po čtyřech minutách jsme odskočili o dva góly. Následně se utkání vyrovnalo, a i když soupeř prohrával již 0:3, tak se nevzdal a o vítězství jsme museli těžce bojovat až do poslední vteřiny. Kluci to ale dokázali a uhájili těsné vítězství 4:3 a získali celkové páté místo.

"Tento úvodní letošní turnaj nám ukázal, že nadcházející sezóna pro nás bude velkou výzvou a že na sobě budeme ještě muset hodně makat, abychom v náročné konkurenci uspěli. I tak hodnotím tento turnaj úspěšně, kluci bojovali, dřeli a v nabité konkurenci jsme na lepší výsledek bohužel neměli", hodnotí turnaj trenér týmu Tomáš Ťopek.

Všem hráčům děkujeme za bojovné výkony a rodičům za podporu v hledišti.

Na turnaji nás reprezentovali: Lukáš Zelík, Jan Ťopek, Jakub Ťopek, Robin Hasík, Adam Langer, Jakub Kračina, Martin Pšenčík, Daniel Matoušek, Jakub Illeš, Tomáš Kulhánek, Tadeáš Fojtík, Štěpán Orel, Jonáš Konior, Jiří Pompa, Martin Niklfeld a Patrik Silný.

Trenéři: Tomáš Ťopek, Tomáš Zelík