Mladí Panteři vezou z PFC stříbrný double

Na lednovou verzi florbalového turnaje Prague Floorball Cup vyslali Panteři tři týmy v dětských kategoriích. Kategorie elévků přihlásila oba svoje týmy, kdy kluci z týmu White obhajovali loňské stříbrné medaile a tým Black se vydal sbírat zkušenosti. Starší žáci poprvé vyrazili i na zimní verzi PFC a opět chtěli bojovat o medaile jako v předchozích dvou letech na jarním PFC Spring.

ELÉVCI

V této kategorii se letos přihlásilo rekordních 35 týmů a systém turnaje jasně říkal, že pokud chtějí kluci uspět, tak nesmí ani jednou zaváhat.

TÝM BLACK

Tým Black složený z několika úplných nováčků vyrazil hlavně na zkušenou. Tým určitě měl sílu a věřili jsme, že ji na turnaji ukáže. Bohužel los byl velice krutý a skupina byla velice silná a vyrovnaná. Kluci postupně prohráli s Bulldogs Brno, AS Trenčín, Kanonýři Kladno a Black Angels. Jednalo se většinou o vyrovnané a bojovné zápasy, kdy se nám nedařilo využívat šance.

Turnaj Blackům do další fáze nalosoval tým Sparta Praha blue a START 98. Zde se kluci už začali trefovat a Spartu porazili 3:0 a Start98 dokonce 9:2. I přes negativní výsledkovou bilanci kluci nechali na hřišti všechno a mohli odejít se vztyčenou hlavou.

TÝM WHITE

Tým White zahájil svou štaci proti neznámému Chomutovu. Na turnaji jsme celkově potkali hodně nových soupeřů. Chomutov byl velice houževnatý tým s výborným gólmanem v brance a vůbec nám začátek turnaje neulehčil. Nakonec jsme jej udolali 2:1, když korigovali výsledek pouhé 3 vteřiny před koncem.

Ve druhém zápase nás čekala Olomouc. Zde nám perfektně vyšel začátek, když jsme během prvních dvou minut vedli již 3:0 a zbytek zápasu kontrolovali výsledek a zahazovali šance. Konečný výsledek 4:2 nás tedy úplně nespokojil.

V neděli ráno kluci vyzráli nad Snipers Třebíč 4:1 a nad Floorbal Club Písek dokonce 6:1. Čtyři výhry a lepší skóre nás posunulo do TOP 3 celého turnaje a díky tomu měli již jasnou medaili.

První zápas ve finálové skupině nás čekal Předvýběr.CZ Florbal Mladá Boleslav black. Byl to zápas vysoké kvality, kdy soupeř vždy dotahoval, ale nakonec vybojoval remízu 3:3, když vyrovnal v poslední minutě zápasu. V dalším zápase Mladá Boleslav porazila Florbal Chodov vysoko 6:2 a to znamenalo, že my musíme Chodov porazit o více jak 4 branky, abychom brali zlato.

Zápas proti Chodovu začal útočně a soupeře jsme přehrávali. Bohužel, i přes spousty šancí, jsme nedokázali skórovat a po poločase to bylo stále 0:0. Nakonec jsme ve druhém poločase jeden gól dali. A protože další šance jsme nevyužili a ani soupeř, včetně nájezdu, zápas jsme vyhráli 1:0 a v celém turnaji jsme získali stříbrné medaile.

Byl velmi těžký a vyrovnaný turnaj, kde tentokrát nepadalo moc gólů. Kluci hráli stále svou hru, nepolevili a bojovali až do poslední chvíle. Nakonec jen o skóre skončili na druhém místě.

Na turnaji nás reprezentovali:

Tým White: Jakub Medek, Michal Kostka, David Zpěvák, Igor Norek, Honza Svoboda, Robin Matulík, Dominik Hána, Simon Zavadil, Tom Zavadil a Adam Kulhánek. Trenéři: Igor Norek a Dan Medek

Tým Black: Lukáš Dřímal, Lukáš Vaculík, Ondřej Nešpor, Ondřej Drábek, Tom Stuchlík, Dominik Švec, Karen Šíma, Mira Šíma a Matěj Tkadlec. Trenéři: Martin Kostka a asistent Šimon Drábek

Fotogalerie z turnaje si prohlédněte ZDE.

STARŠÍ ŽÁCI

Kluci vyráželi na turnaj obhajovat medaile z předchozích dvou ročníků, kdy ukořistili zlato a následně bronz.

V základní skupině sehráli tři zápasy. Nejprve narazili na neznámý rakouský tým Wiener Floorball Verein. Panteři jednoznačně zápas ovládli a přestříleli soupeře 14:1. Druhým protivníkem byla známá FbŠ Bohemians Praha, která kluky již více prověřila a zápas byl ze začátku velmi vyrovnaný. Postupně jsme zápas opanovali a bojovného a běhavého soupeře nakonec přehráli 4:0. Poslední prověrkou byl zápas proti Tigers Praha. Houževnatý soupeř ze začátku kluky trápil svým rychlým pohybem, ale postupně se ukázala ale naše kvalita a šikovní střelci soupeři nasázeli nakonec pět gólů a naše skóre zůstalo čisté (5:0).

Tyto výsledky a první místo ve skupině nás posunuli do play-off A, kde se utkali čtyři nejlepší týmy ze dvou skupin. V semifinále jsme narazili na tým Florbal Chomutov. Soupeř nás svou hrou a pohybem velmi zaskočil a prvních pár minut nám téměř nepůjčil míček. Kluci se ale oklepali a začali si vytvářet slibné šance, které z počátku neproměňovali. Zápas zlomil náš první gól těsně před koncem poločasu. V druhé půli jsme přidali další dvě branky a kluci po těžkém zápase nakonec vyhráli 3:0 a mohli se radovat z postupu do finále.

Zde nás čekal suverén druhé skupiny známá Acema Sparta Praha. Kvalita Sparty se ukázala hned od začátku, kdy na nás soupeř nastoupil a jeho tlak vyústil v první gól v naší síti. Kluky to ale nezlomilo, spíše probudilo a začali konečně hrát, což vyústilo ve vyrovnávací branku. Soupeř svým výborným pohybem naše Pantery přehrával a dokázal odskočit na rozdíl dvou gólů. Kluci se ale hecli a bojovali dál. Přestože dvakrát cinkla branková konstrukce soupeře, tak jsme naši snahu přetavili jen v jeden střelený gól, což znamenalo těsnou prohru 2:3 a konečné druhé místo na turnaji.

„Jsme na všechny kluky velmi pyšní. Bojovali statečně po celý turnaj, ale tentokrát to na nejvyšší příčku nestačilo. I tak jsme velmi spokojeni se stříbrnou medailí a kluci zkompletovali sbírku, kdy za poslední tři ročníky posbírali všechny barvy medailí. Děkujeme i rodičům za podporu v hledišti a těším se na další turnaje, konstatovali trenéři týmu Petr Pšenčík a Josef Štourač.

Tým na turnaji se poskládal z hráčů třech spřízněných klubů. Panthers Otrokovice reprezentovali Lukáš Zelík, Jakub Ťopek, Jan Ťopek, Tomáš Kulhánek, Štěpán Očadlík, Martin Pšenčík, Jakub Kračina, Adam Langer, Štěpán Orel, Daniel Matoušek, Jonáš Konior, Jakub Illeš a Martin Niklfeld. Florbal Vsetín vyslal Adama Martínka a Davida Blanaře. Za Zlín Lions se zúčastnili Filip Klinkovský a Filip Janča.

Fotogalerie z turnaje si prohlédněte ZDE.