První semifinále v Kladně jsme krutě prohráli, srovnat můžeme už v neděli

Áčko Goldea Panthers Otrokovice poprvé v letošním play-off první ligy prohrálo a padesátka fanoušků, která společně v hale na Štěrkovišti sledovala promítání úvodního duelu semifinále, odcházela v sobotu večer z haly na Štěrkovišti smutná. Panteři podlehli Kladnu po sérii hrubých chyb 3:6, semifinále pokračuje už v neděli druhým utkání od šesti večer.

1. Liga, 1. kolo, so 16.3.2024, SH BIOS Kladno
Kanonýři Kladno
Goldea PANTHERS OTROKOVICE
6:3
2:1, 0:0, 4:2

Kanonýři Kladno - Goldea PANTHERS OTROKOVICE 6:3

branky: 12. Matěj Stůj, 12. Tomáš Chroust, 41. Martin Fojtík, 58. Kryštof Krbec, 60. Vojtěch Novák, 60. Tadeáš Chroust - 8. David Ležatka, 44. František Vykopal, 51. Martin Ležatka; rozhodčí: Jiří Šedivý - Radek Štengl; vyloučení: 0 + Matěj Stůj 4:2; využití: 1:0; diváků: 514; zásahy brankářů: Jakub Janoušek -3 - Adam Kohút -4; po třetinách: 2:1, 0:0, 4:2

Sestřih zápasu:

Kanonýři Kladno: Janoušek, Ponomarev - Bachmaier, Chroust Ta., Chroust To., Čika, Novák, Fojtík, Fišer, Janda, Procházka, Hübner, Spurný - Veselý, Kuchynka, Tomáše, Svačinka, Stůj, Pfaur
Goldea PANTHERS OTROKOVICE: Kohút, Pujin - Sovják, Kopecký, Kelemen, Kubíček - Gál, Vykopal, Červenka, Štourač J., Ležatka D., Ležatka M., Procházka, Štourač A., Šeďa, Hrtús, Kokeš, Brázdil

Vstup do série nám přitom vyšel parádně, David Ležatka otevřel střelou na zadní tyč skóre, kanonýři ale dvěma góly v rozmezí 15 vteřin výsledek bleskově otočili. Vyloučení Kokeše potrestal Stůj, vzápětí Josef Štourač namazal Tomáši Chroustovi, který zblízka zavěsil za překvapeného Kohúta.

Další branky začaly padat až v závěrečné třetině. Sovják ztratil míček, který po rychlé souhře uklízel Fojtík. Panteři ale přepnuli na vyšší rychlostní stupeň a Vykopal s Martinem Ležatkou zaslouženě vyrovnali. Zaskočené Kladno jsme v té době jasně přehrávali, do hry jsme ho vrátili sami zbytečným vyloučením Kelemena.

Bylo jasné, že kdo dá gól, vyhraje. Kopeckého dalekonosná rána jen těsně minula kladenskou bránu, na opačné straně propadla Kohútovi mezi rukama střela Krbce z poloviny hřiště. Při power-play jsme ještě dvakrát inkasovali do prázdné brány v poslední minutě a zápas tak skončil naši krutou prohrou.