Dorostenci bodovali naplno

Prvoligový tým dorostenců odehrál druhý turnaj v sezóně. Tentokrát bodovali Panteři naplno.

PANTHERS OTROKOVICE - FBC Slovácko 6:2

V prvním utkání nedělního turnaje ve Starém Městě se dorostenci utkali s domácím týmem FBC Slovácko. Do zápasu se lépe podařilo vstoupit Otrokovicím, které si jednobrankové vedení pohlídaly až do konce první třetiny. Druhá část byla na branky bohatší, Panteři se prosadili hned po 13 vteřinách a to dokonce ve vlastním oslabení. Odpověď Slovácka však na sebe nenechala dlouho čekat a domácí snížili na rozdíl jedné branky. Od tohoto momentu však převzali iniciativu Panteři do konce druhé části si pohlídali dvoubrankové vedení. I přes nebezpečné akce domácích se především díky výbornému brankáři Pujinovi podařilo přidat Otrokovicím další dvě branky a v prvním zápase zvítězily 6:2.

Statistiky a více info o utkání čtěte ZDE.

PANTHERS OTROKOVICE - FBC Hranice 5:2

Ve druhém nedělním zápase se Panteři střetli s týmem FBC Hranice. Dorostencům se začátek zápasu vůbec nevydařil, po individuální chybě před vlastní bránou prohrávali již po 18 vteřinách. Na hráčích se však neprojevila žádná nervozita a na soupeře valili jeden útok za druhým. Bohužel se přes urputnou obranu hranických nedařilo příliš prosazovat, i tak si do konce první třetiny Panteři vybudovali jednobrankový náskok. V prostřední části se dorostencům podařilo odskočit na rozdíl čtyř branek a zápas měli pevně ve svých rukách. V závěrečné třetině se sice Hranicím podařilo snížit na 5:2, tento výsledek však již zůstal nezměněn až do závěrečného hvizdu.

Díky nedělním dvěma výhrám a zisku devíti bodů z prvního košového kola skončili Panteři na druhém místě, a tak v další fázi začnou další kolo ve vyšším výkonnostním koši. Velmi pozitivními věcmi jsou, že se dorostenci mohli opřít o znovu skvěle chytajícího brankáře Sašu Pujina, a také, že se v obou zápasech dokázali brankově prosadit všechny tři pětice. Skvělý týmový výkon a bojovnost opět nesli užitek!