Dorostenci na PG 2020

Tým dorostu se pod vedením trenérů Jaromíra Maliny a Josefa Štourače účastnil Prague Games 2020.

Letošních Prague Games se klub Panthers Otrokovice zúčastnil pouze v jedné kategorii, a to "Boys U-17". Jelikož první zápas čekal Pantery ve středu brzy ráno, odcestovali společně do Prahy vlakem už v úterý odpoledne.

První dva zápasy odehrály Otrokovice ve středu proti Kladnu a Znojmu. V těchto zápasech se hráči spíše sehrávali a na hřišti se hodně hledali, přeci jen byl znatelný delší výpadek tréninků zaviněný koronavirovou vynucenou přestávkou. Panteři si první den nepřipsali ani jeden bod a sami hráči cítili, že se jim start turnaje nepovedl podle představ a je potřeba následující den pořádně "šlápnout do pedálů".

Čtvrteční den přinesl poslední dva zápasy základní skupiny, ve kterých se Otrokovice nejprve představily proti České Lípě. V tomto zápase byl zantelný jak herní posun, tak především nasazení a zápal. V polovině zápasu sice Panteři remizovali 1:1 a na hřišti byli lepším týmem, avšak rychlé dvě branky na začátku druhé poloviny se podepsali na rozpoložení hráčů a zápas skončil třetí porážkou ve skupině a bylo jasné, že Panteři skončí na posledním místě skupiny C. Do zápasu s Tatranem tedy zasáhli hráči, kteří zatím na turnaji dostávali méně prostoru a v první polovině si vedli velmi dobře - Tatran vedl pouze o jeden gól 2:1. Bohužel se však následný vítěz celého turnaje po přestávce rozstřílel a i ve čtvrtém zápase Panteři zaznamenali porážku.

Předkolo play-off (šestnáctifinále) se hrálo ještě tentýž večer a Panterům v cestě za postupem stály České Budějovice. Po dlouhém přesunu na halu do pražské části Řepy byli otrokovičtí hráči odhodlání zlomit sérii porážek a tak k zápasů také přistoupili. Od prvních minut byla zřejmá dominance otrokovického klubu. Soupeři otrokovičtí dovolili nedůsledností v obranné činnosti skórovat až ve druhé polovině a s přehledem dokráčeli k postupu do osmifinálé po výhře 10:4.

V pátek ráno turnajový pavouk Panterům přisoudil soupeře od Ještědu, tedy Liberec. Otrokovice do tohoto zápasu vstoupili lépe, ale do přestávky se soupeři podařilo srovnat skóre. Téměř okamžitě po startu druhé třetiny Panteři prohrávali, avšak hráči ukázali velkou sílu a zápas dokázali otočit a ve velmi vypjatém utkání slavili vítězství 4:3 a postup do čtvrtfinále proti Náchodu. Velkou zásluhu na vítězství měl brankář Alexandr Pujin, který přiváděl liberecké hráče doslova k šílenství.

Ve čtvrtfinálovém souboji byli otrokovičtí od začátku lepším týmem na ploše. Po polovině zápasu zaslouženě vedli 2:0 a na další neproměněné vyložené šance by nestačily prsty na rukou i nohou. V druhé polovině však došlo k nešťastnému posouzení situace před brankou Panterů a rozhodčí Náchodu darovali nájezd, kterým snížili na 1:2. Panteři se snažil dobývat bránu soupeře, a i přes herní převahu na hřišti nedokázali vstřelit třetí gól. Vyrovnat se naopak povedlo Náchodu po ojedinělé střele na bránu, která bohužel zapadla za jinak velmi jistě chytajícího Sašu Pujina.
Zápas tak dospěl do nájezdů, ve kterých si otrokovičtí hráči bohužel nepočínali vůbec dobře. Pujin se v bráně mohl přetrhnout, chytil téměř všechny nájezdy, ale ani to nestačilo k postupu. Hráči Panterů totiž proměnili pouze jeden jediný nájezd. Pouť pro Pantery teda skončila těsně před branami semifinále.

I přes nešťastné vyřazení ve čtvrtfinále je třeba konstatovat, že během turnaje měly výkony týmu vzestupnou tendenci a všichni hráči bojovali do posledních vteřin o vítězství. Tímto trenérský tým ve složení Jaromír Malina & Josef Štourač st. děkuje všem hráčům za nasazení, bojovnost a skvělou reprezentaci klubu především na hřišti, ale i mimo něj.