Dorostenci si zaslouží pochvalu a už vyhlíží další sezónu

Dorostenci za sebou mají sezónu 2021/2022 v 1. lize dorostenců, která se hraje tzv. košovým systémem. Mladí Panteři zahájili v prvním výkonnostním koši, ale většinu sezóny strávili v koši třetím. Po základní části, ve které odehráli celkem 24 utkání po celé Moravě, nakonec Otrokovice nestačily v 1. kole play-off na rivaly ze Zlína.

Sezóna se z pozice trenéra hodnotí velmi složitě. Ze začátku jsme měli potíže se skladbou kádru, kdy někteří kluci ročníku 2005, kteří mohli být tahouny družstva, po covidovém období dali přednost jiné činnosti, než je florbal. Zároveň ti nejlepší byli posunuti o kategorii výš k juniorům, kde pravidelně hráli. A tak většina odpovědnosti spadla na kluky ročníku 2006, kteří přešli ze starších žáků. Dorostenecký tým často doplňovali i hráči ročníku 2007 a někdy i 2008.

Přesto, že výsledky nebyly úplně optimální, tak musím hráče pochválit. Během sezóny se utvořilo silné jádro, které postupně doplnili noví hráči anebo hráči, kteří se k florbalu opět vrátili, z čehož jsem měl velkou radost. Odehráli jsme zápasy, kdy jsme propadli, ale zároveň i zápasy, kdy jsme dokázali hrát pěkný florbal i proti silnějším týmům. Vše se odvíjelo od toho, jak, a v jakém počtu jsme dokázali potrénovat + jak moc nás zasáhly karantény, především v první polovině ročníku.

Kluci, co si rok poctivě odtrénovali a odehráli se posunuli, jak herně, tak i hlavou a přístupem. Jsou mezi nimi hráči, kteří mají velkou perspektivu a nebojím se říct, že některé jednou uvidíme v superligovém dresu.

Závěrem chceme všem poděkovat, přístup v zápasech byl vždy stoprocentní, a věříme, že v příští sezóně se toto nasazení přenese i do tréninkové činnosti a poté nemusíme mít strach o výsledky. 

Rozpis turnajů:

27. – 29. 5. 2022 Ostravské hry https://www.ostravskehry.cz/florbal/

FOTOGALERIE DOROST: https://bit.ly/fotogalerie-dorost-2021

Generální partner

Generální podporovatel

Hlavní partneři

Partneři