Elévci statečně bojovali v dalekém Liberci

Poslední květnový víkend byl ve znamení dalších velkých florbalových turnajů. Malí Panteři, v kategorii elévci, tentokrát vyrazili na sever Čech, do Liberce na turnaj Nisa Open 2023.

Na zkušenou se vydaly oba týmy elévků WHITE i BLACK a v Liberci je čekala pořádná konkurence v podobě dalších 34 týmů. V této kategorii se představili hráči ročníků 2012–2013. V základní skupině oba týmy sehrály celkem 8 zápasů.

Turnaj odstartovaly oba týmy v pátek, a to porcí hned třech zápasů. Tým White začal ve velkém stylu, když zvítězil postupně nad týmem Butchis, Florbal Olymp – Apollon, a i v závěrečném utkání proti domácím FBC Liberec Blue. Nutno dodat, že to byl bojovný zápas od začátku až do konce, kdy jsme urvali vítězství až v samém závěru.

Tým Black, složený i z několika nováčků, měl velice těžký páteční los, kdy se utkal vždy s výběrem ročníku 2012. Přes maximální snahu všechny zápasy prohrál.

Sobotní den začal bitvou mezí týmem White a již tradičním soupeřem Black Angels 2013. Byl to krásný zápas, kdy se doslova bojovalo až do samého konce. Tým Black Angels dokázal vyrovnat na konečných 4:4 pouhé 4 vteřiny před závěrečnou sirénou.

V dalším zápase nás čekal Havlíčkův Brod. Kluci se nenechali rozhodit ranní remízou a vyhráli 5:1. Poslední zápas dne byl pro tým White klíčový. Čekal je těžký soupeř Florbal Vary white, který na turnaj přivezl výběr z několika dalších klubů. Bohužel nástup nám utekl a velmi rychle jsme prohrávali 0:4. Zápas se hrál ve velkém tempu, a i přes maximální snahu a bojovnost se klukům rozdíl nepodařilo smazat a nakonec prohráli 3:7.

Naopak tým Black měl sobotu velice úspěšnou. V úvodním zápase si dokázal poradit s týmem Panthers Praha white 5:1, následně porazili favorita ASK Bystřice nad Pernštejnem 5:4 a den uzavřeli vítězstvím nad Florbal Vary blue 3:1.

Neděle byla úspěšnější pro tým White, který dokázal vyhrát oba zápasy se skóre 27:3. Naopak tým Black podlehl oběma soupeřům. Je ale třeba dodat, že poslední zápas proti domácímu Liberci byl dosti smolný. Měli jsme veliký tlak a několikrát nastřelili brankovou konstrukci, zde se sportovní štěstí tentokrát usmálo na našeho soupeře.

Bohužel u týmu White se ukázala remíza s týmem Black Angels 2013 jako klíčová. Kluci se umístili na 3. místě v tabulce a tím zůstali těsně před branami čtvrtfinále.

Tým Black nakonec obsadil 5. místo v tabulce a také pro něj to znamenalo konec v turnaji.

"Oba týmy odehrály skvělé zápasy a můžu říct, že opravdu na hřišti odevzdaly maximum. I přesto, že jsme nepostoupili do závěrečných bojů, tak jsme odjeli se vztyčenou hlavou,“ zhodnotil turnaj trenér Martin Kostka.

Zase a znovu moc děkujeme rodičům a všem ostatním fanouškům za neskutečnou podporu. Připravili nám na turnaji famózní atmosféru a opravdu byli ten, v našem případě, čtvrtý hráč!

Hráči, kteří nás reprezentovali a na které jsme hrdí:

Tým WHITE: Kuba Medek, David Zpěvák, Michal Kostka, Alex Grivalský Miklík, Igor Norek, Jan Svoboda, Robin Matulík, Šimon Drábek, Štěpán Kempa, Dominik Hána

Tým BLACK: Lukáš Dřímal, Simon Zavadil, Tom Vajdík, Tom Stuchlík, Tom Zavadil, Ondřej Drábek, Štěpán Hanák, Dominik Švec, Adam Zuzaník a Martin Holeček       

FOTOGALERIE

Generální partner

Generální podporovatel

Hlavní partneři

Partneři