Junioři na vítězné vlně

úterý 30.1.2018 • Matěj Kostka

O uplynulém víkendu junioři cestovali do Plzně a Kladna. V obou utkání dokázali zvítězit a prodloužili tak svou šňůru vítězných zápasů na číslo 9.

FBŠ Slavia Plzeň – Panthers Otrokovice 3:4

V sobotu od 15 hodin nastoupili junioři ve sportovní hale Slavia VŠ Plzeň k utkání proti domácímu týmu. Do utkání, které sledovalo 29 diváků, lépe vstoupil domácí celek. Už v první minutě totiž Pilík prostřelil Vičánka a domácí vedli 1:0. Domácí tým byl v této třetině aktivnější, ale další branku nepřidal.

Na začátku druhé třetiny byl vyloučen hostující Zubek a domácí měli možnost přesilové hry. Tu však otrokovičtí hráči dokázali ubránit. Vyrovnání přišlo v čase 33:18, když se trefil Lovecký. A když po pouhých 19 vteřinách vstřelil branku Kořének, tak už hosté vedli. Ve druhé třetině měl mírnou převahu moravský tým, který vstřelil dvě branky.

Začátek třetí třetiny patřil domácím, kteří nejdříve vyrovnali zásluhou Pilíka, a poté si vytvářeli jednu šanci za druhou. V čase 52:46 dokázali domácí vstřelit branku a překlopit výsledek opět na svou stranu. Ovšem o minutu později byl vyloučen domácí Pilík na 5 minut za hrubost, což byla velká příležitost pro hosty. Ti v dlouhé přesilové hře nakonec vstřelili pouze jednu branku, ale hned po jejím skončení dokázali vstřelit branku vítěznou.

Komentář trenéra Michal Kvapila: "Dnešní 3 body nebyly zasloužené ani vydřené. Soupeř, který hrál výborně, měl jen smůlu a my štěstí. Z 60 minut jsme hráli tak 18, to nám ale stačit nebude. Děkuji soupeři za výborné utkání."

Kanonýři Kladno – Panthers Otrokovice 2:10

Na nedělní utkání museli junioři cestovat do 100 kilometrů vzdáleného Kladna, kde se střetli proti domácím Kanonýrům. Zápas začal v 15:30 a jako první šli do vedení hosté. To však netrvalo příliš dlouho, protože domácí vyrovnali za pouhou minutu. V závěru první třetiny měli Otrokovice příležitost dvou přesilových her, přičemž dokázali využít až druhou z nich. Do kabin se tak šlo za stavu 2:1 pro hosty.

Protože se otrokovičtí hráči zdrželi v kabině o něco déle, než je povolený čas mezi třetinami, tak začínali druhou část oslabením. To dokázali ubránit a s jeho skončením vstřelit branku. Další přidali za minutu a půl a vedli již o tři branky. Do konce druhé třetiny přidali pátou trefu a potvrdili svou dominanci ve druhé třetině.

Ve třetí třetině pokračovalo střílení branek do sítě Kladna. Postupně se prosadili Kelíšek, Chalabala, dvakrát Janeček a utkání uzavřel desátou brankou Chalabala.

Komentář pana trenéra Michala Kvapila: "Po vlažné první třetině ,a po přestávce, která nám pomohla, jsme konečně hráli naší hru kvalitní obranu ,a výbornou produktivitu. Si odvážíme zasloužené tři body."