Junioři postoupili přes Liberec do čtvrtfinále B

Junioři o víkendu sváděli boj proti Liberci. V sérii zvané Opravy 1, která se hrála na dvě utkání nakonec dokázal zvítězit a postoupit do čtvrtfinále B. V tom vyzvou jednoho z dvojice FBŠ Bohemians a Sokol Pardubice.

FBC Liberec – Panthers Otrokovice 2:10

První utkání se hrálo v sobotu od 16:30 v Liberci, kam přišlo celkem 30 diváků. Panteři i po dlouhé cestě měli chuť hrát florbal, což bylo na hřišti vidět. Od začátku byly lepším týmem, z čehož vyústilo rychlé dvoubrankové vedení. Přičemž obě branky od sebe dělilo pouhých dvacet vteřin. O deset minut později to bylo už 0:4. Panteři opět vstřelily dva rychlé góly. Tentokrát v rozmezí dvaceti čtyř vteřin. V závěru třetiny se domácím podařilo snížit na rozdíl dvou branek, když stejně jako hosté dokázali své branky dál rychle po sobě.

Druhá třetina byla jednoznačně pod taktovkou týmu z Moravy, který přehrával svého soupeře ve všech aspektech hry. Odměnou mu byly další dvě branky v síti domácích a vedení 2:6 před závěrečnou třetinou.

Ve třetí části celek Liberce svou hru zlepšil, ale mezi střelce se dále zapisovali pouze hráči z hostujícího celku. Nakonec se skóre zastavilo až na stavu 2:10. Panteři si tak domů odváželi vedení 1:0 na zápasy. V utkání se hned na polovině branek týmu z Otrokovic podílel Michal Kundrata.

Komentář trenéra: “Utkání začalo ve velmi vysokém tempu, které probíhalo celý zápas. Soupeř byl pro nás neznámý a nevěděli jsme do čeho jdeme. Děkujeme soupeři a rozhodčím za zápas a těšíme se za zápas.”

Panthers Otrokovice – FBC Liberec 2:3

Hned druhý den už od 12 hodin se týmy utkaly znovu, ovšem tentokrát ve 300 kilometrů vzdáleném Zlíně. Hned ve 4. minutě poslal domácí do vedení Kundrata. Domácí i po této brance byli lepším týmem, ale další branku přidat nedokázali. V závěru se ještě museli bránit, protože hosté měli možnost přesilové hry. Tu dokázali ubránit a do šaten se tak šlo nejmenším možným rozdílem a to 1:0 pro domácí.

Druhá třetina pokračoval dobýváním branky hostí, ale dlouho se domácí nemohli prosadit. To změnil až po polovině utkání Haša, který zvýšil na 2:0. Další branka nepadla, takže i ve druhé části utkání vidělo 40 diváků pouze jednu branku.

Třetí část začínala přesilovkou domácího týmu, kterou ovšem Panteři nedokázali využít. Šance byli k vidění na obou stranách. V čase 51:20 se Liberec konečně dočkal a snížil a 2:1. Od této branky diktoval tempo hry tým z Čech, který se tlačil za vyrovnáním. To se mu také necelých pět minut před koncem podařilo. A když o dvě minuty později přidal další branku Ševčík, tak hosté obrátili zápas na svou stranu. Panteři na tento obrat už nedokázali odpovědět. Druhé utkání tedy vyhrál Liberec.

Panthers Otrokovice – FBC Liberec 2:1p

Protože stav série byl 1:1 na zápasy, tak hned následovalo rozhodující utkání. To se hrálo pouze na jednu dvacetiminutovou třetinu a pokud by se v ní nerozhodlo, tak by následovalo prodloužení a trestná střílení. Do zápasu vstupovali určitě v lepším psychickém rozpoložení hráči Liberce, kteří dokázali rozhodnout v závěru druhého utkání o výhře. Ve čtvrté minutě byl vyloučen domácí Janeček a hosté měli možnost přesilové hry, kterou nedokázali proměnit. V čase 8:42 měli tuto možnost i domácí. Ti na rozdíl od hostů dokázali přesilovou hru využít a šli do vedení 1:0. Ovšem o tři minuty později bylo už vyrovnáno. Další branka nepadla. Následovalo tedy prodloužení, které po 47 vteřinách ukončil Zajíc a poslal tak Pantery do dalšího kola play-off.

Komentář trenéra: "Vyzkoušeli jsme si nový systém soutěže, neříkám, že jsme zaslouženě postoupili. V prvním utkáním jsme hráli hodně na bránění náskoku, což se nám nevyplatilo. V přestávce mezi "druhým" utkáním jsme chtěli vstoupit jako nový tým, využili jsme přesilovku ale soupeř vyrovnal. V následném prodloužení se štěstí naklonilo na naši stranu a postoupili jsme. Děkuji týmu za hru a soupeři přeji hezkou cestu domů."