Junioři prodloužili sérii vítězných zápasů na 11

O uplynulém víkendu junioři odehráli dvě domácí utkání proti celkům z horní poloviny tabulky. V sobotu se střetli s FbC Plzeň a v neděli změřili síly s Mladou Boleslaví. Díky dvěma výhrám se posunuli na druhou příčku, na které ztrácí jeden bod na vedoucí Mladou Boleslav.

Panthers Otrokovice – FbC Plzeň 7:3

V sobotu od 16 hodin přívitali Panteři na svém hřišti 4. tým průběžné tabulky FbC Plzeň. Do utkání vstoupili lépe hostující hráči, kteří v čase 1:21 šli do vedení zásluhou Šůse. Obdržená branka domácí tým probrala a donutila ke zvýšené aktivitě. Což přineslo úspěch, protože i díky využité přesilové hře, byl stav v polovině první třetiny 3:1 pro domácí.

Druhá třetina pokračovala tam, kde skončila první, a to tedy střílením branek domácího celku. V čase 35:38 zvyšoval Kundrata v oslabení už na 5:1. Do konce druhé třetiny hosté pouze snížili na 5:2.

Vstup do třetí části měli domácí, za které zvyšoval už na 6:2 Zajíc. Hosté sice v polovině poslední části při hře 4 na 4 snížili na 6:3, ovšem více už nestihli. Za domácí ještě potvrdil vítězství Kvapil.

Komentář trenéra Michala Kvapila: "Krásné utkání, chtěl bych poděkovat našemu týmu za bojovnost a splnění činnosti v obraně a skvělou produktivitu. Sice jsme chtěli být více na míčku, tohle musíme zlepšit to příště. Děkuji soupeři za krásné utkání."

Panthers Otrokovice – Technology Florbal MB 7:6

V neděli čekal Pantery vedoucí celek skupiny B KB ligy juniorů a to Technology Florbal MB. Už od začátku utkání jsme mohli sledovat atraktivní florbal plný šancí. Jako první překonal brankáře ze standartní situace domácí Zajíc. V čase 12:14 byli vyloučeni dva hráči Panterů a domácí tak čekalo oslabení ve 3. Hosté nabídnout šanci využili a vyrovnali na 1:1. V závěru první třetiny byl vyloučen již podruhé v utkání Kundrata a hosté proměnili přesilovou hru i podruhé. Do kabin se tak šlo za stavu 1:2 pro hosty.

Na začátku druhé části se domácím podařilo vyrovnat, ale vzápětí byli potrestáni za špatné střídání. Hosté mají skvěle nacvičené přesilové hry, což potvrdili třetí vstřelenou brankou v utkání. V polovině utkání to už bylo 2:5 pro hosty, kteří dvěma slepenými góly odskočili na rozdíl tří branek. V utkání rozhodčí často vylučovali. Již počtvrté hosté využili přesilovou hru, když svoji třetí branku v utkání vstřelil Rozkovec. V čase 35:31 se Kundrata ocitl na trestné lavici již potřetí, ovšem tentokrát dostal pětiminutový trest. V průběhu oslabení hosté faulovali také, takže se pokračovalo ve hře 4 na 4. V této herní situaci byli lepší domácí, kteří díky Kvapilovi snížili na 3:6.

Do třetí třetiny vstupoval domácí tým se ztrátou tří branek a s nadějí ještě něco se zápasem udělat. Panteři se od začátku třetí části tlačili do útoku, ovšem nedařilo se jim žádnou se šancí proměnit. To změnil devět minut před koncem základní části Kundrata. A když se o dvaatřicet vteřin později trefil Janeček, tak ztráceli domácí pouhou branku na hosty. V čase 58:40 byl vyloučen hostující Rozkovec a domácí nabídnutou přesilovou hru využili. Stav byl tedy necelou minutu před koncem 6:6. Když už to vypadalo, že diváci uvidí prodloužení, tak Zajíc deset vteřin před koncem rozhodl o výhře domácích. Panteři tak dokázali otočit i druhé vzájemné utkání v této sezoně.

Komentář trenéra Michala Kvapila: "Nikdy to nevzdávej, nikdy nepřestávej bojovat, nikdy nepřestávej věřit, nech tam vše, vždy hraj srdcem, děkuji týmu za bojovnost a soupeři za nádherné extraligové utkání. Děkuji soupeři za výjimečné gesto fair play."