Junioři vyhráli v Mladé Boleslavi

Junioři měli o uplynulém víkendu náročné cestování. V sobotu večer nastoupili v Plzni proti místnímu FBC a další den po obědě už hráli ve 160 kilometrů vzdálené Mladé Boleslavi.

FBC Plzeň - Panthers Otrokovice 8:5

Mladí Panteři nastoupili v sobotu od 18 hodin na palubovce městké sportovní haly v Plzni proti domácímu FBC, které nepoznalo hořkost porážky v dosavadním průběhu KB ligy juniorů skupiny B. Toho se však nezalekli a jako první otevřeli skóre utkání. Trefil se Kvapil. Domácí nejdříve v čase 14:53 vyrovnali a za dalších 44 vteřin už dokonce vedli. Na tyto dvě slepené branky dokázali Otrokovice rychle odpovědět, protože za pouhých 22 vteřin se trefil Kundrata. Do šaten šli nakonec spokojenější domácí, protože se necelou minutu před koncem trefil Nový.

Ve druhé třetině byli jednoznačně lepší otrokovičtí mladíci, ale převahu dokázali potvrdit pouze jednou brankou.

Začátek třetí třetiny rozhodl o výsledky utkání, protože domácím se podařilo vstřelit dvě slepené branky a odskočit tak soupeři. Branky poté padaly na obě strany, ovšem víckrát se trefili domácí. Třetí třetina nakonec skončila 5:2 pro domácí.

Komentář trenéra Michala Kvapila: "Myslím že diváci mohli vidět zajímavé a vyrovnané utkání, kde domácí zaslouženě vyhráli o výsledku rozhodla 1.minuta 3. třetiny, kdy jsme zůstali v šatně. Přesto pochválím tým za bojovnost a nasazení. Gratuluji soupeři k vítězství."

Technology Florbal MB - Panthers Otrokovice 7:8

Ani ne za 24 hodin hráli Panteři na palubovce městské sportovní haly v Mladé Boleslavi, kde je čekal ambiciózní soupeř. I tentokrát měl vstup do utkání lepší hosté. Když se po chybě v rozehrávce prosadil Kuba Haša. Zbytek třetiny ovšem už patřil domácím, kteří si do kabin odnesli náskok dvou branek při skóre 4:2.

Druhá třetina pokračoval ve stejném trendu jako ta první, přičemž lehce po polovině zápasu domácí vedli již 7:3. Ovšem do konce třetiny dokázali Panteři snížit na rozdíl dvou branek.

Do třetí třetiny vstoupili borci z Otrokovic velmi aktivně a lépe. Ve 45. minutě snižoval Kvapil na 6:7 a o 6 minut později bylo vyrovnáno. To dokázal prostřelit domácího brankáře Kundrata. O výsledku utkání rozhodlo vyloučení domácího Peštála a následná početní výhoda pro hosty. Ti nabídnout šanci dokázali využít a dokonat tak neuvěřitelný obrat ze 3:7 na 8:7.

Vyjádření trenéra Michala Kvapila: "Věděli jsme, že to dneska bude těžký zápas s kvalitním soupeřem, že nemáme co ztratit a úspěchu můžeme dosáhnout jen bojovností a nasazením. Podařil se nám neskutečný obrat utkání, za což celému týmu děkuji. Doufám, že v této práci budeme pokračovat. Děkuji soupeři za nádherné utkání."