Kategorie žáků zažila velmi proměnlivou sezónu

Kategorie mladších i starších žáků mohou bilancovat letošní sezónu. V obou kategoriích kluci zažili jak plno úspěchů, tak i porážek a hlavní myšlenkou sezóny bylo zapracovat hlavně na kondičce a rozvoji.

MLADŠÍ ŽÁCI

Kategorii mladších žáků opustila po loňském ročníku spousta hráčů. Proto se tahle sezóna nesla ve znamení seznamování se a hledání správné hry, která by týmu seděla. Podařilo se najít i dva stálé gólmany, kteří na začátku sezóny chyběli. Pracovali jsme hlavně na všeobecném rozvoji dětí.

Často jsme trénovali střely, obranu a zlepšovali dovednosti s florbalkami. I přes velkou obměnu hráčů se tým rychle sehrál a začal podávat dobré výkony. Ve Zlínské lize, která se hraje pouze na rozdíl skóre, skončil tým na 5. příčce s brankovým rozdílem +65 branek.

Nyní nás čeká jarní turnajová sezóna, tým mladších žáků se v rámci ní zúčastní Ostravských her (24. – 26. 5. 2024). 

Do příští sezóny tým půjde posilněný o hráče z nižší kategorie a ztratí 7 hráčů, kteří odejdou do kategorie starších žáků, takže silné sehrané jádro týmu zůstane.

Soupiska týmu: Štěpán Hanák, Michal Matějíček, Martin Holeček, Jakub Smyček, Adam Zuzaník, Vít Čambala, Šimon Drábek, Adam Kala, Štěpán Kempa, Štěpán Košík, Matyáš Mahdal, Jan Maňásek, Viktor Zachoval, Daniel Matoušek, Štěpán Orel, Adam Langer.

Trenéři: Vojta Trenz, Ondra Kubík

Fotogalerie zde.

STARŠÍ ŽÁCI

Kategorie starších žáků, hráčů narozených roku 2009/2010 má velkou hráčskou základnu a kluci jsou rozděleni do 2 týmů. Tým White se již druhým rokem účastní národní ligy, letos poprvé v roli starších žáků. Tato liga se hraje v rámci celého zlínského a jihomoravského kraje a kluci měřili síly s týmy z Brna, Hodonína, Znojma nebo třeba sousedního Zlína. Tým black nastupuje ve zlínském přeboru starších žáků, který hraje své zápasy v rámci zlínského kraje a potkává se např. se Vsetínem, Holešovem či Slováckem.

Tým White měl sezónu, jak na horské dráze. Bylo tam jak moc vítězství o velký počet branek, tak také dost obdržených "debaklů". Kluci, kde většina týmu byla složená z 2010, se nejvíce potýkali s problémem, že nastupovali proti o rok starším a o hlavu větším soupeřům. Výškový nedostatek nahrazovali svou šikovností, bojovností a v průběhu sezóny nabranou kondicí, s kterou se setkávali na tréninku hodně často.

Na začátku ledna se vydali mladí Panteři ročníku 2010 do Prahy na mezinárodní turnaj Prague Florbal Cup. V průběhu turnaje si vytvořili, skvělou partu, což se projevilo i na hřišti, když dokráčeli, až do finále, kde po bojovném výkonu podlehli Spartě a získali krásné stříbrné medaile.

V sezóně se White tým umístil na 7. místě. se ziskem 37 bodů v 26 zápasech. Nyní kluky čekají pravidelné jarní turnaje PFC Spring Praha (17. – 19. 5. 2024) a Brno Open Game (20. – 23. 6. 2023), po nich následuje letní venkovní příprava, kde se pokusí co nejlíp fyzicky připravit na další ročník.

Tým Black sváděl celou sezónu spoustu vyrovnaných bojů s týmy z nejbližšího okolí. Kluci museli bojovat naplno, předvádět své nejlepší výkony, a i díky dobré partě a kvalitním tréninkům si v sezóně dokázali vybojovat krásnou 6. příčku se ziskem 22 bodů z 18 zápasů.

Soupisky týmů:

Tým Black: Daniel Bébar, Tomáš Ermakora, Marek Hanousek, Martin Hejda, Dominik Hutař, Maxmilián Janota, Aleš Míka, Václav Nápravník, Adam Nevělík, David Novotný, Lukáš Polster, Vít Šindelář, Jakub Vaňhara, Jan Vaníček, David Ocásek, Jakub Zdráhal, David Žák

Trenéři: Michal Konior, Cyril Nevělík

Tým White: Tadeáš Fojtík, Robin Hasík, Jakub Illeš, Jonáš Konior, Jakub Kračina, Tomáš Kulhánek, Martin Niklfeld, Martin Pšenčík, Patrik Silný, Jan Ťopek, Jakub Ťopek, Lukáš Vyoral, Lukáš Zelík, Kryštof Zuzaník, Štěpán Očadlík, Adam Langer, Štěpán Orel, Daniel Matoušek

Trenéři: Josef Štourač, Petr Pšenčík

Generální partner

Generální podporovatel

Hlavní partneři

Partneři