Lukáš Petřík a Radovan Michajlovič absolvovali soustředění české reprezentace

úterý 6.6.2017 • Matěj Kostka

Lukáš Petřík a Radovan Michajlovič se účastnili o minulém víkendu soustředění české reprezentace v Mladé Boleslavi. Jak se měli a co říkají na nového zahraničního trenéra?

Jak jste si soustředění užili a jaká byla atmosféra?

Lukáš:   Pro mě je každá taková akce svátkem takže jsem si to užil náramně a se vším všudy. Teď přes to léto tréninků v hale moc není takže i z tohoto pohledu to bylo příjemné. Atmosféra na akcích, které jsem zažil, byla vždy dobrá a přátelská a ani minulý víkend nebyl výjimkou. Spousta bývalých spoluhráčů, protihráčů, bývalých i současných trenérů apod. Je vždy fajn se s nimi setkat.

Radovan:   Jako na každou reprezentační akci, co jsem byl pozván, se vždy velmi těším, takže ani soustředění v Mladé Boleslavi nebylo výjimkou a opět mi mnoho dalo. Zahrát si s nejlepšími hráči z České republiky je vůbec zážitek sám o sobě. Atmosféra byla skvělá, jak ze strany hráčů, tak trenérů i realizačního týmu, vše probíhalo v klidu a bez nějaké klubové rivality. 

Kolik tréninkových jednotek vám trenéři naordinovali?

Lukáš:   Během víkendu jsme absolvovali pět tréninkových jednotek, které probíhaly částečně i venku. Většinou nějaké rozběhání, ale třeba i „košíková“.

Radovan:   Trenéři nám připravili 5 tréninkových jednotek v hale, do toho ještě 4 porady a videa, takže program byl vcelku nabitý, člověk byl rád, když mohl ve chvíli volna odpočinout a trochu zrelaxovat.

Co bylo hlavní náplní soustředění a na čem jste pracovali?

Lukáš:   Celé soustředění bylo zaměřeno na seznámení se s novým herním pojetím, s novým realizačním týmem a nasměrování týmu tím správným směrem. Většina tréninků byla zaměřena na obrannou část a nový styl, který chce národní tým praktikovat.

Radovan:  Samozřejmě vše začíná směřovat k letním Světovým hrám v Polsku a MS 2018 v Praze, takže hlavní náplňí soustředění bylo, jakým herním stylem se tam budeme prezentovat a nácvik novê zvoleného systému.Většinu času se na tréninku jen hrálo,cvičení individuálních dovedností bylo minimum.Soustředění se účastnilo přes 30 hráčů a 4 brankáři,takže tempo a nasazení bylo ode všech maximální. 

Jaké bylo trénovat pod novým trenérem reprezentace Petri Kettunenem?

Lukáš:   Je to pro mě určitě velká změna. Jak po herní tak lidské stránce. Toto pojetí a přístup se mi velice líbil a zase o něco obohatil. Další změnou je komunikace v anglickém jazyce, ale to není takový problém (lepší než finština).

Radovan:   Působí na mě jako velký odborník a profesionál s obrovským respektem. Myslím, že český florbal může posunout o úroveň výš, zná velmi dobře světové týmy i hráče a dokáže, že je jedním z nejlepších trenérů co sem mohli přijít.