Malí Panteři vezou zlatý hattrick z pražského PFC Spring

I letos se v Praze uskutečnil florbalový turnaj Prague Floorbal Cup Spring 2024, který přivítal 182 talentovaných týmů z celé České republiky, ale i ze zahraničí.

Naši Panteři zde nemohli chybět a letos vyslali do Prahy týmy hned ve třech kategoriích. Zkušenosti zde sbíral tým přípravky, zlato jeli obhajovat elévci a o úspěch se porvat i tým starších žáků.

Elévci suverénně prošli turnajem a vezou domu třetí zlato v řadě!

PŘÍPRAVKA

V této kategorii BOYS9 (ročník 2015 a mladší) bojovalo o úspěch 15 týmů a od prvního zápasu bylo jasné, že konkurence je tvrdá. Trenéři se snažili tým motivovat a vést, jak to jen umí, bohužel ze šesti zápasů, Panthers vyhráli jen jeden. Některé zápasy byly i vyrovnané, a stačilo jen málo k tomu, aby se skóre otočilo v jejich prospěch. Tým se snažil a ukázal několik skvělých momentů, ale na silnější soupeře to nestačilo. Nejlepší moment celého turnaje tak přišel v jejich prvním vítězném zápase, kde porazili celek z Ukrajiny 9:0. Hráči ukázali neuvěřitelnou soudržnost a bojovného ducha. Nepropustná obrana byla skvělá a brankář chytil několik neuvěřitelných střel. Radost z vítězství byla obrovská, a trenéři hrdě pozorovali, jak jejich svěřenci slaví.

Ačkoli výsledky nebyly zcela podle očekávání, turnaj přinesl cenné lekce a zážitky. Trenéři a hráči se společně zamysleli nad tím, na čem je třeba do budoucna zapracovat. Zkušenosti z těchto napínavých zápasů je posílily a odhodlání pro další tréninky je nyní ještě větší.

Panthers Otrokovice se vrátili domů unavení, ale plní inspirace a nových cílů. Věděli, že jejich cesta teprve začíná, a že tvrdou prací mohou příště dosáhnout ještě lepších výsledků.

Hráči: Kryštof Krejčí, Pavel Králík, Jan Stýblo, Samuel Matúšů, Jindřich Bubeník, Maxim Eichler, Jan Strýček, Ondřej Číhal, Tibor Mikšík, Kryštof Norek, Eduard Majda.

Trenéři: Jiří Krejčí, Jiří Stýblo, Roman Mikšík, Eduard Majda

Fotogalerii naleznete ZDE.

ELÉVCI

Turnaj se konal opět v Kobylisích, kde se v kategorii BOYS11 (ročník 2013 a mladší) sešlo 23 týmů rozdělených do 3 skupin. Hned v prvním zápase skupiny jsme narazili na velice těžkého soupeře – FBC Štíři ČB. I po brzkém gólu soupeře se naši kluci nedali, bojovali a ve druhé polovině zápasu soupeře udolali a nakonec vyhráli 5:1.

V dalších zápasech skupiny jsme dokázali přehrát Předvýběr.CZ florbal MB White, BLACK ANGELS WHITE, FBC SKALA MELITOPOL a nakonec FBC Slavia Praha. Skupinu jsme vyhráli bez jediné prohry a postoupili jsme do finálové skupiny, a tedy do bojů o medaile.

Jako první nás čekal známý tým BLACK ANGELS BLACK. Zápas, kdy nám soupeř nedal nic zadarmo, se zpočátku nevyvíjel moc dobře, když po jedné drobné chybičce dokázal skórovat a šel do vedení. Naštěstí to nevydrželo dlouho a my jsme se mohli radovat z vyrovnávacího gólu. Díky neúnavné práci všech hráčů se nakonec podařilo zápas otočit a zvítězit 3:1.

Ve druhém finálovém zápase nás čekal tým Předvýběr.CZ florbal MB BLACK, tým, který zvítězil na lednovém PFC. Zápas přinesl všechno, co si fanoušci mohli přát – rychlé tempo, skvělé technické dovednosti a napětí. Celý tým makal od začátku zápasu a šel si za vítězstvím. Díky rychlým gólům jsme odskočili na vedení 5:1, a i když soupeř v závěru snížil na 5:3, přesto jsme si vítězství nenechali vzít!

Díky předchozím výsledkům ostatních týmů jsme si tímto vítězstvím zajistili zlatou medaili. Ovšem ještě nás čekal závěrečný zápas proti nevyzpytatelnému Chomutovu. Kluci do zápasu vstoupili trochu lehkovážně a dvakrát dokonce prohrávali, ale nakonec potvrdili zlatou medaili a zvítězili 6:3.

Po závěrečném hvizdu propukla na hřišti i v hledišti obrovská radost. Kluci mají náš obrovský respekt. Dokázali všechny zápasy vyhrát, a to i potom, co v několika zápasech zprvu prohrávali. Nepanikařili a vždy si šli za vítězstvím.

Jsme neuvěřitelně šťastní, že jsme dokázali vyhrát tento turnaj potřetí v řadě. Je to pro nás všechny obrovská motivace do dalších tréninků a turnajů.

Na tomto turnaji nás reprezentovali:

Hráči: Jakub Medek, Michal Kostka, Igor Norek, David Zpěvák, Alex Grivalský Miklík, Jan Svoboda, Robin Matulík, Adam Kulhánek, Dominik Hána, Tom Stuchlík

Trenéři: Martin Kostka, Igor Norek, Daniel Medek a Jana Grivalská Miklíková

STARŠÍ ŽÁCI

V letošním turnaji došlo ke spojení ročníku 2010 a 2009 do jedné kategorie, a tak se naši starší žáci, jejichž základnu tvoří právě kluci 2010, museli poprat s 32 týmy převážně tvořenými ročníky 2009.

Na turnaj vyrazil namixovaný tým celkem 18 hráčů, kdy jádro tvořilo 12 Panterů posilněných o 3 hráče Zlín Lions, 2 kamarády z Florbal Vsetín a tým doplnila i posila ze spřáteleného týmu Bivoj Litvínov.

Bojovalo se v 8 čtyřčlenných základních skupinách a do play-off A vždy postoupily první dva týmy. Panteři byli nalosováni do „skupiny smrti“. Na úvod se potkali se silným týmem FBC Štíři České Budějovice, vítězem jihočeské ligy starších žáků. Kluci ale soupeře zaskočili a v první půli dominovali a nasázeli čtyři důležité branky. Překvapený soupeř pak už jen v druhé půli snížil na konečných 4:1 a první cenné vítězství jsme si již s přehledem pohlídali.

V druhém zápase nás čekal Předvýběr.CZ Florbal MB Black, jeden z TOP 5 týmů v pražské lize a nikoho nenechal na pochybách o svých kvalitách. Panterům bohužel utekl začátek zápasu, když již v 9. sekundě inkasovali a po 2 minutách již to bylo 0:2. Na skvělého soupeře jsme nenašli recept a zaslouženě prohráli 0:5.

Věděli jsme, že pokud chceme postoupit, musíme třetí zápas nad neznámým polským týmem MMKS Podhale Nowy Targ vyhrát. Začali jsme skvěle a hned v první minutě vstřelili gól. Ale soupeř se nevzdal a ve velmi nervózním a ubojovaném zápase jsme se přetahovali o výsledek až do poslední minuty, kdy Lukáš Zelík svým druhým gólem zápas rozhodl.

V osmifinále play-off nás čekal další těžký oříšek, pražský tým Florbal Chodov. V nezvykle pozdním čase naši borci svedli skvělou bitvu, kdy nevynechali jediný souboj a všichni makali celý zápas nadoraz. Dvakrát jsme vedli a soupeř šťastně vyrovnal až v poslední minutě zápasu. O postupujícím tak rozhodlo až prodloužení, kde se štěstí přiklonilo k našemu soupeři. Kluci do zápasu dali úplně vše, a to větší bylo jejich zklamání a smutek z vyřazení z turnaje.

„Kluci jsou pro nás všechny inspiraci, že můžete dokázat v životě téměř vše, a i když zrovna v jedné bitvě padnete, v těch dalších to bude jistě naopak. Z turnaje odjíždíme bez větších šrámů a zranění, takže turnaj dopadl fantasticky, zhodnotil závěrem trenér Tomáš Ťopek.

Hráči: Lukáš Zelík, Robin Hasík, Jakub Ťopek, Jan Ťopek, Tadeáš Fojtík, Tomáš Kulhánek, Jonáš Konior, Martin Pšenčík, Jakub Kračina, Adam Langer, Martin Niklfeld, Štěpán Očadlík (Panthers Otrokovice), Filip Klinkovský, Jakub Mykšánek, Tobiáš Janečka (Zlín Lions), Adam Martínek, David Blanař (Florbal Vsetín), Daniel Froněk (Bivoj Litvínov)

Trenéři: Tomáš Ťopek, Tomáš Zelík