Mladší žáci a dorostenci bojovali na Ostravských hrách

Poslední květnový víkend se Panteři, v kategoriích mladší žáci a dorost, zúčastnili prvního ročníku florbalového turnaje pod názvem Ostravské hry.

Mladší žáci

Mladší žáky, kde jádro tvořili převážně kluci ročníku 2010, čekaly v základní skupině tři zápasy. Na úvod jsme se střetli s kluky z Předvýběr.CZ Florbal Mladá Boleslav. V napínavém a vyrovnaném zápase jsme soupeře přetlačili a vyhráli 7:4.

Dále jsme změřili síly s týmem 1. SFK Havířov, kde jsme museli dotahovat nepříznivý výsledek 0:3. Kluci se nevzdali, bojovali a snížili na 2:3. Přestože jsme na hřišti nechali úplně vše, nakonec jsme padli 2:5. I přes prohru to byl jeden z našich nejlepších výkonů, ale věkový rozdíl se na malém hřišti projevil a nešlo přetlačit o hlavu a mnoho kilo těžší soupeře. Na závěr skupiny nás čekal FbC Frýdek-Místek, který jsme jednoznačně přehráli 6:1. Ve vyrovnané skupině jsme nakonec obsadili těsně druhé místo.

V osmifinále jsme se utkali s neznámým týmem Fbk Horní Suchá, kde díky skvělé taktické přípravě skauta Petra Fojtíka, jsme eliminovali soupeřova výborná dvojčata a s přehledem vyhráli 5:0.

Velký zápas v nejsilnější osmičce nás čekal ale v neděli brzo ráno. Ve čtvrtfinále jsme se potkali s týmem Sokol Brno I EMKOCase Gullivers. Musíme přiznat, že soupeř nad námi vynikal ve všech herních činnostech, a i přes naše odhodlání a snahu bylo vidět, že o rok starší kluci s vynikajícím gólmanem jsou nad naše síly. Kluci dřeli až do konce, ale i tak jsme prohráli 3:7.

Pro všechny hráče i trenéry, byl tento zápas velkým ponaučením a motivací, že i přes předchozí úspěchy je potřeba na sobě stále makat a zlepšovat se. Děkujeme klukům za fantastické a bojovné výkony a všem rodičům za skvělou fanouškovskou podporu!

Tým se představil ve složení Lukáš Zelík, Jonáš Konior, Jakub Kračina, Tomáš Kulhánek, Robin Hasík, Martin Niklfeld, Patrik Silný, Jiří Pompa, Kryštof Zuzaník, Tadeáš Fojtík, Jakub Ťopek, Jan Ťopek, Adam Langer.

FOTOGALERIE

Dorost

Dorostenci vyrazili na turnaj v téměř kompletní sestavě 18 hráčů. V základní skupině se střetli se třemi soupeři. Nejprve narazili na tým z Mohelnice, který porazili 3:0. Poté nastoupili proti 1. SC Tempish Vítkovice Blue. Po velmi vyrovnaném průběhu kluci inkasovali až čtyři minuty před koncem z přesilové hry a nakonec prohráli 0:2. Posledním soupeřem ve skupině byla Tigers Poruba, kde si dorostenci spravili florbalovou chuť a zvítězili 4:1. Znamenalo to konečné druhé místo ve skupině a čekalo nás play-off.

Do osmifinále jsme vstoupili s velkou motivací tento zápas vyhrát, naším soupeřem byl FBC Přerov. Toto utkání nabídlo přehlídku nádherných florbalových akcí, v rámci kterých byly úspěšně využity přesilové hry a excelentně byl proměněn i samostatný nájezd ze strany Panterů.

V týmu vládla bojovná postupová euforie, která se přetavila v energii se postavit ve čtvrtfinále proti silnému soupeři 1.SC Tempish Vítkovice Yellow. Bohužel i přes velké úsilí a dobývání soupeřovy branky Panteři, kteří srdnatě bojovali celých třicet minut, prohráli 0:4 a s turnajem se rozloučili.

Dorostencům patří velké poděkování za reprezentaci klubu a bojovnost ve všech zápasech.

Tým se představil ve složení Alexander Pujin, Tadeáš Trenz, Ondřej Kubík, Jakub Břečka, Šimon Očadlík, Vojtěch Trenz, Lukáš Otépka, Jan Šedivý, Jindřich Bobák, Adam Hitll, Adam Štourač, Jiří Kokeš, Jakub Jurů, Tadeáš Stránský, Filip Šimek, Josef Novák, Filip Kotačka, Robin Kolínek. Trenérem byl Jaromír Seidl.

FOTOGALERIE

Generální partner

Generální podporovatel

Hlavní partneři

Partneři