Mladší žáci vezou další zlatý pohár

V neděli 22. ledna se konal pod záštitou sportovního klubu 1. SC Vítkovice přátelský florbalový turnaj v Lipníku na Bečvou. Turnaje se zúčastnilo 6 moravských týmů a zlato zde získali naši mladší žáci.

Jednalo se o první ročník projektu pod názvem Moravská florbalová akademie 2023. Kromě samotných florbalových zápasů zde pořadatelé pro hráče a účastníky připravili pestrý doprovodný program. Hráči se mohli zúčastnit několika dovednostních soutěží (nájezdy, sprinty, přeskoky) a pro všechny účastníky byly připraveny zajímavé přednášky o sportu, zdraví či stravě. Nechyběl i speciální host, pro malé florbalisty známý youtuber, Charlie Greenberg.

Celodenní turnaj startoval již v 8 hodin ráno nástupem všech mužstev a českou hymnou. Týmy byly rozděleny do dvou 3členných skupin a Panteři v základní skupině narazili na domácí Vítkovice a brněnské SK Troopers.

Ranní zápasy našim klukům moc nesvědčí, tak i začátek zápasu s Vítkovicemi byl z naší strany pomalejší, první polovinu jsme prohráli 1:2. Pak se ale kluci probudili, zápas otočili a po výborném druhém poločasu porazili obávaného soupeře 5:2.

V druhém utkání jsme narazili na SK Troopers, které pravidelně potkáváme v národní lize mladších žáků. Panteři zápas ovládli, soupeři nepovolili ani gól a vyhráli 4:0. Toto vítězství znamenalo 1. místo ve skupině a posunulo nás přímo do odpoledního semifinále, kde nás čekali brněnští Buldoci.

Dlouhé čekání na zápas naštěstí náš výkon neovlivnilo a kluci opět udrželi čisté konto, s přehledem zvítězili 4:0 a mohli se radovat z postupu do finále.

Ve finálovém zápase proti FBS Olomouc se dlouho, až do 11. minuty, čekalo na první gól. Panteři sice měli převahu, ale zmařili spoustu šancí. Pak se ale rozstříleli, a nakonec slavili zasloužené vítězství 7:0 a vezou domů další zlatý pohár.

Moc všem klukům děkujeme za skvělé sportovní výkony!

Tým se představil ve složení: Robin Hasík, Lukáš Zelík, Jakub Ťopek, Adam Langer, Jan Ťopek, Tomáš Kulhánek, Martin Pšenčík, Jonáš Konior, Adam Martínek, Jakub Kračina, David Žák, Jakub Illeš, Daniel Matoušek a Martin Niklfeld. Trenéři: Aleš Langer a Michal Konior.

Fotogalerii z celého turnaje naleznete ZDE.

Generální partner

Generální podporovatel

Hlavní partneři

Partneři