Nová posila Otrokovic Marek Švajný

úterý 8.8.2017 • Matěj Kostka

Marek Švajný přichází posílit řady Panterů z Vítkovic. Vyzpovídali jsme jej, jak se mu líbí v novém prostředí a jak se těší na sezónu v Otrokovicích.

Ahoj Marku, do panterů přicházíš jako posila z Vítkovic. Můžeš nám popsat, jak celé hostování vzniklo?

Letošní sezona nebyla zrovna ideální. Neztotožnil jsem se s názory a filosofií trenéra, tak nezbývalo než jít svou cestou. Po play off jsem si dal dlouhou pauzu a florbal neřešil. Nicméně jsem byl v kontaktu s pár spoluhráči, kteří řešili podobný problém. Jednoho dne jsem se spolu s Lukášem Pešatem a dalšími objevil na tréninku v Otrokovicích 😊

Jak reagovali spoluhráči nebo trenér z Vítkovic, když bylo jistě, že sezonu začneš v Otrokovicích?

Většina jich byla překvapená, moc to nechápali. Těžko se mi s nimi loučilo, vždyť více než spoluhráči, jsou to přece jen přátelé, se kterými jsem prožíval společné florbalové i mimoflorbalové chvíle.

Jaké byly Tvé první dojmy v kabině Panterů?

Nevěděl jsem, kam si sednu…neměl jsem své místo v kabině, tak si mě kluci přehazovali jak horký brambor :D

S týmem odjíždíš na Czech Open, jak se těšíš na první ostré zápasy s novými spoluhráči?

Už nemůžu dospat. Za mě je to nejlepší turnaj, máš možnost si zahrát a porovnat síly s florbalovou elitou. Nerad bych jel jen na výlet, chci abychom byli obstojnými soupeři a došli co nejdál.

Jaké máš očekávání do nové sezony?

Tým zůstal po loňské sezoně stabilizovaný, parta je tu skvělá, v play off hráli dle mého nejvyrovnanější partii s úřadujícím mistrem, přichází dva bombarďáci z Vítkovic (smích) a jsou tu prý nejlepší fanoušci v lize, tak jaká můžu mít očekávání? 😊

Je něco, co bys chtěl vzkázat fanouškům?

Těším se na peklo na Štěrkovišti!!!

Děkuji ti za rozhovor, v Praze na Czech Open i v celé sezoně Ti přeji mnoho úspěchů